Na fali nowego dokumentu Netfliksa o Davidzie Beckhamie powróciły wspomnienia kontrowersyjnego stylu gwiazdorskiej pary. Poza przekomarzaniami na temat Rolls Royce'a, którym piosenkarka wożona była pod drzwi szkoły, oraz rozliczeń z małżeńskimi problemami, widzowie otrzymali przegląd rozkosznie kiczowatych trendów z przełomu wieków. Oczywiście Victoria Beckham dawno zostawiła za sobą przydomki „Posh Spice” i „królowej WAGs”. Teraz zdarza jej się dzierżyć tytuł „projektantki roku” i prezentować swoje kolekcje na paryskim tygodniu mody. Mimo to fani tęsknym wzrokiem spoglądają na dawny wizerunek piosenkarki i wyczekują konkretów na temat triumfalnego powrotu ulubionego girls bandu na scenę. Doskonale wie o tym Zara. Budżetowa marka właśnie wypuściła na rynek nowość, która doskonale sprawdzi się na ewentualnych koncertach Spice Girls (i nie tylko tam). 

Zara odtworzyła kultowy look Victorii Beckham z lat 90. Bycie „posh” kosztuje nieco ponad 100 złotych

Dave Hogan/Getty Images

Na półkach i w sklepie online znajdziecie niemal doskonałą kopię topu, który Victoria włożyła na 5. urodziny muzycznego kanału VH1 w 1999 roku. Bawełniany model z dekoltem typu halter i wycięciami na plecach jest łudząco podobny do tego z archiwalnych zdjęć. Zwróćcie uwagę na detale – woskowane wykończenie i metalowe sprzączki. Strój wybrany przez wokalistkę na londyńską imprezę był kwintesencją panujących ówcześnie tendencji Y2K. Podobnie jak inne looki gwiazdy niewiele miał wspólnego z dosłownym znaczeniem słowa „posh”. To jednak nie zniechęca młodszych pokoleń do ochoczego kopiowania kreacji z przeszłości. Tym bardziej że jest to banalnie proste. Czarny top nadal jest dostępny w magazynach sieciówki. Kupicie go za 129 złotych.

zara.com; Top z dekoltem halter i woskowanym wykończeniem; nr produktu: 8675/702

Nie chcemy sugerować, że propozycja hiszpańskiej marki jest modowym koszmarkiem, nic z tych rzeczy! Jednak jeśli urządzacie w tym roku halloweenową imprezę, jest to dobra baza przebrania eks-Spicetki. Dobierzcie do niego czarne spodnie oraz choker (nie będziemy namawiać Was na grzywkę). I już, kostium gotowy! Gwarantujemy, że nie będzie to zakup do jednorazowego użytku. Top z metką Zara równie dobrze sprawdzi się na co dzień. W chłodne jesienne dni możecie posiłkować się dodatkowymi warstwami i włożyć pod spód białą koszulę. My w takim komplecie chętnie pojawiłybyśmy się w siedzibie redakcji.