Zwierzę spod znaku Barana

(21 marca - 20 kwietnia)

Baranem rządzi wojowniczy Mars, który napełnia ten znak wielką energią. Zwierzęta urodzone w wibracji rogacza są silne, pewne siebie i bardzo aktywne. Nie rozumieją, co oznacza "nie". Pies spod tego znaku przybiegnie do ciebie jeszcze zanim w pełni wypowiesz jego imię. W królestwie zwierząt zodiakalne Barany są wyjątkowo bystre i zabawne. Zawsze chcą znajdować się w centrum uwagi oraz mieć świadomość, że są twoim priorytetem. Naturalnie dociekliwe, pakują się w tarapaty. Mogą często ulegać drobnym wypadkom, więc przygotuj się na regularne wizyty u weterynarza. 

Zwierzę spod znaku Byka

(21 kwietnia - 20 maja)

Patronką zodiakalnego Byka jest Wenus, planeta kojarząca się z miłością, pięknem i łagodnością. Kieruje nim także żywioł ziemi, który odpowiada za liczne zachcianki. Zwierzak Byk wie, jak wybłagać dla siebie kawałek ciasta oraz wielogodzinne pieszczoty. Lubi wylegiwać się na kanapie. Wszystko musi dziać się po jego myśli. Psy i koty spod tego znaku z natury są nieśmiałe, toteż zawsze pragną czuć się bezpiecznie. Lubią okazywać swoje uczucia, jeśli mają na to odpowiedni nastrój. Preferują życie w spokojnym środowisku, w którym nie dochodzi do radykalnym zmian. Głośne dźwięki i chaos bardzo je stresują.

Zwierzę spod znaku Bliźniąt

(21 maja - 20 czerwca)

Bliźniakami kieruje planeta inteligencji i komunikacji, którą jest słynny Merkury. Ten znak ma podwójną osobowość. Obdarzone nim zwierzęta mogą być zarówno pasywne, jak i agresywne, pozytywne czy negatywne, towarzyskie lub powściągliwe. Z pewnością nie uważają się za „własność” swojego opiekuna. Rzadko kiedy przywiązują się do jednej osoby. Są bardzo towarzyskie, dzięki czemu stanowią świetnych kompanów dla całej rodziny. Szybko się uczą, uwielbiają ćwiczenia, a do tego mają poczucie humoru. Mogą jednak być nerwowe i dosyć zmienne w kwestii swoich nawyków żywieniowych. Zwierzaki-Bliźnięta cierpią na lęk separacyjny. Nie potrafią długo wytrzymać w samotności.

 

Zwierzę spod znaku Raka

(21 czerwca - 20 lipca)

Rakiem rządzi Księżyc znany ze swojej emocjonalności, wrażliwości i troskliwości. Zwierzęta urodzone pod tym znakiem zodiaku kochają swojego opiekuna na zabój. Zazwyczaj są "słodkie", bo nieustannie próbują okazywać uczucia. Zawsze chcą przebywać ze swoim człowiekiem, najchętniej w domowym zaciszu. Nowe miejsca czy nieznajomi mogą je przestraszyć lub wywołać w nich złość. Pupile urodzeni w wibracji kraba lubią inne zwierzęta i dobrze czują się w ich towarzystwie. Mają tendencję do otyłości - trzeba uważać, by ich nie przekarmić. To świetni towarzysze na życie, którzy czuwają przy ludziach w najgorszych momentach. 

Zwierzę spod znaku Lwa

(21 lipca - 20 sierpnia)

Znakiem Lwa rządzi Słońce, planeta ciepła, szlachetności i hojności. Zwierzak o lwim sercu jest bardzo lojalny. Chce nieustannie służyć swojemu człowiekowi. Ma ognisty temperament, co w tym przypadku oznacza pokłady energii do spalenia. Kocha przebywać w plenerze i spędzać godziny na aktywnej zabawie. Zawsze musi być w centrum zainteresowania, nawet w towarzystwie innych pupili. Jeśli jest psem, może nadmiernie szczekać, żeby tylko skierować na siebie uwagę. Najlepiej sprawdzi się jako przyjaciel osób o podobnym usposobieniu, które wolą życie na zwiększonych obrotach. 

Zwierzę spod znaku Panny

(21 sierpnia - 20 września)

Zwierzęta o wibracji Panny znajdują się pod wpływem Merkurego, który obdarzył je wielkim intelektem. To najspokojniejsi, najmądrzejsi pupile w cały układzie astrologicznym. Wiedzą, jak radzić sobie ze stresem. Psy spod tego znaku często pracują w policji i służbach wojskowym. Podobnie jak Byki, mają swoją rutynę i nie przepadają za częstymi zmianami. Panny wiecznie podążają za swoim opiekunem oraz bardzo dobrze znoszą podróże. Są doskonałym wyborem dla osób, które chcą, by zwierzak spędzał z nimi każdą chwilę.

