Bliźnięta: wierzą w swoje kłamstwa, więc są wiarygodne

Bliźnięta są znakiem podwójnym - co dwie głowy, to nie jedna. Kłamią tak wiarygodnie, że same sobie wierzą. Za perfekcyjnie odgrywaną rolę ktoś powinien im przyznać Oscara. Osoby spod tego znaku zodiaku w mgnieniu oka zmieniają zachowanie. Wiedzą, jak uwiarygodnić swoje słowa, za pomocą dramatycznych gestów. Kłamstwa Bliźniąt są genialne i uchodzą im na sucho, zazwyczaj ulegając przedawnieniu. Najbardziej fałszywe Bliźniaki oszukują tak często, jak zmieniają swój styl ubierania się. Ponieważ rządzi nimi żywioł powietrza, zwinnie przenikają do umysłów innych ludzi. Powiedzą ci dokładnie to, co chcesz usłyszeć, zamiast wyjawić na głos gorzką prawdę. 

Waga: dopasowuje kłamstwo do sytuacji

Waga próbuje być sprawiedliwym władcą, lecz sama ma to i owo za uszami. Będąc kardynalnym znakiem powietrznym (co oznacza, że jest urodzoną liderką) wie, jak czerpać korzyści z relacji za pomocą "białych kłamstw". Dąży do harmonii, toteż unika konfliktów. Stara się, żeby wszyscy ją lubili, a to bardzo często wywołuje w niej fałsz. Zazwyczaj udaje kogoś, kim nie jest, aby zyskać przychylność pożądanej osoby. Wierzy, że mały, "nieszkodliwy" szwindel pomoże jej szybciej osiągnąć ważny cel. Nie ma odwagi mówić prawdy prosto w twarz. Przecież tym mogłaby narazić się na kłótnię. 

Skorpion: dobrze kamufluje swoje kłamstwa

Skorpion dostrzega detale i poddaje każdą rzecz dogłębnej analizie. To urodzony mistrz manipulacji. Gdy sam zrobi coś, co jest nieetyczne, zaczyna obmyślać perfekcyjne kłamstwo, które zatrze za nim wszystkie ślady. Nie złapiesz go na fałszu. Ma dobre alibi. Jego tłumaczenie będzie szczegółowe, sensowne i bardzo logiczne. Wszystko nagle złoży się w spójną całość. Na pewno uniknie przyznania się do prawdy, przekonując cię o swojej absolutnej uczciwości. Możliwe, że widząc Skorpiona na tej liście, nie spodziewałaś się, że tu zagości. Cóż, widocznie łyknęłaś jego kłamstwo.

Wodnik: kłamstwo to jego narzędzie kontroli

Wodnik jest znakiem społecznym, który działa na rzecz dobra ludzkości. Nie ma problemu z odczytywaniem ludzi, dlatego kłamanie też przychodzi mu łatwo. To specjalista w opowiadaniu inteligentnych, lecz zmyślonych historii. Kłamstwa pozwalają mu kontrolować ludzi. Najlepsze z nich potrafią porwać za sobą tłum. Oszustwa Wodnika celują w słabości i bieżące potrzeby drugiego człowieka. Działają na wyobraźnię, sprawiając, że zawierzamy każdemu słowu. Niestety, zazwyczaj są zbyt piękne, by być prawdą. Jednak ich czar sprawia, że wolimy w nie wierzyć, zamiast doszukiwać się drugiego dna.

Jak kłamią znaki zodiaku? Cały zodiak >>