Zniszczone włosy po rozjaśnianiu? Bez względu na to, czy wolicie rudości, "scandi blonde", a może jednak ciemne kolory, warto jest stosować się do poniższych zasad, z których korzystają same modelki i influencerki. Dzięki nim nie tylko odżywicie Wasze włosy i poprawicie ich stan, ale też dłużej będziecie cieszyć się błyszczącym i intensywnym kolorem. 

1. Regularna pielęgnacja

W łazience powinniście mieć przynajmniej kilka produktów odżywiających - dobrze, jeśli są to profesjonalne kosmetyki do włosów farbowanych. Po koloryzacji włosy wymagają szczególnych składników, które działają silniej i wnikają głębiej. Co wybrać? Absolutne minimum to maska do włosów (nakładamy ją na wilgotne włosy na kilka minut raz w tygodniu i spłukujemy), odżywka do spłukiwania (po każdym myciu) oraz odżywka bez spłukiwania (można ją kupić w formie mgiełki lub kremu). 

Pamiętajcie o masażu głowy i tym, żeby delikatnie "odsączać" wodę z włosów miękkim ręcznikiem przed aplikacją odżywki. Każde ich mycie kończcie też strumieniem chłodniejszej wody - to pozwoli zamknąć łuski włosów i zniwelować nowe zniszczenia. 

2. Zdrowe włosy a dieta

Koniecznie przyjrzyjcie się temu, co ląduje na naszym talerzu. Dieta na włosy powinna być bogata w orzechy, jajka, pomidory, drób, cytryny, kiwi, brukselkę, szpinak, brokuły oraz olej z pestek dyni. Połączenie zewnętrznej pielęgnacji i dostarczania sobie witamin w jedzeniu są kluczowe w uzyskaniu zdrowych włosów, także po farbowaniu. 

3. Wybór odpowiedniej farby

To zdecydowanie najważniejszy punkt. Zamiast martwić się sianem na głowie i wyblakłym kolorem po farbowaniu, lepiej zapobiegać problemom i wybrać bezpieczną koloryzację. Całe szczęście powstała taka, która nie tylko pozwala uzyskać wymarzony kolor, ale też zmniejsza uszkodzenia włosów. Koleston Perfect z ME+ od Wella Professionals, bo tak się nazywa, jest historycznym przełomem w koloryzacji. Wykorzystuje Pure Balance TechnologyTM, która dezaktywując zanieczyszczenia podczas farbowania minimalizuje powstawanie wolnych rodników oraz ME+TM, które zmniejsza ryzyko nowej alergii na farbę. 

Co to oznacza w praktyce? Że farba do włosów Koleston Perfect pozwala uzyskać żywe, intensywne kolory, bez ryzyka zniszczenia włosów koloryzacja po koloryzacji. "To zupełnie nowa technologia, która daje mi pewność, co do składników w niej zawartych. Koleston Perfect Me+ gwarantuje piękny żywy kolor, bez ryzyka zniszczenia włosów" wyjaśnia fryzjer Dawid Krynicki.

Z tej nowoczesnej koloryzacji można skorzystać w salonach Wella z logo Color Master.