Zadaniem konkursowym było dokończenie zdania „Zaparzona w domu kawa powinna smakować…”. Dziesięć osób, których odpowiedzi były najbardziej kreatywne, miało okazję przetestować przygotowane przez COSTA COFFEE zestawy, w skład których wchodziły kawy: mielone, ziarniste lub w kapsułkach oraz filiżanka.

W zestawach z kawą mieloną i ziarnistą znajdowało się opakowanie Signature Blend, czyli mieszanka ziaren arabiki i robusty oraz The Bright Blend, będącej stuprocentową arabiką. Zestawy z kawą w kapsułkach zawierały aż cztery warianty COSTA COFFE: Signature Blend Espresso, Signature Blend Lungo, The Bright Blend i The Lively Blend Ristretto.

Sprawdźcie co o kawach napisali nasi testerzy i testerki.

Kawy mielone: Signature Blend i The Bright Blend

Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, jak bardzo kawa COSTA COFFEE odróżniała się od mieszanek, które do tej pory miałam w swojej domowej kawiarni. Gdy częstowałam znajomych mówili, że bardzo dobra :) Na pewno kupię w przyszłości!” – Agata G.

„Zdecydowanie COSTA COFFEE w obu odsłonach, które testowałam to jedne z lepszych kaw mielonych jakie miałam okazję pić. Kawa jest wyraźna w smaku i bardzo aromatyczna. Można przyrządzić zarówno słabszą, jak i mocniejszą wersję, a kawa i tak będzie pyszna. Nie ma kwaśnego posmaku. Pijąc ją z logowanego kubeczka można poczuć się jak w kawiarni ;) myślę, że od teraz to właśnie COSTA COFFEE w wersji do domu będzie u mnie gościła. Uwielbiam smak kawy i to pierwszy napój jaki piję w ciągu dnia. Dlatego musi smakować odpowiednio, a COSTA COFFEE zagwarantowała mi najlepsze kawowe doznania o poranku. Na pewno polecę tę kawę również znajomym.” – Karolina S.

“Fanką kawy COSTA COFFEE jestem od dawna, więc możliwość przetestowania i wyrażenia swojej opinii była dla mnie niesamowitą przyjemnością. Kawę piję przede wszystkim ze względu na jej aromat i smak, jednak kwestia "życiodajnego płynu" dla mnie jako studentki jest również istotna, dlatego bardzo podoba mi się to, że stosunek jakości do ceny jest świetne wyważony. Kawa naprawdę niewiele odbiega smakiem od tej przygotowanej w kawiarni, co zresztą również udało mi się przetestować w ostatnich dniach. Tak jak byłam, tak dalej pozostanę wierną fanką COSTA COFFEE! – Jagoda Ch.

Kawy ziarniste: Signature Blend i The Bright Blend

Kawy smakują bardzo dobrze. Po zaparzeniu przelewem i w aeropressie smakują tak jak w kawiarniach COSTA COFFEE.” – Asia W.

"COSTA COFFEE w wersji do domu nadaje się zarówno do ekspresu ciśnieniowego jak i pod alternatywne metody parzenia. Dzięki tej uniwersalności dostajemy kawę, która może być używana zarówno przez koneserów w ich codziennym rytuale parzenia, jak i tych mniej zaangażowanych, ale dalej uwielbiających smak dobrze wypalonej kawy." – Jakub L.

„Mocna, mięsista, idealna na rozpoczęcie dnia.” – Daria W.

Kawy w kapsułkach: Signature Blend Espresso, Signature Blend Lugo, The Bright Blend Espresso, The Lively Blend Ristretto

„Kawa smakuje zdecydowanie jak w kawiarni, w zupełności spełniła moje wysokie oczekiwania.” – Aleksandra I.

„Wyśmienita, aromatyczna kawa! W zależności od rodzaju kapsułek otrzymujemy różną intensywność o smaku z lekkim „ogonem” – nutty, almondy. Kawa kapsułkowa nieodbiegająca w smaku od kawy ziarnistej i smakująca tak samo jak ta zakupiona w kawiarni. Mamy do wyboru różne rodzaje, przez co każdy znajdzie coś dla siebie – lungo, espresso, ristretto. Zdecydowanie polecam i sama zamierzam w przyszłości kupować. – Magdalena M.

Kawa jest bardzo smaczna i o wysokiej jakości. Fajna jest możliwość wyboru intensywności, która moim zdaniem jest dobrze opisana na opakowaniu. Preferuję mocne, intensywne w smaku kawy i nie zawiodłam się porównując odczucia smakowe z informacjami na opakowaniach".  – Karina B.

Same wierzymy, że nie ma nic przyjemniejszego od porannej kawy w ulubionym wydaniu, dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasi czytelnicy dzięki akcji testowania COSTA COFFEE mogli zarówno ponownie delektować się smakami dobrze im znanymi z kawiarni, jak i odkryć nowe, niewypróbowane dotąd aromaty kaw.