Znaki zodiaku źle znoszące rozstania. Zastanów się dwa razy, zanim zranisz ich uczucia. Jeśli to ty zostałaś porzucona, dowiedz się, jak koniec związku tak naprawdę wpłynął na twojego eks:

Znaki zodiaku toksyczne w związkach >>

Baran

Baran to najmłodszy znak zodiaku, przez co jego zachowanie bywa infantylne. Jest uparty jak dziecko i lubi konkurować, nawet miłość traktuje jako rozgrywkę. W życiu kieruje nim żywioł ognia, toteż posiada wybuchowy temperament. Wysoka ambicja nie pozwala mu przegrać. Woli porzucić, niż być porzuconym, więc jako pierwszy inicjuje zerwanie. Odchodzi z dumą i bez złośliwości, jednak prędko żałuje swoich decyzji. Impulsywne działania Barana powodują w nim szybką chęć zadośćuczynienia. Będzie planować spotkania pojednawcze oraz śpiewać serenady pod oknem. W grze miłosnej musi odnieść zwycięstwo, posunie się więc do wszystkiego, by wygrać. Niezależnie czy chodzi o powrót, czy rozstanie.

Byk

Bykiem rządzi Wenus, a to jego zguba. Jest urodzonym Romeo (lub Julią). Zwykle ciężko mu wejść w związek, bo lubi randkować i nie może zdecydować się na jedną osobę. Jednak kiedy to się stanie, oddaje się w całości. Ma tendencję do tworzenia długotrwałych związków, walczy o partnerstwo do samego końca. Niestety, rozstanie z nim ma swoje konsekwencje. Zerwanie jest dla Byków bezkompromisowe. Będą udawać serdecznych przyjaciół, pod spodem skrywając ból i uprzedzenie. Jeśli są pogardzone przez byłego kochanka, a przyczyna rozstania to zdrada, na pewno zaczną się mścić. Brak lojalności działa na nie jak czerwona płachta - spodziewaj się najgorszego. 

Bliźnięta

Bliźnięta mają podwójną osobowość i bywają zmienne jak wiatr przez to, że są rządzone powietrzem. Każdy Bliźniak posiada dwie natury, co w pełni wyjdzie na jaw w trakcie rozstania. Czasem to właśnie poznanie obu stron i skrywanych tajemnic powoduje, że są porzucane. Łatwo poznać, gdy Bliźnięta nie spełniają się w związku - natychmiast przechodzą na ciemną stronę mocy. Dopuszczają się wtedy aktów, które mało kto potrafiłby wybaczyć partnerowi. Co więcej, nie znoszą konfrontacji, więc będą unikać burzliwego zerwania. Wolą odejść po cichu, a po wszystkim przekształcają historię na swoją korzyść. Żalą się innym swoim dramatem, by obudzić w nich troskę i współczucie. W ten sposób leczą złamane serce, a nawet przyciągają nowych partnerów, którym po prostu jest ich żal. 

Znaki zodiaku skłonne do zdrady. Co o niewierności mówi horoskop? >>

Rak

Rak ma twardą skorupę - dosłownie. Skrywa pod nią niezwykle wrażliwe wnętrze. Potrzebuje czasu, by zbudować zaufanie, więc niełatwo mu wejść w poważną relację. Związek stworzy dopiero, gdy poczuje się bezpiecznie z drugą osobą. Wtedy chce, żeby ta miłość trwała w nieskończoność. Romantyczny Rak ma szczere uczucia i zawsze zawalczy o swoją połówkę. Jednak gdy partner złamie mu serce, jego zachowanie zmieni się z dnia na dzień. Zerwie kontakt, usunie kochanka z social mediów, a w swoich poczynaniach będzie konsekwentny. W złości zacznie oczerniać eks, chociaż prędko nie wyrzuci go ze swojego serca. Raki poruszają się w tył. Zamiast patrzeć w przyszłość, zbyt długo tkwią w przeszłości, co utrudnia im leczenie ran. Po zerwaniu spędzają większość czasu na przeglądaniu starych zdjęć i ponownym czytaniu wiadomości tekstowych, próbując określić, czy jeszcze mogą cofnąć czas.

Lew

Lwy kochają kochać. Ich żywioł ognia napędza je w romansach. Dzielenie się sercem to sens ich życia, a wrodzony urok osobisty ułatwia im częste wchodzenie w relacje. Lecz kiedy płomień namiętności przygasa, Lew, próbujący ochronić swoją dumę, robi natychmiastowy w tył zwrot. Inicjuje rozpad związku i szybko się podnosi. Co innego, gdy to on zostanie porzucony. Taki scenariusz wywołuje w nim szok i niedowierzanie. To tak, jakby ktoś przysłonił mu Słońce i odebrał tytuł królowej/króla dżungli. W tej sytuacji Lwy zaczynają okazywać rozpacz - ryczą tak głośno, aby każdy je usłyszał (nie tylko ex). Goją swoje rany w gronie przyjaciół. Najlepszym lekarstwem są dla nich przyjęcia oraz błyszczenie w towarzystwie.

Panna

Pannami rządzi Merkury, przez co ich umysły są analityczne. Lubią skupiać uwagę na szczegółach, dzięki czemu mają zdolności pisarskie i mówcze, a w życiu są perfekcjonistami. Niestety wierzą w bajkę o partnerze idealnym, rodem z bajek z happy endem przeczytanych w dzieciństwie. Mają nierealistyczne oczekiwania, co szybko budzi w nich wątpliwości, czy znajdują się w odpowiednim sobie związku. Niepokój powoduje, że Panny zaczynają wystawiać kochanków na próbę. Nie lubią podejmować trudnych dyskusji, toteż zdarza im się odejść bez słowa wyjaśnienia. Co innego, gdy ktoś zerwie z Panną - wtedy ta zaczyna pokazywać ciemną stronę. Zasypuje ex-partnera argumentami na swoją obronę i przedstawia dowody jego win, zdejmując z siebie odpowiedzialność.

