Do tej pory ubierająca największe gwiazdy na Czerwony Dywan Sylwia pojawiła się na najważniejszym spotkaniu gwiazd kinematografii w zjawiskowej sukni własnego projektu, wyrażającej cały kunszt i artyzm haute couture swojej marki.
Przepiękna, złota suknia z trenem z najnowszej kolekcji The Elements wyraża główny element żywiołu Ether, uosabianego przez Sylwię Romaniuk.

Sama projektantka tak komentuje swój udział w festiwalu: „Festivale de Cannes to jeden z najwspanialszych festiwali na świecie. Szaleństwo mody i tempo jest zawrotne, ale kocham to wydarzenie! Pojawiają się tutaj wszyscy ze świata filmu, mody i sztuki… panuje wspaniała atmosfera i ta energia jest niezwykle inspirująca. Tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki wiele lat temu. To unikalne miejsce i czerwony dywan ukierunkowało mój styl i twórczość”.

Widowiskowa kreacja zwróciła uwagę gości i fotoreporterów z całego świata, plasując Sylwię Romaniuk wysoko w najważniejszych publikacjach festiwalowych, a samo pojawienie się jej na wydarzeniu niosło za sobą również ważne przesłanie kobiecości – bogini mocy i piękna – którą posiada w sobie każda kobieta. Sylwia, zakładając suknię z własnej kolekcji, ustanowiła nowy paradygmat ponadczasowego stylu glamour i elegancji.