Chociaż stylizacja będąca głównym tematem tego artykułu jest iście francuska, już na wstępie obieramy kierunek: Rzym. To właśnie tam miał bowiem miejsce ostatni przystanek na trasie promocyjnej kolejnej części blocbustera z serii „Szybcy i wściekli” („Fast X”). Mimo że konkurencja była spora, podczas wydarzenia najjaśniej błyszczała 47-letnia Charlize Theron, która wciela się w rolę Cipher, największego wroga głównego bohatera serii. 

Dzień rozpoczęła od artystycznie pociętej kobaltowej sukienki z kolekcji wiosna/lato 2023 domu mody Alexander McQueen, którą później zrzuciła na rzecz równie (jeśli nie bardziej) efektownej kreacji z czarnej ażurowej siateczki. 

Zmysłowa kreacja zaprojektowana przez Marię Grazię Chiuri w ramach kolekcji Dior haute couture na wiosnę/lato 2023 zachwyciłaby w każdej scenerii, ale spektakularne tło rzymskiego Koloseum o zachodzie z pewnością podbiło stawkę. Aktorka zadbała jednak nie tylko o odpowiednią scenerię ilustrujących włoski wieczór promocji filmu zdjęć, ale i robiącą wrażenie oprawę samej stylizacji. Prześwitującą bazę maxi z asymetrycznym rozcięciem i głębokim dekoltem eksponującym stanik uzupełniła o ponadczasowe szpilki, srebrną biżuterię (kolczyki i naszyjnik) o przeskalowanej formie oraz figlarnie przekrzywiony beret, spod którego wyłaniał się dopracowany blond bob gwiazdy. 

Fot. Franco Origlia / Contributor / Getty Images

Tego samego wieczora zachwyciły także pozostałe gwiazdy z imponującej pod kątem nagromadzenia znanych nazwisk obsady „Fast X” oraz inne zaprzyjaźnione z ekipą produkcyjną sławy. Część z nich, podobnie jak Theron, postawiły na skandalicznie zmysłowe przezroczystości. Na nas największe wrażenie zrobiły Meadow Walker w koronkowej spódnicy do ziemi z metką Alaïa, Daniela Melchior w monumentalnej sukni Saint Laurent oraz Rosie Huntington-Whiteley w patchworkowej kreacji z gorsetowymi wstawkami. 

Wszystkim niemogącym się doczekać dziesiątej części „Szybkich i wściekłych” przypominamy, że oficjalna premiera zapowiedziana jest już na 19 maja. Z kim widzimy się w kinach?