Festiwal Filmowy w Cannes odbywa się o 1946 roku, a podczas wydarzenia promowane są najnowsze produkcje kinowe, odbywają są pokazy filmowe, a całość wieńczy rozdanie nagród. Kto już przybył na miejsce?

Cannes 2024: Jane Fonda w kombinezonie Elie Saab

Czytelniczki ELLE.pl doskonale wiedzą, że jedną z pierwszych osób, które pojawiły się na czerwonym dywanie w Cannes była Meryl Streep. Aktorka ze wzruszeniem odebrała Złotą Palmę, a więcej o tym przeczytacie poniżej. 

Kolejną gwiazdą, na którą zwracamy spojrzenie jest Jane Fonda, która, powiedzmy sobie szczerze, skradła show. Aktorka i aktywistka zaprezentowała się w czarnym kombinezonie z kolekcji Elie Saab. Czerń z drobnymi akcentami srebra przełamał cienki płaszcz w zwierzęcy print i metaliczne buty. 

Zachwycająca w tym looku jest również fryzura i makijaż. Zaczesane na bok fale oraz czerwona szminka to klasyczne rozwiązanie, które nigdy nie zawodzi. To chyba ulubione ostatnio połączenie aktorki, bo w podobnej wersji zaprezentowała się na Hammer Museum's Gala in the Garden w maju tego roku. 

Czerwony dywan w Cannes: gwiazdy, które już się pojawiły

Oprócz Meryl Streep i Jane Fondy, w nadmorskim mieście we Francji zawitały już inne gwiazdy, m.in: 

Greta Gerwig

Reżyserka i przewodnicząca tegorocznego jury konkursowego pojawiła się w burgundowej cekinowej kreacji Saint Laurent. 

Heidi Klum

Modelka przeszła po czerwonym dywanie w Cannes w sukni pod kolor. Kreacja projektu Saiida Kobeisy nie mogła zostać niezauważona. 

Juliette Binoche

Francuska aktorka zapozowała w czerwonej sukni domu mody Dior. Uwagę zwraca fryzura – Binoche zdecydowała się na modne "wet hair". 

Lea Seydoux

Kolejna przedstawicielka francuskiego kina, Lea Seydoux, miała na sobie cekinową suknię Louis Vuitton. 

Helena Christensen

Duńska modelka zaprezentowała się w projekcie Vivenne Westwood. Biała suknia z peleryną prezentowała się nieziemsko, a 55-letnia modelka uzupełniła ją dodatkiem w stylu coquette – białą wstążką we włosach.