 

Zwierzę spod znaku Wagi

(21 września - 20 października)

Pupile spod znaku Wagi są rządzone przez planetę Wenus. Mogą być nadpobudliwe i niezdecydowane. Bardzo ciężko je wytrenować, bo ich umysł szybko się rozprasza. Jednak lekka dyscyplina na pewno im posłuży, żeby mogły w pełni rozwinąć swój potencjał. Te zwierzaki są miłe i kochają całym sercem. Dają opiekunom poczucie bezpieczeństwa. Preferują życie pozbawione chaosu, w którym panują stałe reguły. Co ciekawe, zwykle jedzą tylko wtedy, kiedy chcą. Lepiej nie wciskać im pokarmu na siłę. Intuicyjnie wiedzą, co im służy. 

Zwierzę spod znaku Skorpiona

(21 października - 20 listopada) 

Skorpionem rządzi analityczny Pluton. Zwierzęta spod tego znaku wodnego są niezwykle emocjonalne. Mają silną wolę. Zwykle dostają to, czego chcą. Potrafią manipulować zarówno innymi zwierzętami, jak i ludźmi. Na co dzień potrzebują aktywnej rutyny, dzięki której załagodzą targający nimi stres. Jeśli instynktownie kogoś nie lubią, od razu mu to pokażą. Nie zapominają poniesionej krzywdy. Koty Skorpiony często dają nauczkę swoim opiekunom za niedostosowanie się do ich reguł. Ci pupile nie mają nic przeciwko samotności, lecz najlepiej czują się w objęciach właściciela. 

Zwierzę spod znaku Strzelca

(21 listopada - 20 grudnia) 

Drogę życia Strzelca wyznacza Jowisz. Ten znak ognia uwielbia wyzwania. Zwierzak urodzony w wibracji łowczego ma pozytywne usposobienie. Zawsze zdobywa sympatię ludzi. Jest zadowolony, towarzyski i miły. Wybiera sobie jednego opiekuna, po czym obdarza go największą miłością. Nikt nie dorównuje mu swoją lojalnością. Zawsze chce przebywać ze swoim człowiekiem. Na szczęście nie ma nic przeciwko dzieleniu przestrzeni z innymi pupilami. Lubi wszystkie zwierzęta domowe. To przyjaciel na dobre i na złe.

 

Zwierzę spod znaku Koziorożca

(21 grudnia - 20 stycznia)

Pupil-Koziorożec jest rządzony przez Saturna. To jeden z najbardziej uziemionych znaków zodiaku. Obdarzony szczególną więzią z  przyrodą, lubi biegać w plenerze, bawić się i wąchać kwiaty. Miewa problemy ze snem, preferuje krótkie drzemki. Stresujące sytuacje budzą jego lęki. Nie zawsze potrafi być dobrym przyjacielem wobec innych zwierząt. Potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się do "rodzeństwa". Nie lubi niespodzianek czy nagłych zmian. Za to jest bardzo lojalny i świetnie sprawdzi się jako przyjaciel dla osoby z natury będącej samotnikiem. 

Zwierzę spod znaku Wodnika

(21 stycznia - 20 lutego)

Znakiem Wodnika rządzi niespokojny Uran i żywioł powietrza. Zwierzę obdarzone jego wibracją posiada niespotykaną intuicję. Bywa nieprzewidywalne, ma zmienne potrzeby. Może być uważane za trudne, gdyż się nie słucha i zawsze robi to, na co ma ochotę. Jednak wybacza mu się wszystkie złe zachowania, bo obdarza swoich ludzi wielką miłością. Dobrze rozumie się z innymi zwierzakami. Woli mieć kompana do zabaw niż być jedynym pupilem w domu. Jest jak tykająca bomba zegarowa, ale potrafi mile zaskoczyć, kiedy najmniej się tego spodziewasz. 

Zwierzę spod znaku Ryb

(21 lutego - 20 marca)

Zwierzakami spod znaku Ryb rządzi Neptun. Z natury słodkie i wrażliwe, potrzebują w swoim życiu spokojnej atmosfery, w której mogą bezpiecznie się rozwijać. Łatwo się stresują. Pragną czuć się kochane. Są pozbawione agresji, co czyni je świetnymi kompanami dla dzieci. Cechuje je duża niezależność. Zawsze robią to, na co mają ochotę, bez przyciągania uwagi innych. Dobrze wytresują swojego opiekuna. Nie pozwolą, by człowiek miał nad nimi pełną władzę.