Anja Rubik i Anthony Vaccarello od lat trwają w wielkiej przyjaźni i wzajemnie inspirują. Nie było więc zaskoczeniem, że modelka zdała obszerną relację z pokazu Saint Laurent Men’s Spring 2023, na którym dyrektor kreatywny francuskiego domu mody zaprezentował najnowsze sylwetki ze swojej męskiej kolekcji. Pokaz miał miejsce niedaleko Marrakeszu – miasta, które dla Monsieur Saint Laurenta miało niezwykłe znaczenie. To tam legendarny założyciel domu mody YSL posiadał dwa domy (w tym słynną Villę Oasis, w której urządzono uroczystą kolację po pokazie) oraz spędził najwięcej czasu na etapie swojej fascynacji kulturą orientu. W mieście tym można także odwiedzić muzeum poświęcone karierze i twórczości francuskiego mistrza.

Jak przyznał Vaccarello, była to jego „najbardziej osobista” kolekcja od lat. Projektant zaprosił swoich znamienitych gości, wśród których pojawiła się m.in. Catherine Deneuve, na pustynię Agafay. W tej nietuzinkowej scenerii, przypominającej kosmiczne pustkowia, ustawiono futurystyczne, iluminowane rzeźby będące tłem dla spacerujących po wybiegu modeli. Wydarzenie to oraz towarzyszącą mu atmosferę zrelacjonowała na swoich instastories m.in. Anja Rubik. Modelka niezaprzeczalnie była jedną z największych gwiazd eventu – jej sensualna kreacja przykuwała wzrok wszystkich. Do eterycznej, poddającej się podmuchom wiatru sukni Anja dobrała masywne, etniczne bransolety i płaskie mule. W makeupie postawiła na wyraziste, czerwone usta.

Mówią, że perfekcja jest nieosiągalna, ale wczorajsza noc dowiodła czegoś innego. Zarówno kolekcja, jak i pokaz były czystą definicją perfekcji. Gratulacje mój kochany Anthony. Zrobiłeś to fenomenalnie!” – napisała Anja na swoim Instagramie pod serią zdjęć i filmów z pokazu. Z kolei na instastories supermodelki można zobaczyć, jak wspólnie ze znajomymi bawią się na pustyni po zakończeniu show. „I tak, tańczyliśmy aż do świtu” – podsumowała relację Anja.