Zwierzę spod znaku Barana

(21 marca - 20 kwietnia)

Baranem rządzi wojowniczy Mars, który napełnia ten znak wielką energią. Zwierzęta urodzone w wibracji rogacza są silne, pewne siebie i bardzo aktywne. Nie rozumieją, co oznacza "nie". Pies spod tego znaku przybiegnie do ciebie jeszcze zanim w pełni wypowiesz jego imię. W królestwie zwierząt zodiakalne Barany są wyjątkowo bystre i zabawne. Zawsze chcą znajdować się w centrum uwagi oraz mieć świadomość, że są twoim priorytetem. Naturalnie dociekliwe, pakują się w tarapaty. Mogą często ulegać drobnym wypadkom, więc przygotuj się na regularne wizyty u weterynarza. 

Zwierzę spod znaku Byka

(21 kwietnia - 20 maja)

Patronką zodiakalnego Byka jest Wenus, planeta kojarząca się z miłością, pięknem i łagodnością. Kieruje nim także żywioł ziemi, który odpowiada za liczne zachcianki. Zwierzak Byk wie, jak wybłagać dla siebie kawałek ciasta oraz wielogodzinne pieszczoty. Lubi wylegiwać się na kanapie. Wszystko musi dziać się po jego myśli. Psy i koty spod tego znaku z natury są nieśmiałe, toteż zawsze pragną czuć się bezpiecznie. Lubią okazywać swoje uczucia, jeśli mają na to odpowiedni nastrój. Preferują życie w spokojnym środowisku, w którym nie dochodzi do radykalnym zmian. Głośne dźwięki i chaos bardzo je stresują.

Zwierzę spod znaku Bliźniąt

(21 maja - 20 czerwca)

Bliźniakami kieruje planeta inteligencji i komunikacji, którą jest słynny Merkury. Ten znak ma podwójną osobowość. Obdarzone nim zwierzęta mogą być zarówno pasywne, jak i agresywne, pozytywne czy negatywne, towarzyskie lub powściągliwe. Z pewnością nie uważają się za „własność” swojego opiekuna. Rzadko kiedy przywiązują się do jednej osoby. Są bardzo towarzyskie, dzięki czemu stanowią świetnych kompanów dla całej rodziny. Szybko się uczą, uwielbiają ćwiczenia, a do tego mają poczucie humoru. Mogą jednak być nerwowe i dosyć zmienne w kwestii swoich nawyków żywieniowych. Zwierzaki-Bliźnięta cierpią na lęk separacyjny. Nie potrafią długo wytrzymać w samotności.