Końcówka lata będzie nieprzeciętna pod względem wydarzeń astrologicznych. Czekają nas same przełomowe zjawiska, które zapoczątkują wiele zmian. Już 23.09 rozpocznie się kalendarzowa jesień i harmonijny sezon Wagi. Wprowadzi nas w niego równonoc jesienna 22.09. Za to dzień wcześniej doświadczymy magii marzycielskiej pełni Księżyca w Rybach. Lepiej zapisać te daty w notatniku, żeby przygotować się na nie z wyprzedzeniem. Warto, bo energia powyższych wydarzeń niesie w sobie moc potrzebną manifestacjom. 

Pełnia Księżyca w Rybach 21 września to czas duchowego przejścia z lata do jesieni. 

Pełnia Księżyca w Rybach 2021 - co znaczy?

Najbardziej marzycielska pełnia w roku pobudzi kreatywność, wrażliwość i intuicję. Rybami rządzi woda, a Księżyc uwielbia przebywać w tym żywiole, który w astrologii oznacza emocje. Dzięki niemu wyrazi swój pełen potencjał energetyczny. Silnie wpłynie na to, jak się poczujemy. Zapyta, co jest naszą strefą bezpieczeństwa. Luna jest również powiązana z kobiecością. Przy wrześniowej pełni możemy napotkać konflikt powiązany z tą częścią nas. Problemy pojawią się także w znaczących relacjach z kobietami wokół. Srebrny Glob na każdego wpłynie inaczej, w zależności od potrzeb i znaku zodiaku. 

Pełnia to czas kulminacji. Reprezentuje szczyt cyklu księżyca i punkt kulminacyjny naszych własnych historii.

Pełnia Ryb połączy się z wydarzeniami z początku września. Wtedy panował nów księżyca w Pannie, który zachęcał nas do nowych postanowień. Może to był początek jakiejś świeżej historii, a teraz przejdziemy do kolejnego rozdziału? Doszukuj się znaków i magicznych powiązań. Połącz się z momentem kulminacyjnym nadchodzącym w twoim życiu osobistym. Pełnia księżyca to także czas energetycznego uwolnienia. Jeśli jest coś, z czego chcesz się wyswobodzić, oto nadchodzi idealny moment. Pomyśl o tym, czego już nie akceptujesz. Przekaż księżycowi swoją miłość i wdzięczność, a następnie wydychaj wszystko, co złe, stojąc pod niebem rozjaśnionym jego blaskiem. 

Astrologia na przesilenie jesienne 2021 >>

Księżyc w Rybach połączy się z Neptunem

Neptun, planeta iluzji i snów, będzie bardzo aktywny podczas pełni w Rybach. Wytworzy w atmosferze mglistą energię, utrudniając podjęcie ważnych decyzji czy kierowanie się jasnym umysłem. Ten astrologiczny władna Ryb wywoła w nas potężną falę emocji. Ujawni, co naprawdę bulgocze pod powierzchnią. Jedno jest pewne. W pełnię księżyca w żywiole wody należy wsłuchiwać się w głos swojego serca. Próba zrozumienia rzeczy "na logikę" tylko nasili zamieszanie. Pozwólmy naszym procesom myślowym przestawić się na uczucia. Poczujmy, co dzieje się w środku i działajmy zgodnie z naszą intuicją. 

Intuicja jest często opisywana jako "poczucie wiedzy". Bez żadnego konkretnego dowodu czujemy, że nasze przeczucia są nieomylne.

Pełnia księżyca w Rybach wezwie nas do wyjścia z racjonalnego umysłu. Czas połączyć się ze swoją przestrzenią uczuć. Odłączmy się od słuchania samych faktów. Zamiast tego dopuśćmy do głosu przeczucia. 

Pełnia w Rybach - wpływ na emocje

Pod wpływem Ryb emocje mogą być mylące. Nie nazywaj ich ani nie osądzaj. Neptun jest również silnie związany z wodą i oceanami. W tym czasie spędzanie czasu nad morzem może być wysoce terapeutyczne. Ciepła kąpiel w solach też na pewno pomoże. Pij dużo wody oraz korzystaj z jej energii w swoich księżycowych rytuałach. Jeśli pracujesz w branży kreatywnej lub chcesz włożyć ręce w jakiś twórczy projekt, energia tej pełni da ci ogromne wsparcie.

