Jedno jest pewne – większość z nas nie robi tego dokładnie. Okazuje się, że aż 90% ludzi pomija pewne miejsca w trakcie szczotkowania zębów.

Każdy z nas ma inny naturalny kolor szkliwa, który może zależeć od jego grubości. Jednak to nie wszystko – wpływają na nią również niekiedy zażywane leki, uszkodzenia zębów, demineralizacja szkliwa, niektóre produkty spożywcze, zwłaszcza grupa barwników  czy nikotyna. Kolor przebarwienia w głównej mierze zależy od jego przyczyny. Aby ją ustalić, warto wybrać się do swojego stomatologa, który oceni stan jamy ustnej i udzieli porady dotyczącej dalszego postępowania.

Bezpieczne usuwanie przebarwień przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym, wykonując profesjonalne wybielanie czy skaling, czyli usunięcie kamienia nazębnego, któremu warto poddawać się regularnie. Ale są też sposoby i urządzenia, które pozwolą nam zadbać o prewencję i zapobiegać powstawaniu przebarwień. A wszystko dzięki innowacyjnym technologiom. Po pierwsze – potrzebna jest szczoteczka. Tylko jaka? 

Tak naprawdę dobra szczoteczka to podstawa. Lepsza szczoteczka to nie tylko dokładniejsze czyszczenie, ale większa funkcjonalność czy komfort, a więc czystsze, bielsze zęby i przyjemniejsze mycie zębów. Może stać się krokiem, którego nigdy nie będziesz chciała pominąć w swojej codziennej rutynie.

Na rynku jest wiele opcji do wyboru – od klasycznych, manualnych po elektryczne, do których zaliczamy rotacyjne oraz soniczne, zyskujące na popularności. To właśnie te ostatnie oferują niezwykłą skuteczność i szansę na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej w sposób łatwy i wygodny. Mat. prasowe

Jedną z nowości na polskim rynku jest Oclean – pierwsza na świecie marka szczoteczek z inteligentnym wyświetlaczem, który w czasie rzeczywistym pokaże raport z twojego szczotkowania. Jak to działa? Dzięki najnowocześniej technologii szczoteczka Oclean X Pro Digital w trakcie mycia skanuje naszą jamę ustną aż w 8 oddzielnych strefach. Po szczotkowaniu poinformuje, jak dobrze oczyściliśmy zęby i które obszary zostały pominięte, natychmiast wyświetlając schemat na wbudowanym kolorowym ekranie dotykowym. Jeśli wynik jest niezadowalający, urządzenie proponuje dodatkowy program, który uruchomimy jednym kliknięciem. Dzięki temu mamy pewność, że szczotkowanie uzupełniające zagwarantuje nam zero pomiętych miejsc, a nasze zęby będą w 100% czyste.

To jednak nie koniec innowacji. Szczoteczka Oclean X Pro Digital posiada silnik Maglev (ta sama technologia, którą wykorzystuje kolej magnetyczna!), który gwarantuje szybkie i skuteczne szczotkowanie, ale też łagodność wibracji. Naprawdę poczujesz różnicę. Efektywna praca silnika i żywotność baterii sprawiają, że Oclean X Pro Digital zwykle wystarczy ładować jedynie raz w miesiącu (przy szczotkowaniu 2x dziennie przez 2 minuty). Możesz też korzystać z niej, biorąc prysznic lub kąpiel – jest wodoszczelna

Mat. prasowe

Ale technologia to jeszcze nie wszystko. Co z ergonomicznością czy przechowywaniem? Ładowarka do szczoteczki funkcjonuje również jako uchwyt ścienny, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów w znalezieniu odpowiedniego miejsca na szczoteczkę w twojej łazience. Zaś subtelny, nowoczesny design, sprawia, że szczoteczka świetnie wkomponuje się w każde wnętrze i zwiększy twój komfort użytkowania. Oclean X Pro Digital dostępna jest w 2 eleganckich kolorach – Champagne Gold i Glamour Silver. 

Mat. prasowe

Czy szczoteczka do zębów może być jednocześnie funkcjonalna, efektywna i piękna? Wystarczy spojrzeć na X Pro Digital.

Dbanie o zęby to ważny element naszej codziennej higieny i podstawa usuwania osadów nazębnych, a więc dbania o ich zdrowie i zapobiegania powstawaniu przebarwień. Poczujesz, że twoje zęby nigdy wcześniej nie były tak czyste, a uśmiech jest olśniewający. W tym przypadku zdrowie i piękno idą w parze.