Znaki zodiaku, które najczęściej noszą czarne ubrania

Skorpion: czerń gra mu w duszy

Skorpiona od razu rozpoznajemy po (zazwyczaj) ciemnych włosach i najseksowniejszych, czarnych stylizacjach. Woli ponury "blask" czerni od cukierkowych kolorów tęczy. Nie zapominajmy, że rządzi nim Pluton, astrologiczny bóg podziemia, oraz ósmy dom związany ze śmiercią i odrodzeniem. Mroczny Skorpion został obdarzony głębią, a tę głębię najlepiej oddaje najciemniejsza ze wszystkich barw. Intrygują go rzeczy, które inni uznaliby za przerażające lub tabu. Ten znak zodiaku ma w sercu gotyk. Czerń opisuje jego zamiłowanie do wszystkiego, co najtrudniej pokochać.

Strzelec: jak nie nago to na czarno

Strzelec to astrologiczny filozof. Za życiową misję obrał szukanie głębszych prawd i pochłanianie rozległej wiedzy z najdalszych zakątków świata. Barwna osobowość tego znaku zodiaku nie potrzebuje dodatkowej oprawy. Dlatego klasyczna czerń prezentuje się na nim niezwykle dobrze. Łucznik ciągle poszukuje nowych doświadczeń, nie zważając na prawo czy przyjęte zasady. Czarny idzie w parze z jego buntowniczą, zadziorną i temperamentną naturą. Nawet jeśli czasem ubierze coś jasnego, pod spodem na pewno ma czarną bieliznę. 

Koziorożec: nikt nie zadziera z ludźmi w czerni

Ze wszystkich znaków, to właśnie Koziorożec jest urodzonym szefem. Emanuje takim autorytetem, że nawet jego przełożeni niekiedy stawiają się w roli podwładnych. Rządzi rządzi Saturn, planeta dyscypliny i karmy. Czarny nadaje mu więcej powagi, tajemniczości, dumy oraz niewymuszonej elegancji. Koziorożec poczuwa się do pouczania innych, sądząc, że wie wszystko najlepiej. Ludzie wokół niego non-stop popełniają błędy. Żaden kolor nie wyraża rozczarowania Kozła lepiej niż pesymistyczna czerń. 

Wodnik: czarny to przecież najszczęśliwszy kolor

Wodnik to najbardziej ekscentryczna dusza na kole zodiaku. W końcu rządzi nimi Uran, planeta rewolucyjnych zmian. Czarny pasuje do radykalnej postawy i buntowniczych akcji podejmowanych przez ten znak. Najpewniej już w liceum nosił się na czarno, przechodząc przez gotycką lub rockową fazę. Na wesele też włoży czarną sukienkę. Nie ma zamiaru dopasować się do innych. Przeciwnie, Wodnik uwielbia szokować, podkreślając w ten sposób swoją odmienność na tle reszty społeczeństwa.