Znaki zodiaku a ojcostwo. Jak sprawdzają się w tej roli?

Tata spod znaku Barana

Baran jako tata to wieczny motywator, który ciągle podwyższa poprzeczkę swoim dzieciom. Nawet największe osiągnięcia pociech nie będą dla niego wystarczające. On chce, żeby jego młode owieczki dawały z siebie więcej, niż 100% możliwości. Uczy, że nigdy nie wolno się poddawać na drodze do ukończenia celu. Chce, żeby latorośle wyrosły na takiego silnego i niezależnego dorosłego, jak on. Ma o sobie naprawdę wysokie mniemanie. Jednak bywa, że z trenera zamienia się w despotę, który kładzie wielką presję na swoich podopiecznych. Czasami żąda od nich niemożliwego. Tylko mama dziecka ma szansę ukrócić jego wyolbrzymione ambicje. 

Tata spod znaku Byka

Mężczyzna Byk jest silny i bardzo stabilny. Świetnie sprawdza się w roli rodzica, bo dom stanowi fundament jego życia. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać swoją rodzinę zarówno finansowo, jak i emocjonalnie. Bywa nadopiekuńczy, bo za wszelką cenę chce zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. To typ ojca, który lubi się powtarzać i chętnie opowiada bajki z morałem. Woli, by jego pociecha uczyła się na cudzych błędach, niż swoich własnych. Ten tata przestrzega swojej rutyny. Nie jest gotowy na radykalne zmiany. Czerpie przyjemność z uziemienia oraz spędzania czasu z bliskimi. Zawsze upewnia się, że jego dziecko nie jest głodne i ma w brzuszku miejsce na deser. Dla swojej pociechy sięgnie po gwiazdkę z nieba.

Tata spod znaku Bliźniąt

Tata-Bliźnięta jest po prostu wyjątkowy. Cechuje go wielka emocjonalność, dzięki której lepiej rozumie swoje dziecko. Uwielbia bawić się z pociechą i zachęcać ją do próbowania wszystkiego, co powoduje uśmiech na jej twarzy. Ten ojciec obdarza latorośl wielkim wsparciem. Kocha obracać się w towarzystwie, toteż uczy otwartości na innych ludzi. To intelektualista, z którym czas wolny spędza się w muzeum, w kinie, na wycieczkach oraz spotkaniach w szerszym gronie znajomych. Chce, żeby dziecko za nim nadążało i było tak wszechstronnie uzdolnione, jak on. Może nie potrafi wyrażać swoich uczuć, ale za to jest świetnym rozmówcą znającym odpowiedź na każde pytanie. 

Tata spod znaku Raka

Tata Rak może być najlepszym przyjacielem swojej pociechy. Interesuje go emocjonalny świat dziecka. Skrycie zawsze marzył o tym, by być ojcem, dlatego tak dobrze sprawdza się w tej roli. Jest gotowy na wszystko. W momencie, kiedy dziecko przychodzi na świat, staje się bardzo odpowiedzialny. Ciężko pracuje na utrzymanie swojej rodziny. Dokłada wszelkich starań, by jego latorośl miała wspaniałą przyszłość. To mężczyzna mający wiele żeńskich cech. Jako rodzic bywa tatą i mamą w jednym. Odbierze telefon o każdej porze dnia. Dla niego najważniejsze jest dawanie dziecku poczucia bezpieczeństwa i dozgonnej miłości. 

 

Tata spod znaku Lwa

Ojciec Lew chce, żeby jego lwiątka wyrosły na należytych następców tronu. Od najmłodszych lat naucza je "praw dżungli", w ramach przygotowań do dorosłości. Uważa, że potomkowie z jego nazwiskiem powinni odnosić największe sukcesy. Uwielbia zachwalać swoje dzieci w towarzystwie. Nieustannie popycha je do próbowania nowych rzeczy i doskonalenia swoich umiejętności. Pragnie, by w przyszłości były tak silne, jak on. Jest lojalny. Bardzo troszczy się o rodzinę, co niekiedy staje się przytłaczające. Warto pamiętać, że ma szczere intencje i zawsze postępuje z myślą o swoich bliskich. Czas wolny spędza przygodowo, w naturze.

Tata spod znaku Panny

Mężczyzna spod znaku Panny układa sobie harmonogram na życie. Przy okazji chce, żeby najbliżsi dostosowali się do jego planu. Według niego każdy członek rodziny ma przypisane konkretne role. Nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków natychmiast wywołuje w nim niepokój. Ten tata jest szczególnie wrażliwy na chaos panujący w domu. Uczy dyscypliny, jednak żadne działanie nie potrafi zaspokoić jego wymagań. Neurotyczny ojciec Panna potrafi być największym krytykiem dla swojego dziecka. Zawsze ocenia wszystkie jego zachowania i nie potrafi ukryć rozczarowania. Pragnie, by jego latorośl wyrosła na tak odpowiedzialną osobę, jak on. 