Waga

Waga jest zrównoważona, kiedy żyje w parze. Rządzi nią planeta miłości Wenus, toteż romanse przynoszą jej satysfakcję. W idealnym świecie Wagi rozpad nie istnieje. Partnerstwo może zarówno trwać jak i zakończyć bez żadnych formalności. To dlatego, że Wagi nigdy nie zamykają za sobą furtek - lubią trzymać je otwarte dla swoich eks. Uznają, że każda relacja zaspokaja inne potrzeby, jedna cielesne, druga intelektualne i tak dalej. Dopóki Waga nie odkryje, czego tak naprawdę chce, będzie korzystać z wielu opcji naraz. Sztywne granice nie są dla niej. Po co psuć sobie harmonię w życiu? Kiedy Waga zostaje porzucona przez partnera, robi wszystko, co w jej mocy, by zakończyć relację na dobrych warunkach. Chce zachować reputację i wspaniałe wspomnienia. Sądzi też, że to jeszcze nie koniec i jej drogi z ukochanym mogą przeciąć się w przyszłości. 

Skorpion

Życie Skorpiona opiera się na transformacji. Musi ponieść symboliczną śmierć, by podnieść się z popiołu i rozwinąć swoje skrzydła. Rozstanie to dla niego mocny cios. Z natury Skorpionowi ciężko jest odpuścić. Nieważne, czy zerwie on, czy druga strona - w obu sytuacjach będzie równie zraniony. Gdy ma złamane serce, traci kontrolę. Z łatwością popada w obsesję na tle swojego eks. Nie okazuje tego na zewnątrz. Przeciwnie, jest spokojny i wyrachowany. Prawdziwe uczucia przejawia dopiero w swoich kompulsywnych zachowaniach, jak blokowanie byłego w social mediach, a następnie śledzenie jego aktywności z anonimowych kont. Skorpiony mogą zaleczyć ból, kiedy w końcu odpuszczą złość, skonfrontują się ze strachem i przetworzą swoje mroczne emocje. Każde rozstanie to dla nich zapowiedź wielomiesięcznej pracy nad sobą. 

Strzelec

Strzelec to zodiakalny nomad, którego życie jest ciągłą wędrówką w poszukiwaniu szczęścia. Wierzy, że na świecie czeka na niego wiele "drugich połówek". Kierowany namiętnością zawsze poszukuje nowych emocji, a wolność jest dla niego najważniejsza nawet w związku. Jeśli poczuje się kontrolowany lub przytłoczony, szybko zacznie zmieniać kierunek swojej drogi. Ulotni się bez słowa, z dnia na dzień, rozpoczynając przygodę gdzieś indziej.  Łatwo mu spakować się i ruszyć naprzód, jakby związek nigdy nie istniał. Nikt nie jest w stanie powstrzymać jego ognia. Jednak gdy to Strzelec zostanie porzucony, scenariusz drastycznie się zmienia. Łucznik próbuje odzyskać swoją miłość i zrobi wszystko, by osiągnąć cel. Zazwyczaj robi to tylko po to, by po chwili samemu zakończyć relację, dla satysfakcji, że ostatecznie to on jest łamaczem serc. 

Koziorożec

Koziorożce uważa się za znak zodiaku podchodzący do miłości bez większych emocji. W związku ciężko im okazać uczucia, jednak są niezwykle lojalne i troskliwe, pochłonięte budowaniem wspólnej przyszłości. Mają głowę na karku, przez co nigdy się nie łudzą. Jeśli ich relacja nie chodzi jak w zegarku, akceptują jej koniec i ruszają dalej. Godzą się na rzeczywistość taką, jaka jest, bez okłamywania się. Wóz albo przewóz. Zerwanie to dla nich naturalna kolej życia.

Wodnik

Wodnicy mają ekscentryczne podejście do życia. Ciężko im się skupić na jednym człowieku, ważniejsze są dla nich sprawy wagi społecznej. Ich życiowe misje skupiają się wokół problemów związanych z losami świata. Ratowanie Ziemi zaprząta ich umysł bardziej, niż planowanie randki. Dobrze czują się w związkach, w których partner to rozumie i daje im swobodę na realizowanie się. Jeśli jednak nie trafią na taką osobę, ich relacja prędko się rozpada. Wtedy biorą pod lupę sukcesy i porażki, wytykając swoim byłym wszystkie popełnione błędy. Serce połamane na drobne kawałki zaleczają spędzaniem czasu z przyjaciółmi. Popadają przy tym w szalony pracoholizm, co często wynagradza sukcesami w pracy. 

Ryby

Serca Ryb są wypełnione empatią i mądrością. Gdy ktoś je złamie, wodny znak zodiaku szybko odpływa, aby nie dawać ponieść się emocjom. Ryby nie radzą sobie z rozstaniem. Unikają konfrontacji zostawiając za sobą więcej pytań, niż odpowiedzi. W związku chcą kochać i być kochanym. Gdy to nie wyjdzie, a ich uczucia przestają być w pełni odwzajemnione, czują się tak, jakby ktoś wyjął je z wody. Ciężko złapać im oddech i wziąć się w garść, sytuacja jawi im się jako koniec świata. Złamane serce zaleczają dopiero w nowym związku. Do końca życia wspominają każdą swoją miłość. 

Ciemna strona każdego znaku zodiaku >>