Dom zwykle jest naszą ostoją i miejscem odpoczynku – to tutaj czujemy się w pełni komfortowo. Dobra energia w domu pozwala nam naładować baterię i z pełną motywacją zaczynać każdy kolejny dzień. Sytuacja może jednak ulec zmianie, jeśli zapanuje ciężka, energetyczna aura. Zły duch może sprawić, że naraz wystąpi wiele różnych problemów, a twoje samopoczucie ulegnie znaczącemu pogorszeniu.

Jak wypędzić złą energię z domu?

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym można pozbyć się złej energii i sprawić, że ponownie w domu zapanują pozytywne wibracje. Wbrew pozorom, na pojawienie się „złych duchów” nie ma wpływu wygląd czy design pomieszczeń – nawet najbardziej stylowe wnętrza mogą wytwarzać niszczycielską energię.

Negatywne wibracje w pomieszczeniach to nie wszystko – zła energia w przedmiotach również bywa powodem do niepokojów. Jeśli objawy energetycznego pogorszenia pojawiły się po zakupie nowego dodatku do domu, może okazać się konieczne jego pozbycie. Zwłaszcza narażone na kumulacje negatywnej energii są przedmioty używane, które mogą zawierać w sobie złą energię poprzednich właścicieli.

Żeby usunąć złe wibracje, przeprowadź rytuał oczyszczenia. Przykładowe metody, które pomogą ci pozbyć się złego ducha:

  • przewietrzenie domu i zaprowadzenie porządku
  • smużenie ziół
  • palenie Palo Santo i szałwią
  • sypanie soli
  • palenie świec
  • otaczanie się kryształami i świeżymi kwiatami
  • noszenie amuletów, na przykład czerwonej nitki

Najbardziej efektywne jest połączenie kilku rytuałów oczyszczających – magiczne zioła użyte razem z kryształami mogą okazać się remedium na liczne problemy. Nie spodziewaj się jednak, że zła energia zniknie już po pierwszym przeprowadzeniu rytuału.

Po czym poznać, że w naszych czterech ścianach panuje zły duch? Zanim przejdziesz do odprawiania rytuałów oczyszczenia, sprawdź, czy rozpoznajesz najczęstsze z objawów złej energii.

1. Kłótnie

Wieczne sprzeczki pomiędzy domownikami, awantury i kłótnie są jednym z podstawowych objawów, które świadczą o negatywnej energii w domu. Alarmujące są zwłaszcza sytuacje, w których kłócisz się jedynie ze współlokatorami. Jeśli świetnie dogadujesz się ze znajomymi, masz wyjątkowo dobry humor w pracy, a gdy tylko przekraczasz próg domu rzednie ci mina i stajesz się nerwowa, spróbuj oczyścić domową energię.

Zła aura w domu może być powodem, dla którego łatwo wpadasz złość i najmniejsze rzeczy wytrącają cię z równowagi. Zajmij się oczyszczeniem atmosfery, zanim twoje relacje z domownikami ulegną znaczącemu pogorszeniu. 

2. Pech

Sąsiad z góry zalał wasze mieszkanie, nowa lodówka się zepsuła, klucz utknął w zamku? Kilka niefortunnych wydarzeń można uznać za zwyczajny przypadek. Natomiast, jeśli coraz częściej zdarza ci się coś niepokojącego, na co zupełnie nie masz wpływu, możesz podejrzewać, że dopadł cię pech, za który odpowiada negatywna aura.

Zła energia sprawia, że pech staje się coraz bardziej uciążliwy. Jeśli masz dość ciągłych, przykrych niespodzianek, zainteresuj się rytuałami oczyszczającymi – tylko wówczas uda ci się odwrócić los. Zwłaszcza, że pechowe sytuacje nie tylko powodują, że twoje oszczędności topnieją. Co więcej, wpływają negatywnie na samopoczucie.

3. Brak pieniędzy

Problemy finansowe, niespodziewane wydatki, złe inwestycje… Ciągłe problemy z brakiem płynności finansowej mogą być wynikiem złej energii w domu. Zwłaszcza, jeśli pracujesz zdalnie i negatywna, domowa atmosfera sprawia, że trudniej osiągać sukcesy na polu zawodowym. W tym czasie lepiej zrezygnuj z podejmowania ryzykownych decyzji, a zamiast tego staraj się jak najwięcej oszczędzać.

Brak pieniędzy może wiązać się także z pechem i być powodem kłótni pomiędzy domownikami – objawy złej energii zazębiają się ze sobą i sprawiają, że domowa atmosfera staje się nie do zniesienia.

Wówczas polecany jest także rytuał odcięcia od przeszłości – dzięki niemu zaczniesz zupełnie nowy etap życia, pozbawiony pechu i pełen szczęśliwej energii.

4. Senność i poczucie zmęczenia

Kolejnym objawem, świadczącym o złej energii w domu, jest senność. Jeśli nie możesz wstać z łóżka, ciągle brakuje ci energii, a najchętniej urządzałabyś drzemkę za drzemką – sprawdź, jaka energia panuje w twoim domu. Zwłaszcza, jeśli pozostali domownicy zmagają się z podobnym problemem. Co więcej, senność i poczucie zmęczenia mogą dotyczyć zwierząt – jeśli twój pupil również pozostaje ospały, prawdopodobnie masz do czynienia z wyjątkowo silną, negatywną wibracją.

Zła energia w sypialni najczęściej objawia się problemami z nadmierną sennością – zacznij przeprowadzać rytuały oczyszczające zwłaszcza od pomieszczeń, w których najczęściej odpoczywasz.

Ospałość, brak motywacji do działania, znużenie i ogólna niechęć wiążą się z poczuciem senności. To wszystko sprawia, że coraz trudniej ci wykonywać codzienne obowiązki, ale również dbać o kontakty z najbliższymi – brak pozytywnej energii w domu rzutuje na różne aspekty twoje życia. Nie tylko bezpośrednio wpływa na samopoczucie, ale również sprawia, że ucierpią twoje relacje z innymi.

5. Choroby

Wyjątkowo mocna, intensywna negatywna energia może wpływać nawet na twój stan zdrowia – nie tylko będziesz senna, zmęczona i rozdrażniona, ale możesz zmagać się z coraz poważniejszymi dolegliwościami. Przede wszystkim chodzi o częste bóle głowy i migreny, zwłaszcza pojawiające się tuż po powrocie do domu. Coraz częstszy ból pleców czy zębów, niespotykane wcześniej alergie, pogarszająca się cera – to wszystko może być wynikiem oddziaływania na twój organizm złej energii. Na choroby narażone są także twoje domowe pupile.

Jeśli zauważasz te objawy także u innych domowników – czas przeprowadzić rytuały oczyszczające i ponownie zaprowadzić pozytywne wibracje. Jednak, w przypadku poważniejszych i nieustających dolegliwości, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.