Znaki zodiaku a zakupoholizm - kto ma problem?

Byk: zakupy to dla niego największa przyjemność

Byk ma naturalny dar do wydawania pieniędzy, ale też skłonności do bycia dusigroszem. Ten znak zodiaku jest związany z finansami za sprawą swojej patronki Wenus, uważanej za planetę luksusu. W dodatku złoto wydobywa się z ziemi, a to przecież żywioł Byka. Posiadanie pięknych rzeczy i dostęp do bogactwa są kluczowe dla naszego Rogacza. Komfortowe, bezpieczne życie ma wysoką cenę w dzisiejszych czasach. Byk nie zadowoli się byle czym. Nałogowo kupuje dobra materialne, które pozornie podniosą jego status społeczny. 

Lew: jest uzależniony od nowych, pięknych rzeczy

Lew to ten znak zodiaku, którego łatwo rozpoznać po wyglądzie. Zawsze błyszczy w swoim towarzystwie niczym 24-karatowy diament. Dobrze wie, jakie kolory i kroje ubrań zwrócą na niego jeszcze większą uwagę. Chce produktów z najwyższej półki, które są natychmiast zauważane, a nawet pożądane przez jego niszę. Kot zodiaku jest hojny i stroni od skąpstwa. Nie przejmuje się tym, ile wydaje. Żyje pełnią życia od wypłaty do wypłaty, ale pod koniec miesiąca przechodzi na dietę, ponieważ nie ma czego włożyć do garnka.  

Osoby z silnym Bykiem lub Wagą w horoskopie mają szczególny dar do wydawania pieniędzy. 

Waga: musi mieć w szafie ostatnie trendy

Waga to kolejny znak kierowany przez Wenus, który ma genialnie wyczucie estetyki. Nic dziwnego, że kocha piękno, sztukę, luksusowe wnętrza i drogie ubrania. Waga nałogowo robi zakupy, bo "chce otaczać się rzeczami, które ją inspirują". Nie ominie jej żaden najnowszy trend w modzie. Śledzi Instagram, by być na bieżąco ze wszystkim, co warto kupić w tym sezonie. W swojej szafie trzyma najbardziej pożądane ubrania i dodatki, ale bywa, że zakłada je na siebie tylko raz. Waga żyje niczym bogini Olimpu, dlatego wydaje pieniądze na wszystko, od złotych kielichów, po kosmetyki, drogą bieliznę i przewiewne sukienki z metkami domów mody. 

Skorpion: traktuje zakupy jak swoją terapię

Tajemniczy Skorpion nie od razu przywodzi na myśl zakupoholika. Ten znak zodiaku dobrze się kamufluje ze swoją największą słabością. Zakupy są dla niego sekretną terapią, mającą chwilowo zaleczyć wszystkie smutki. Nie zapominajmy, że Skorpion jest obsesyjny i w tej kategorii nigdy nie ma dość. Wydaje pieniądze lekką ręką, a o konsekwencjach myśli dopiero później. Rządzi nim Mars, planeta szybkiego działania, dlatego kupuje pod wpływem impulsu. Maniakalna strona Skorpiona sprawia, że ten całkowicie skupia na produkcie, który prędzej czy później musi trafić w jego ręce.

Uzależnienia wszystkich znaków zodiaku >>