Żywioł wody sprawia, że emocje są niestabilne. Możemy trafić z deszczu pod rynnę. 

Energia wody może powodować niestabilność emocjonalną. O tym wie każdy zodiakalny Rak. Podczas pełni Ryb niektórzy zapragną uciec od presji życia. Lepiej uważać, żeby sobie nie zaszkodzić. Jeśli czujesz potrzebę wycofania się ze świata, oddaj się medytacji, zrób zapiski w dzienniku lub zawiń się w kołdrę z dobrą książką. Wiedz, że masz siłę, by poradzić sobie z trudną rzeczywistością. Uwierz, że po pełni otrzymasz wsparcie, którego teraz najbardziej potrzebujesz.

Wyłącz rozum i połącz się z wyobraźnią. Tego wymaga marzycielski znak Ryb. 

Pełnia księżyca to zawsze dobry czas, aby położyć kres niezdrowym nawykom. Wykorzystaj tę energię na swoją korzyść. Zaufaj intuicji. Użyj szóstego zmysłu, aby pokonać wszelkie trudne przeszkody. Pozwól sobie na odczuwanie i doświadczanie tęczy emocji. To dzięki tej tęczy stajesz się bardziej empatyczna, otwarta, świadoma. Twoje emocje pozwolą ci rozumieć sens życia na głębszym poziomie. W tę pełnię pozwól sobie na eksplorację swoich wewnętrznych rytmów. Zaufaj szeptowi intuicji, który przepływa przez twoje ciało. 

Rytuały na pełnię Księżyca w Rybach

Oczyść swoją przestrzeń. Pełnia wywołuje bezsenność i nerwowość. W jej trakcie warto znaleźć chwilę na relaks, czyniąc swój dom harmonijnym miejscem. Aby to osiągnąć, warto "oczyścić" wnętrza ziołowym kadzidłem. Sięgnij po rozmaryn, jałowiec, lawendę, tymianek, szałwię lub palo santo. Palące się kadzidło uwalnia dym, który niweczy toksyczną energię. Noc pełni księżyca to idealny czas na uroczyste usunięcie złych wibracji utrzymujących się w domu, wokół ciebie lub na urządzeniach elektronicznych.

Napisz to. Zastanów się przez chwilę nad kilkoma minionymi tygodniami. Co się wydarzyło? Czy osiągnęłaś sukces? Z czym się zderzasz? Gdzie widzisz możliwości rozwoju? Spisz na kartkę listę rzeczy, za które dziękujesz i dodaj do nich nowe intencje na kolejny miesiąc. Pełnia wzmacnia każdą manifestację. 

Uwolnij się. Na oddzielnej kartce możesz zapisać scenariusze, których najbardziej się boisz. Co cię ogranicza? Czego już nie chcesz? Ceremonialnie spal tę notatkę, aby oczyścić się ze złych myśli. 

Weź księżycową kąpiel. Po zmroku wyjdź na zewnątrz. Pozwól, aby blask księżyca dotknął twojej skóry. Tak jak nasze ciała potrzebują witaminy D ze światła słonecznego, tak i my korzystamy ze światła księżyca. Dawniej wierzono, że pełnia zmniejsza stany zapalne i wspomaga kobiecy cykl menstruacyjny.

Zrób ziołową kurację. Kiedyś Księżyc służył rytuałom z wodą, przypisanym mu elementem, oraz ziołami, które zbierano w pełni i nowiu, gdyż wtedy zyskiwały magiczne właściwości. W noc pełni warto wziąć oczyszczającą, ziołową kąpiel lub ukoić swoje nerwy leczniczymi naparami z roślin. Ten czas sprzyja dbaniu o urodę. Zrób sobie domowe SPA z użyciem naturalnych kosmetyków. Składaj intencje wobec tego, jakie efekty pragniesz osiągnąć dla swoich włosów, twarzy i ciała. 

Jaki jest twój znak zodiaku księżyca? >>