Tata spod znaku Wagi

Tata-Waga to urodzony dyplomata, który zamiast wdawać się w konflikty z dziećmi, prowadzi z nimi inteligentne negocjacje. Dokłada wszelkich starań, żeby w jego życiu zawsze panowała harmonia. Jest dobrym słuchaczem i doradcą. W szczerej rozmowie stara się wyciągnąć jak najwięcej faktów na temat życia swoich pociech. Zawsze staje pomiędzy zwaśnionymi stronami, by zapobiec kłótniom w swojej rodzinie. Uczy latorośl, jak być sprawiedliwym, jednak nie potrafi narzucać dyscypliny. Wyznaczanie kary za dziecięce występki pozostawia drugiemu rodzicowi. Ten tata ma w sobie dużo luzu i kobiece poczucie estetyki. 

Tata spod znaku Skorpiona

Ojciec spod znaku Skorpiona jest niesamowicie kreatywną duszą. Zawsze wymyśli coś zabawnego, czym zdobędzie serce swojej pociechy. Stara się być jej najlepszym przyjacielem i pierwszym wzorem do naśladowania. Otacza latorośl zażartą miłością, będąc w pełni oddanym dla swojej rodziny. Biada temu, kto wejdzie pomiędzy niego, a dziecko. Nie znajdzie litości dla osób, które naruszą bezpieczeństwo jego szkraba. Ten tata do końca życia traktuje swoich potomków jak wiecznie maleństwa. Ciężko mu będzie zaakceptować fakt, że pewnego dnia dziecko zechce się usamodzielnić. Będzie mieć problem z przyjęciem do rodziny partnera na życie swojej pociechy. 

 

Tata spod znaku Strzelca

Z tatą Strzelcem niełatwo nawiązać prawdziwie ojcowską więź. Ten typ rzadko kiedy bywa w domu i z trudem angażuje się w życie rodzinne. W końcu to urodzony wolny duch, którego nosi w różne strony świata. Wejście w rutynę wychowywania dziecka jest ostatnią rzeczą, na jaką ma ochotę. Jednak to nie oznacza, że Strzelec będzie fatalnym ojcem. Przeciwnie, zaszczepi w swojej latorośli miłość do podróży i odbywania przygód. Nauczy, jak kierować się odwagą, szczerością oraz tolerancją wobec odmienności. To świetny kumpel na całe życie, który bez końca inspiruje swoimi pasjami. Na ogół nie planuje ojcostwa. Fakt, że ma dzieci, jest wynikiem przypadku lub pamiątką po odbytej egzotycznej podróży.

Tata spod znaku Koziorożca

Gdyby miał powstać ranking najlepszych ojców według znaku zodiaku, Koziorożec pewnie zająłby pierwsze miejsce. Ten tata jest super odpowiedzialny i na poważnie wchodzi w swoją rolę. Jego cierpliwość, pracowitość czy oddanie dla rodziny zasługują na złoty medal. Chce, by jego dzieci "wyrosły na ludzi" i dołoży wszelkich starań, żeby zapewnić im wymarzoną przyszłość. Uczy wytrwałości w dążeniu do celów. Jest świetnym opiekunem, któremu można powierzyć każdy sekret. Minus? Koziorożec ma problem z okazywaniem emocji, przez co wydaje się oziębły uczuciowo. Trudno nawiązać z nim głęboką więź. Nie potrafi wyrażać miłości gestami, lecz nadrabia to słowami i dozgonną lojalnością.

Tata spod znaku Wodnika

Wodnik jest super troskliwym facetem, który przychyliłby nieba wszystkim ludziom wokół siebie. Jednak jako ojciec ma problem z tym, by skoncentrować się na jednostce. Uczy swoje dzieci otwartości na świat i podejmowania działań pozytywnie wpływających na środowisko. To urodzony aktywista mający szerszy ogląd na rzeczywistość. Czasami unika rodzicielskich obowiązków, dając się pochłonąć swoim własnym projektom. Lubi dawać pociechom wiele swobody i nakłania je do licznych eksperymentów. Akceptuje latorośle takimi, jakie są. Będzie wspierać je we wszystkim, co daje im szczęście. 

Tata spod znaku Ryb

Tata spod znaku Ryb to marzyciel, który nie jest świetnym wzorem do naśladowania. Przynajmniej jeśli chodzi o dorosłe życie. Chociaż tworzy silną, ojcowską więź ze swoim dzieckiem, rzadko kiedy wchodzi w rolę odpowiedzialnego rodzica. Wychowywanie to dla niego zabawa pozbawiona sztywnych zasad. Uwielbia przytulać i dawać buziaki, jest świetnym ramieniem do wypłakania się. Zawsze znajduje czas na rozmowę. Szczerze interesuje go, co dzieje się w życiu jego pociech. Pragnie, by zawsze były szczęśliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, by zapewnić im dobrą przyszłość. Jego artystyczna strona osobowości rozwija w latoroślach kreatywność i wrażliwość.

Znaki zodiaku jako matki >>