Zodiakalne matki. Jak spełniają się w tej roli według znaku zodiaku?

Mama spod znaku Barana

Kobieta Baran dąży do tego, by jej dzieci były samowystarczalne. Od najmłodszych lat uczy je dyscypliny i wyraźnie podkreśla, że ma władzę jako rodzic. Nie idzie na kompromisy. To urodzona wojowniczka, która wygrywa każdy spór. Dba o wykształcenie swoich potomków, wypełniając ich czas licznymi zajęciami. Sport, lekcje muzyki, balet, obozy. Dziecko mamy spod znaku Barana nieustannie jest zrzucane na głęboką wodę. Dzięki temu ma wyrosnąć na dorosłego przygotowanego na poważne wyzwania. Ta rodzicielka wyróżnia się także ognistym temperamentem. Potrafi wybuchnąć pod wpływem emocji i nieraz zawstydzi tym swoją latorośl. Szkolni wrogowie nie mają z nią szans. Mama Baran to również świetny motywator, który dopinguje w sięganiu po marzenia. 

Mama spod znaku Byka

Zodiakalna mama-Byk jest tak cierpliwa, że zasługuje na miano świętej. Tej kobiety niełatwo wyprowadzić z równowagi. Ona uwielbia rolę rodzicielki. Jednak kiedy dziecko jest w wieku nastoletnim, staje się uparta i bardzo konfliktowa. Szczególnie gdy narazi się jej autorytet. Dopóki zasady są nienaruszone, zachowuje się jak najlepsza przyjaciółka. Lubi rozpuszczać swoje latorośle przez ciągłe kupowanie im rzeczy materialnych i przejadanie ich dobrym jedzeniem. Potomkowie Byków mogą mieć problemy z nadwagą czy brakiem szacunku dla wartości pieniądza. Wiedzą, że dostaną wszystko, czego chcą, bo ich pragnienia są matczynym priorytetem. Ta mama jest głową swojej rodziny i ma kontrolę nad wszystkimi decyzjami. Nie chce, by jej dzieci wyfrunęły z gniazda. Kocha naturę oraz bywa szalona. Z nią doświadcza się największych przygód w plenerze.

Mama spod znaku Bliźniąt

Mama spod znaku Bliźniąt uwielbia plotki i jest zorientowana w każdym temacie. To świetna rozmówczyni, do której można się zwrócić z najmniejszym problemem. Sama prowokuje poważne konwersacje, a przed swoimi dziećmi nie ma żadnych sekretów. Dzięki temu buduje solidną więź opierającą się na zaufaniu. Ma talent do wydawania przyjęć oraz wymyślania ciekawych rozrywek. Bywa roztargniona, ale to dlatego, że jej umysł zawsze działa na najwyższych obrotach. Wychowuje pociechy w ekscentryczny sposób, wciągając je ze sobą do świata dorosłych. Nie pozwoli im wyrosnąć na nudziarzy. Jest wiecznie młoda i oryginalna, jednak często zmienia podjęte decyzje. Ta niestałość prowadzi do rodzinnych konfliktów, z których matka Bliźnięta zawsze wychodzi cało. 

Mama spod znaku Raka

Kobieta Rak to prawdziwa matka Polka. Kocha wszystkie dzieci, a swoje własne traktuje jak wieczne maleństwa. Nawet gdy osiągną dorosły wiek, wyściska je, ugotuje obiad oraz posprząta im mieszkanie. Zjedna sobie wszystkich przyjaciół latorośli. Zacznie być dla nich niczym trzeci rodzic. Mama Rak wie, jak sprawić, by jej dziecko czuło się zaopiekowane. Potrafi słuchać ze zrozumieniem i jest gotowa nieść pomoc w każdej sytuacji. Tworzy dom pełen miłości. Nie chce, by ktokolwiek miał przed nią tajemnice. Rozwija kreatywność swojego dziecka. Chce dzielić się ze światem jego geniuszem. Wielki urok mamy-Rak pryska dopiero, kiedy się rozzłości. Jej nastroje zmieniają się jak fazy Księżyca, planety rządzącej tym znakiem zodiaku. W niektóre dni bywa tak wrażliwa, że drobiazg potrafi wywołać w niej wściekłość. Należy błagać ją o przebaczenie. Trzeba przyznać, że ona jest tego warta.