Pionierski duch wiecznie żywy 

Longines Spirit niejednokrotnie udowodnił, że nie ma zegarka z większą duszą. Duszą zawziętego zdobywcy. Niezwykłe historie pionierów do dziś inspirują miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie. Razem z zegarkiem Spirit Amelia Earhart, Elinor Smith, Paul-Emill Victor i Howard Hughes śmiało ruszali by odkryć to, co jeszcze nieodkryte, podejmowali ryzyko, ustanawiali rekordy i przekraczali własne granice.  

Ten telegraf Amelia Earhart wysłała chwilę po swoim historycznym, solowym przelocie przez Atlantyk. Skierowała go do marki Longines, której zegarki były nieodłącznymi towarzyszami jej wypraw.

"W lot przez Atlantyk zabrałam ze sobą Longines Stopwatch. Ten dokładnie model towarzyszył mi podczas dwóch lotów. Jego niezawodność i dokładność są jak zawsze doskonałe" - napisała.

Longines Spirit 

"Dla uhonorowania legendarnych pionierów, którzy zaufali marce Longines, a ich życie do dziś stanowi dla nas inspirację" - opisuje marka. Właśnie z tego powodu kolekcję Longines Spirit zaprojektowano w ten sam sposób, co zegarki słynnych pionierów. Legendarni lotnicy i odkrywcy ufali instrumentom pomiarowym Longines pokonując granice wyobraźni w powietrzu, na lądzie i na morzu. Dziś marka prezentuje nowe czasomierze, które pozostają wierne pionierskiemu duchowi.

Nawiązując jednak do tego, co zegarki Longines przeżyły ze swoimi historycznymi towarzyszami, model Spirit został wyposażony w powiększoną koronkę, umożliwiającą nakręcanie zegarka w rękawiczkach, czytelne indeksy o doskonałym kontraścieodblaskowe wskazówki z powłoką luminescencyjną, które ułatwiały odczytywanie wskazań podczas lotów Howarda Hughesa. A skoro już jesteśmy przy designie, to pozwólcie, że zwrócimy Waszą uwagę na wyrafinowania detale - szczotkowane, matowe wykończenia, delikatnie wypukłe szkło szafirowe z obustronną, kilkuwarstwową powłoką antyrefleksyjną i zakręcaną koronkę. Uwielbiamy wszystkie subtelne nawiązania do estetyki dawny zegarków w stylu pilot (niech żyje vintage!), jakie projektanci Longines przemycili w procesie tworzenia Spirit. Dodatkowo, model ten dostępny jest w kilku wersjach, m.in.  z brązowym paskiem i czarną tarczą, na pasku i z tarczą w kolorze nocnego nieba, a także na eleganckiej, srebrnej bransolecie.

Dla pionierów lotnictwa dokładność, niezawodność i solidność zegarka niejednokrotnie była kwestią życia i śmierci. Tu nie było miejsca na nawet sekundowy błąd w pomiarze. Wnętrze zegarków Longines Spirit wyposażono więc w najnowsze technologie, dzięki którym ich mechanizmy są niezwykle precyzyjne - nie zwiodłyby Amelii Earhart i Howarda Hughesa, Was również nie zawiodą. Kalibry o odpowiednio 64 i 60-godzinnej rezerwie chodu mają klasę chronometru certyfikowaną przez Oficjalny Szwajcarski Instytut Testowania Chronometrów (COSC), a ich niezawodność potwierdza 5-letnia gwarancja

Longines Spirit odkryjecie na stronie longines.pl.

Czytaj też: Wielcy pionierzy zawsze z optymizmem patrzyli w przyszłość. Poznaj niezwykłe historie Amelii Earhart, Paula-Emila Victora, Elinor Smith i Howarda Hughesa z zegarkami Longines