Znaki zodiaku a ojcostwo. Jak sprawdzają się w tej roli?

Tata spod znaku Barana

Baran jako tata to wieczny motywator, który ciągle podwyższa poprzeczkę swoim dzieciom. Nawet największe osiągnięcia pociech nie będą dla niego wystarczające. On chce, żeby jego młode owieczki dawały z siebie więcej, niż 100% możliwości. Uczy, że nigdy nie wolno się poddawać na drodze do ukończenia celu. Chce, żeby latorośle wyrosły na takiego silnego i niezależnego dorosłego, jak on. Ma o sobie naprawdę wysokie mniemanie. Jednak bywa, że z trenera zamienia się w despotę, który kładzie wielką presję na swoich podopiecznych. Czasami żąda od nich niemożliwego. Tylko mama dziecka ma szansę ukrócić jego wyolbrzymione ambicje. 

Tata spod znaku Byka

Mężczyzna Byk jest silny i bardzo stabilny. Świetnie sprawdza się w roli rodzica, bo dom stanowi fundament jego życia. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać swoją rodzinę zarówno finansowo, jak i emocjonalnie. Bywa nadopiekuńczy, bo za wszelką cenę chce zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. To typ ojca, który lubi się powtarzać i chętnie opowiada bajki z morałem. Woli, by jego pociecha uczyła się na cudzych błędach, niż swoich własnych. Ten tata przestrzega swojej rutyny. Nie jest gotowy na radykalne zmiany. Czerpie przyjemność z uziemienia oraz spędzania czasu z bliskimi. Zawsze upewnia się, że jego dziecko nie jest głodne i ma w brzuszku miejsce na deser. Dla swojej pociechy sięgnie po gwiazdkę z nieba.

Tata spod znaku Bliźniąt

Tata-Bliźnięta jest po prostu wyjątkowy. Cechuje go wielka emocjonalność, dzięki której lepiej rozumie swoje dziecko. Uwielbia bawić się z pociechą i zachęcać ją do próbowania wszystkiego, co powoduje uśmiech na jej twarzy. Ten ojciec obdarza latorośl wielkim wsparciem. Kocha obracać się w towarzystwie, toteż uczy otwartości na innych ludzi. To intelektualista, z którym czas wolny spędza się w muzeum, w kinie, na wycieczkach oraz spotkaniach w szerszym gronie znajomych. Chce, żeby dziecko za nim nadążało i było tak wszechstronnie uzdolnione, jak on. Może nie potrafi wyrażać swoich uczuć, ale za to jest świetnym rozmówcą znającym odpowiedź na każde pytanie. 

Tata spod znaku Raka

Tata Rak może być najlepszym przyjacielem swojej pociechy. Interesuje go emocjonalny świat dziecka. Skrycie zawsze marzył o tym, by być ojcem, dlatego tak dobrze sprawdza się w tej roli. Jest gotowy na wszystko. W momencie, kiedy dziecko przychodzi na świat, staje się bardzo odpowiedzialny. Ciężko pracuje na utrzymanie swojej rodziny. Dokłada wszelkich starań, by jego latorośl miała wspaniałą przyszłość. To mężczyzna mający wiele żeńskich cech. Jako rodzic bywa tatą i mamą w jednym. Odbierze telefon o każdej porze dnia. Dla niego najważniejsze jest dawanie dziecku poczucia bezpieczeństwa i dozgonnej miłości.