Znaki zodiaku, które nigdy nie dorosną:

Baran: patrzy na świat przez różowe okulary

Jako pierwszy znak na kole zodiaku, Baran ma w sobie entuzjazm małolata. Zawsze postrzega świat w magiczny sposób, traktując każdy dzień niczym nowe doświadczenie. Próbuje skorzystać ze wszystkich szans, które nieustannie podsuwa mu los. Nie przegapi żadnej okazji do świetnej zabawy i korzystania z życia. Jest przy tym uparty jak pięciolatek. Nigdy jako pierwszy nie mówi "przepraszam". Za to można być pewnym, że z tym Piotrusiem Panem czekają nas atrakcje przez cały czas. Jedyne, co niekiedy czyni go dorosłym, jest zrzędzenie na miarę starszej osoby. Baran po prostu lubi mieć wszystko po swojemu, zgodnie ze swoim scenariuszem. 

Rak: ma w sobie dziecięcą wrażliwość

Raki od dziecka są empatyczne i niezwykle wrażliwe na otaczający je świat. W życiu mogło być im ciężko, ale nigdy nie zwątpiły, że ich wrodzona delikatność to atut. Dzięki niej doceniają drobne gesty innych oraz nieustannie romansują z przeszłością. Niewiele im potrzeba, żeby prawdziwie się wzruszyć. Blizny i otarcia na skutek złych doświadczeń nie zabijają czułej natury Raków. Przeciwnie, sprawiają, że stają się odporniejsze. Nadal ekscytują się, gdy wchodzą w nowy związek, chociaż przez długi czas miały złamane serce. Są otwarte na głębokie, romantyczne przeżycia - nic nie jest w stanie zrazić ich do miłości. Jednak kiedy tylko ktoś lekko je zrani, potrafią lamentować i przeżywać to, jak dziecko. W przeciwieństwie do innych dorosłych nie mają kontroli nad emocjami. 

Lew: nie potrafi przewidzieć konsekwencji

Lew w dzieciństwie nie miał żadnych problemów z nawiązywaniem znajomości na podwórku. Bezczelny i głośny, robił to, co chciał, bo wiedział, że zawsze mu się upiecze. Dopiero kiedy dojrzał, zaczął się martwić, że inni odbierają go negatywnie. Jednak zachował swoją wrodzoną szczerość oraz odwagę kilkuletniego szkraba. Nadal prawi niemoralne żarty, przebiera się w ekstrawaganckie kostiumy i lśni na pierwszym planie wszędzie tam, gdzie się dzieje. Zabiega o uwagę innych dorosłych, oczekując od nich głaskania go po głowie. Brawurowo sięga po swoje - czy naprawdę nie czuje lęku przed porażką? Cóż, ten typ, jak to dziecko, najzwyczajniej nie potrafi przewidzieć konsekwencji swoich działań. Dlatego nic nie jest mu straszne. 

Ryby: nieustannie myślą o swoim dzieciństwie

Osoby spod znaku Ryb nieustannie uciekają do świata fantazji. Dzięki przebywaniu w swojej Niby-landii oddalają się od codziennych problemów. Jak to dzieci, nie lubią być w tarapatach i zazwyczaj unikają odpowiedzialności. Mogą się poszczycić bujną wyobraźnią, która wcale nie zanika z upływem lat. Zawsze powracają do wspomnień z dzieciństwa, bo myślenie o przeszłości przynosi im ulgę. Ryby nie chcą wiedzieć, co wydarzy się jutro. Zwyczajnie nie są na to gotowe. Jak Piotruś Pan, będą uciekać od tego, co przyziemne, dorosłe i monotonne. Udawanie dojrzałych nie przychodzi im łatwo.