Wspólna kolekcja adidas i Moncler. Co szykują obie marki?

Modowe mariaże to coraz częstsze zjawisko w branży. W ostatnich sezonach pisałyśmy o duetach Gucci plus Balenciaga czy Fendi x Marc Jacobs, współpracach Stone Island i New Balance, Prada i adidas, The North Face i Gucci, Balmain i Puma, Dior i Nike, a nawet kolekcji Jacquemusa dla wnętrzarskiej firmy Tekla. Kilka dni temu z kolei internet opanowała wieść na temat wspólnej kolekcji Nike oraz Tiffany & Co. 

To będą najmodniejsze buty 2023 roku. Zaskakująca współpraca dwóch słynnych marek modowych - Nike i Tiffany & Co.>>

Przyzwyczaiłyśmy się już do kumulacji intrygujących związków między markami modowymi, które często są z zupełnie różnych światów (ale to właśnie skorelowane ze sobą pozwala im wyróżnić się na rynku). 

Tym razem współpracujące ze sobą brandy wcale nie są tak dalekie od siebie. Powstała w 1952 roku firma Moncler specjalizuje się w puchowych kurtkach i odzieży narciarskiej, która na przestrzeni lat z synonimu odzieży technicznej stała się wyznacznikiem streetwearu (przy tym, trzeba dodać, bardzo luksusowego i pożądanego). Z kolei niemiecka marka adidas od końcówki lat 40. serwuje obuwie i odzież sportową, które są jednym z najbardziej oczywistych wyborów w tej kategorii na świecie. 

3 niszowe trendy, które rozkwitną w 2023 roku. Już za chwilę będą nosić je wszyscy>>

Co z wyjdzie z połączenia DNA Moncler x adidas? Póki co zapowiedzi są mocno enigmatyczne, ale my spodziewamy się kurtek i sneakersów. Na Instagramie pojawiły się grafika z logotypami obu marek na żółtym tle oraz krótki wpis z datą premiery wspólnej kolekcji: "@moncler Genius meets adidas Originals. London. 20.02.23. Head to adidas.com/moncler for more" ("Moncler Genius spotyka adidas Originals. 20.02.2023. Wejdź na adidas.com/moncler, żeby dowiedzieć się więcej"). Odnośnik wyjaśnia jedynie, że pod wspomnianą datą kryje się pokaz na London Fashion Week 2023. Jest też hasło: "The Art of Exploration, czyli sztuka odkrywania świata. Już wkrótce w CONFIRMED".

Nie pozostaje nam nic innego, jak zamarkować kalendarz i czekać na kolejną głośną modową współpracę. Intuicja podpowiada nam, że będzie warto.

Te ubrania i dodatki nie są już obciachem. Przez lata uchodziły za wyraz złego gustu, dziś wypełniają szafy najbardziej stylowych dziewczyn z branży mody>>

Street style po francusku. Tak noszą się teraz najbardziej stylowe dziewczyny z branży mody [Paris Couture Week wiosna-lato 2023]>>