Czym wyróżnia się kurtka parka?

Parka to kurtka o wojskowym rodowodzie. Po raz pierwszy została zaprojektowana na potrzeby amerykańskiej armii podczas II wojny światowej. Szybko okazało się, że zakochali się w niej nie tylko żołnierze, którzy parkę nosili na pozostałe elementy umundurowania. W sezonie jesień-zima 2018/2019 luźna, oversize’owa forma militarnej kurtki jak nigdy dotąd wpasowała się w aktualnie obowiązujące trendy. Czym właściwie wyróżnia się ten model? Parka, przez niektórych zwana także anorakiem, to długa kurtka z kapturem i ściągaczem w okolicach talii. Za najbardziej rozpoznawalny detal uznaje się  jednak charakterystyczne wydłużenie z tyłu. Ze względu na swoje korzenie, najczęściej występuje w wojskowym odcieniu khaki, ale w ofercie popularnych sieciówek coraz częściej spotkać można także inne wersje kolorystyczne.

Czytaj też: Parka z sieciówki

Ciepła kurtka parka z futerkiem

Militarna parka to jeden z najchętniej kupowanych modeli kurtek bez względu na aktualnie obowiązujące trendy. Wcale nas to nie dziwi! Same od dawna mamy ją w swojej szafie. Kiedy temperatury osiągną nieprzyjemnie niskie wartości, a zimny, porywisty wiatr sprawi, że przejście choćby kilku metrów na zewnątrz stanie się nie lada wyzwaniem, sięgnijcie po zimową parkę z futerkiem przy kapturze.Ocieplana kurtka tego typu jest nie tylko bardzo stylowym, ale przede wszystkim niezwykle praktycznym wyborem. Pamiętajcie, że sztuczne futro sprawdzi się tutaj równie dobrze jak to naturalne, a poza kluczowym aspektem etycznym, zadba też o kondycję waszego portfela. Jeżeli należycie do wyjątkowych zmarzluchów to z pewnością trafi do was argument dotyczący luźnego kroju parki. Jesienią i zimą niesprzyjające warunki atmosferyczne często wymagają od nas ubierania się na cebulkę, a pod obszerną kurtką bez problemu zmieścicie nawet kilka grubych swetrów.

Trend alert: Najmodniejsze parki to te z kolorowym futrem. Nie bójcie się kanarkowej żółci, wyrazistego fioletu i elektryzującego różu w okolicach kaptura.

Gdzie kupić zimową parkę?

Sprawdziłyśmy jakie okrycia wierzchnie mają w swojej aktualnej ofercie popularne sieciówki. Wśród puchówek, camelowych płaszczy i pluszowych teddy coats znalazłyśmy też kilka zimowych kurtek parek. H&M lansuje kurtki w kolorze soczystej limonki, Mango stawia na ponadczasowy beż, a Zara w klasycznym modelu przemyca efektowny detal. Po ocieplane modele w odcieniu militarnego khaki zajrzyjcie między innymi do ONLY, Vero Mody, Reserved i Calvina Kleina.

Zobacz też: kurtki zimowe - trendy 2018