Retinol kontra zmarszczki

Liczne badania naukowe na przestrzeni lat wykazały wielowymiarowe działanie retinolu. Po pierwsze, przenika on przez warstwę rogową naskórka oraz konstruuje włókna kotwiczące pomiędzy nim a skórą właściwą. To oznacza, że spłyca głębokość zmarszczek i bruzd, a także zmniejsza ich ilość i objętość. Po drugie, retinol poprawia homeostazę skóry, regulując produkcję sebum. Skutkuje to ograniczeniem ilości wydzielanego sebum, co wpływa na zredukowanie trądziku. Dokładnie takie rezultaty kuracji obserwują osoby, które stosują krem polskiej marki Phramaceris T Pure Retinol. Kosmetyk ma status bestsellera od wielu lat, a w internecie można na jego temat przeczytać mnóstwo pochwał.

Działanie kremu Pharmaceris z retinolem

Krem Phramaceris T Pure Retinol został stworzony z myślą o osobach dorosłych, które borykają się z trądzikiem i jednocześnie chcą zapobiec procesowi starzenia się skóry. Jest idealny dla skóry tłustej i mieszanej. Stymuluje regenerację komórek skóry, zmniejsza nadmierną produkcję sebum i pomaga w odblokowaniu oraz zwężeniu porów. To wszystko przekłada się na mniej widoczne zmiany trądzikowe czy zaskórniaki oraz zmniejszenie ryzyka ich nawrotu.

Składniki, które robią różnicę

Kluczowym związkiem aktywnym w kremie jest oczywiście retinol, który znany jest ze zdolności do wygładzania zmarszczek i poprawy struktury skóry. W formule produktu znajdziemy także masło shea, wosk z oliwek, skwalan biomimetyczny oraz olej bawełniany. Te składniki nie tylko wspomagają skuteczność retinolu, ale także zapewniają odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry.

 

Efekty regularnego stosowania kremu Pharmaceris T Pure Retinol

Skuteczność kremu z retinolem Pharmaceris została potwierdzona w badaniach na skórze dojrzałej. Zauważono zmniejszenie: 

  • skłonności do tworzenia się nowych niedoskonałości u 60% osób,
  • średniej długości zmarszczek o 25%,
  • średniej głębokości zmarszczek o 20%,
  • widoczności zmarszczek o 75%.

Stosowanie kremu Pharmaceris T Pure Retinol

Aby cieszyć się jak najlepszymi korzyściami tego produktu, należy go regularnie stosować wieczorem na oczyszczoną skórę, unikając okolicy oczu i ust. W ciągu dnia, niezależnie od pory roku, konieczne jest używanie ochrony przeciwsłonecznej SPF 30+. Warto pamiętać, że naturalną reakcją skóry mogą być drobne podrażnienia, jednak ustępują one po kilku dniach.

Efekty stosowania kremu Pharmaceris z retinolem

Po kilku tygodniach regularnego stosowania tego produktu zauważyłam wyraźne zmiany w kondycji mojej skóry. Zmniejszyła mi się liczba drobnych zmarszczek na czole i wokół oczu. Skóra stała się bardziej promienna, a jej kolor znacznie się wyrównał.

Na początku używania kremu, rano budziłam się z drobnymi czerwonymi krostkami. Zdecydowałam przez pierwszy tydzień stosować go co dwa dni, żeby pozwolić mojej skórze się do niego przyzwyczaić — podziałało.

Krem Pharmaceris T Pure Retinol to produkt, który pokochały Polki. Ze względu na dodatkowe składniki nawilżające i odżywiające jest idealny dla rozpoczynających swoją przygodę z retinolem.