Horoskop ziołowy - lecznicze rośliny a znaki zodiaku

Baran - eukaliptus

Baran to pracowity znak zodiaku, który nie zna odpoczynku i rzadko zwraca uwagę na zdrowie. Dla niego najważniejsze jest przygoda. Przecież dopóki jest młody, nic mu nie grozi. Na szczęście gwiazdy przypisały wam roślinę o silnych właściwościach antyseptycznych, której zapach każdego postawi na nogi. Jest nią eukaliptus mający wiele właściwości leczniczych. Chroni ciało przed przeziębieniami, wzmacnia odporność i uspokaja, a w kosmetyce świetnie sprawdza się na włosy jako wcierka stymulująca cebulki i oczyszczająca skalp. Zaopatrz się w olejek eukaliptusowy lub kup tę roślinę do swojego domu. Jej zapach pobudza wszystkie zmysły. 

Byk - tymianek

Byki są szczególnie wrażliwe na zewnętrzne bodźce, toteż gwiazdy przypisały im zioło, które można zastosować na wiele sposobów. Mowa o wspaniałym tymianku, sprawdzającym się od kuchni aż po kosmetyczkę. Ta roślina sprawia, że każde danie staje się smaczniejsze. Wspomaga dobry sen, uspokaja i odpręża. Płukanka z niego dba o dobrą kondycję skóry i włosów. Za to kadzidło z suszonego tymianku oczyszcza energię we wnętrzach, pozostawiając po sobie piękny zapach. Nie czekaj, tylko zasadź to ziele w swoim ogródku. 

Bliźnięta - lawenda

Serce i umysł Bliźniąt nigdy nie są spokojne. Ten znak zodiaku często cierpi na problemy ze snem oraz stany depresyjne. Jego naturalnym lekarstwem jest lawenda, która działa na organizm uspokajająco. Zapach tych kwiatów koi zmysły i wprowadza w stan relaksu. Dodawaj to zioło do swoich kąpieli, wykonuj z nim aromaterapię, lub skrop olejem lawendowym poduszkę. Wpuszczenie do wnętrza tej cudownej esencji wpłynie na jakość twojego życia. Lawenda sprawi, że twoje zmartwienia po prostu znikną z pola widzenia.