1. Płaszcz vintage lub sztuczne futro

Archiwalne nagrania z koncertów stają się najważniejszą inspiracją tego sezonu. Z garderoby Kate Moss podkradamy sztuczne, pierzaste futra, z którymi niegdyś modelka nie rozstawała się wcale, a od Alexy Chung pożyczamy skórzane płaszcze do kostek. Gdzie szukać podobnych okryć? Najlepiej w Londyńskim lumpeksie, chociaż warszawskie vintage shopy też dadzą radę. Przeszukajcie też strony internetowe z ofertą pre-loved. Naszą selekcję znajdziecie tutaj: 

2. Sprany t-shirt 

Najlepiej, jeśli taka koszulka będzie nie tylko elementem ubioru, ale również pamiątką z podróży czy prezentem od bliskiej osoby. T-shirt w stylu modelki Camille Rowe możecie znaleźć w szafie swojego taty lub chłopaka, lub kupić dosłownie za grosze w pobliskim lumpie. Im ciekawszy i zabawniejszy będzie nadruk, tym lepiej. 

3. Charakterna biżuteria 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @sarah__holt__

Połączenie t-shirtu z klasycznymi dżinsami staje się pełnoprawną stylizacją wtedy, kiedy dodamy do niego biżuterię. Jakie elementy wpisują się w styl dziewczyny rockmana? Wszelkiego rodzaju kolorowa, chunky biżuteria, ale również ciężkie łańcuchy, emaliowane metale czy kryształy. Najbardziej charakterną biżuterię, którą z radością założyłaby była dziewczyna Alexa Turnera, znajdziecie wśród polskich marek: 

4. Slip dress 

To jeden z tych elementów, który założyłyby również ikony cleen looku, choć wystylizowałyby go zupełnie inaczej. Rockmans girlfriends szukają swoich sllip dresses w vintage shopach (najchętniej noszą te z archiwów wielkich domów mody) i zakładają je do ciężkich combat boots, torebek z mocnymi łańcuchami i obszernymi, wełnianymi płaszczami. 

5. Kozaki lub kowbojki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @sarah__holt__

Królową kowbojek i kozaków jest modelka Sarah Holt, która z niezwykłą lekkością stylizuje je zarówno na co dzień, jak i na wieczór, niezależnie od pory roku. Jej ulubione zestawienia? To te z obszernymi, skórzanymi kurtkami i minispódniczkami oraz z długimi dzianinowymi sukienkami, najlepiej z rozcięciem na nogę - cheeky!