Po wielu zaćmieniach i superksiężycach, które wydarzyły się w ostatnich miesiącach, nareszcie czeka nas tradycyjna pełnia, jaka tym razem dokona się w Wodniku. Ta sierpniowa faza to Księżyc Zbożowy, rozpoczynający owocny sezon żniw. Wzejdzie na niebie 3 sierpnia o zachodzie Słońca, by osiągnąć swój szczyt już o północy. Będzie kierować nim żywioł powietrza, znany ze swojej nieprzewidywalności. Spodziewaj się bezsennych nocy. To zjawisko obudzi w nas wiele emocji. 

Pełnia Księżyca w Wodniku - co oznacza?

Czym tak naprawdę jest pełnia Księżyca? Żeby skorzystać z jej energii, warto najpierw zrozumieć to zjawisko. W trakcie pełni Słońce spotyka się z Luną, by obudzić naszą emocjonalność oraz wzmocnić głos podświadomości. Boska światłość Słońca reprezentuje ego, świat zewnętrzny, brawurę, a także siłę, żeby ruszyć naprzód. Z kolei blask Ziemskiego Satelity symbolizuje krainę uczuć, wnętrze, intuicję i karmiczne odbicie osoby, którą stajemy się w okresie ciemności. Rozświetla nasze poczucie bezpieczeństwa czy aktualny stan emocjonalny. Nic dziwnego, że starciu tych dominujących planet towarzyszy dziwna nerwowość. Z łatwością przychodzi nam mówienie o tym, co dotąd skrywaliśmy na dnie swojej duszy. W sierpniu Słońcu przyświeca Lew, a nad Księżycem panuje Wodnik. Połączenie ich odważnej, buntowniczej energii ułatwi pierwsze kroki ku zmianom na lepsze. Oba te znaki mają siłę przebicia, są niezależne i pragną wolności

Wodnik to społeczny znak. Uczy nas, jak wyrażać siebie w szerszym gronie ludzi, w autentyczny sposób. Uwalnia od lęków i zahamowań. 

Pełnia Księżyca w Wodniku - jak ją spędzić?

Podczas sierpniowej pełni Księżyca, Uran, władca Wodnika, zmierzy się z komunikacyjnym Merkurym. W tym czasie szczególnie uważaj na to, co i w jaki sposób chcesz powiedzieć innym. Licz się z tym, że nastąpią zakłócenia. Spodziewaj się także przełomowej rewolucji. Jako prezent od Wszechświata otrzymasz głębszy, intuicyjny wgląd w przeznaczenie oraz cel swojej duszy. Podświadomie zaczniesz dokonywać zmian, które przybliżą cię do samospełnienia. Daj się pokierować tej niezwykłej sile. Ucisz swojego wewnętrznego krytyka. Skorzystaj z odwagi Lwa, by zbuntować się przeciwko ograniczeniom. Pod wpływem Wodnika wszystko wydaje się niezwykle osobiste. Bez względu na to, jak bardzo postarasz się zachować neutralność, możesz zacząć brać sprawy do siebie. Jaką osobą pragniesz być w przyszłości? Popracuj nad swoją wizją jutra, afirmując nowe cele i wewnętrzne pragnienia. Wyobrażaj sobie wymarzony scenariusz. Postaraj się poczuć, jakbyś już nim żyła. Wodnikowe "trzecie oko" umożliwia spoglądanie daleko wprzód, by przypomnieć nam drogę, którą mamy podążać. Szalony duet Wodnika i Lwa podaruje nam kosmiczne sytuacje, które odbiegają od przyjętych norm. Daj się ponieść ich energii. Buntuj się kreatywnie. Możesz mieć pewność, że wyjdzie z tego nieprzewidywalne, lecz szczęśliwe zakończenie. 

Wodnik nigdy nie podąża za tłumem. Kieruje się tym, co podpowiada logika. To urodzony wynalazca, który żyje po swojemu, bez patrzenia na innych.

Jaki jest twój znak zodiaku Księżyca? >>