Zielona kawa - właściwości

Zielona kawa w ostatnim czasie przyrównywana jest do super żywności, ze względu na naturalny sposób jej pozyskiwania i zawarte w niej drogocenne składniki. Produkuje się ją bowiem z niepalonych ziaren (podobnie jak surowe kakao) kawowca z gatunku Robusta. Dzięki temu napój zaparzony z tej rośliny ma zawierać więcej prozdrowotnych substancji oraz kwas chlorogenowy, który wspomaga odchudzanie. Ekstrakt ten zmniejsza bowiem poziom glukozy we krwi i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Co więcej, należy do silnych antyoksydantów - zwalcza wolne rodniki, opóźniając procesy starzenia się ciała i oczyszcza organizm z metali ciężkich.

Zielona kawa - sposób na odchudzanie? 

Nie wszystko w kolorze zielonym ma super zbawienny wpływ na nasz organizm. Zielona kawa potencjalnie zmniejsza wchłanianie się cukrów do krwi, co w połączeniu z dietą redukcyjną może przynieść oczekiwane efekty. Dodatkowo, jej picie (i spożywanie w tabletkach) ma działać przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie. Jednak nie bez powodu wzbogaca się ją w żeń-szeń, czy wyciągi z ziół - to one są odpowiedzialne za lepszą pracę układu trawiennego oraz leczniczy wpływ na organizm. Ale zielona kawa nie sprawi, że w cudowny sposób stracisz na wadze, jeśli na co dzień nie uprawiasz sportu i nie przestrzegasz zdrowej diety!

Czy zielona kawa to lepsza alternatywa dla klasycznej kawy?

Zawarty w niej poziom kofeiny dorównuje temu w klasycznej kawie pozyskanej z palonych ziaren, co nie czyni jej lepszą alternatywą dla tego pobudzającego napoju. Fenomen zielonej kawy to raczej efekt placebo - metabolizm równie dobrze podkręcisz wymieniając napoje kofeinowe na napary z naturalnych herbat i ziół. Sam kwas chlorogenowy zawarty jest także w ziemniakach, jagodach, orzeszkach ziemnych, karczochach, suszonych śliwkach, pomidorach, bakłażanach, jabłkach, gruszkach, truskawkach. Spożywając te produkty każdego dnia, wspomożesz swoją przemianę materii równie skutecznie, co pijąc zielony, energetyczny napój z udzoałem tego suplementu diety.