Zespół Måneskin wystąpi podczas Open'er Park

Są młodzi, piekielnie zdolni, i pełni niesamowitej energii, która porywa tłumy. Nic dziwnego więc, że to właśnie oni zwyciężyli tegoroczną edycję Eurowizji, co pozwoliło im wybić się na arenie międzynarodowej. Måneskin ze swoim świeżym i mocnym brzmieniem, a także ostrym wizerunkiem scenicznym wdarł się w tym roku do masowej świadomości stając się najbardziej pożądanym koncertowo zespołem w Europie. Na szczęście w 2021 roku Włosi wystąpią również w Polsce i nie wyobrażamy sobie, aby nie zobaczyć tego na żywo.

Zespół dołączył właśnie do line-upu Open'er Park i wystąpi w Gdyni w Parku Kolibki już 19 sierpnia! To będzie pierwszy regularny koncert włoskiej formacji w naszym kraju.

Młodą włoską formację tworzą Damiano (wokal), Thomas (gitara), Ethan (perkusja) i Victoria (bas), - w połowie Dunka. To właśnie ona zaproponowała nazwę zespołu, która w języku duńskim oznacza blask księżyca. Wszyscy członkowie, dziś w wieku 20-22 lat, znają się od wczesnych lat szkolnych, a muzykę zaczęli tworzyć wspólnie w 2015 roku. Ich brzmienie definiuje muzyczny eklektyzm - od rocka przez rap, hip hop, reggae po funk i pop. A wszystko to spaja fenomenalny i mocny głos Damiano. Ich debiutancki album "Il Ballo della Vita" z 2018 roku szybko wspiął się na szczyt sprzedaży we Włoszech. Jego sukces potwierdziła ogromna europejska trasa koncertowa, z której blisko 70 występów zostało wyprzedanych. W marcu ukazał się ich drugi album "Teatro d’ira – Vol. I", który powstawał w Londynie. Kiedy w maju tego roku w Rotterdamie wygrali Eurowizję z kawałkiem "Zitti E Buoni" nastąpiła prawdziwa eksplozja międzynarodowej popularności. Jeszcze w tym roku ma ukazać się "Teatro D’ira – Vol. II". 

Open'er Park powered by Orange: szczegóły wydarzenia

Open'er Park powered by Orange to inicjatywa organizatorów i organizatorek festiwalu Open'er, który w tym roku, z powodu trwającej pandemii, się nie odbędzie. Wydarzenie będzie trwało od 15 lipca do 22 sierpnia w Gdyni. Jest to specjalny i niepowtarzalny projekt, będący odpowiedzią na rzeczywistość i uwarunkowania tegorocznego lata. Open'er Park to muzyka, kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności tworzące niepowtarzalne miejsce kultury, relaksu, emocji i wrażeń. To połączenie sprawi, że na kilka tygodni Park Kolibki zmieni się w magiczną przestrzeń wypełnioną sztuką i muzyką. 

Do tej pory do line-upu wydarzenia dołączyli: Brodka, The Dumplings, Dawid Podsiadło, Sokół, Quebonafide, Daria Zawiałow, Rasmentalism, Maria Peszek, Kamp!, Pezet, Rosalie, Zalewski, Tymek, Kwiat Jabłoni, Molesta Ewenement, Schafter, OIO, Artur Rojek, Organek, RYSY, A-gim, DEAS oraz Amelie Lens.