O tym, że za gładkość i jędrność skóry odpowiadają kolagen i elastyna stanowiące „rusztowanie” dla komórek skóry oraz że ilość tych białek w organizmie zaczyna spadać już po 25. roku życia, powszechnie wiadomo. Jednak proces starzenia zachodzący na twarzy to nie tylko zmarszczki wywołane mniejszą ilością włókien kolagenowych. Zmiany dotyczą także innych tkanek: zanika lub przesuwa się tkanka tłuszczowa, mięśnie twarzy tracą gęstość i elastyczność. To wszystko powoduje, że pod wpływem grawitacji twarz z wiekiem opada i zmienia się jej kształt. Dlatego właśnie powstał zabieg BTL EMFACE®, który przeciwdziała starzeniu się twarzy na trzech poziomach.

 

Innowacyjne połączenie dwóch technologii w BTL EMFACE®  

„EMFACE® to nowe podejście do odmładzania. Zupełnie inne rozwiązanie niż wszystkie te, które znaliśmy do tej pory"  – tłumaczy Karolina Gajda, dyrektor kliniczny Działu Medycyny Estetycznej BTL Polska.

Ekspertka dodaje również: „Urządzenie działa odmładzająco na trzy struktury twarzy: zsynchronizowana fala radiowa oraz energia HIFES® wpływają nie tylko na skórę, ale również na mięśnie i na tkankę łączną”.

Jak to działa w praktyce? W aplikatorze zabiegowym EMFACE® zostały zastosowane dwie technologie. Pierwszą z nich jest bardzo popularna w kosmetologii radiofrekwencja (monopolarna fala radiowa), która delikatnie podgrzewa tkanki, co wpływa poprawę struktury skóry, bo stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie następuje spłycenie zmarszczek i lifting. 

BTL Estetyka

Druga technologia to HIFES®. Energia ta wybiórczo stymuluje delikatne mięśnie twarzy, wywołując ich skurcze. Nie są to skurcze fizjologiczne, tylko supramaksymalne. Przyczyniają się do regeneracji mięśni, poprawy ich elastyczności oraz gęstości. Nasza ekspertka wyjaśniła mi, że w czasie całego zabiegu następuje 125 cykli skurczów mięśni. Są im poddawane tylko te odpowiedzialne za uniesiony owal twarzy, czyli dźwigacze: mięsień czołowy, jarzmowy większy, jarzmowy mniejszy i mięsień śmiechowy. Nie są natomiast stymulowane tzw. depresory, czyli m.in. mięśnie gładzizny (lwiej zmarszczki) czy obniżające kącik ust.  Jeśli jednak zastanawiasz się, czy po serii zabiegów stymulowane mięśnie powiększają swoją objętość, co może wpływać na zmianę wyglądu twarzy, to od razu warto wyjaśnić, że nie. Skurcze supramaksymalne poprawiają elastyczność tkanki mięśniowej bez wpływu na jej objętość. 

BTL Estetyka

Zabieg BTL EMFACE®  - jak przebiega?

Gdy poznałam już zasady działania BTL EMFACE® od strony technologii, nadeszła pora na poznanie urządzenia od strony praktycznej. Karolina Gajda wyjaśniła mi, że zabieg trwa tylko 20 minut, nie jest bolesny i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Po jego zakończeniu nie będzie również potrzebny czas na rekonwalescencję, ponieważ skóra będzie tylko delikatnie zaczerwieniona. Zdradziła też, że BTL EMFACE® można potraktować jako zabieg bankietowy, bo efekt uniesienia twarzy widać od razu po pierwszej wizycie. 

Moja wizyta w gabinecie kosmetologa rozpoczęła się od wywiadu na temat skóry oraz omówienia efektów, jakich mogę się spodziewać po pierwszym zabiegu i po zakończeniu serii. Kolejnym krokiem było przygotowanie twarzy, czyli usunięcie makijażu. Gdy ułożyłam się wygodnie na łóżku zabiegowym, nadszedł czas na przyklejenie na twarzy specjalnych aplikatorów – jednego na czole i dwóch na policzkach. Wszystkie są jednorazowe i sterylnie zapakowane. Aplikatory zostały podłączone do BTL EMFACE® i rozpoczął się zabieg. 

BTL Estetyka

Pierwsze minuty były swoistą „rozgrzewką”, bo kosmetolog ustawiła program na 40 procent mocy. Wszystko po to, by twarz miała czas na przyzwyczajenie się do podgrzewania oraz skurczy. I rzeczywiście - najpierw poczułam rozchodzące się po twarzy delikatne ciepło, po chwili rozpoczął się program stymulujący mięśnie, który można opisać jako mrowienie. To odczucie stało się bardziej intensywne, gdy kosmetolog zwiększyła moc urządzenia, ale nadal nie czułam bólu ani dyskomfortu. Mimo to na wszelki wypadek dostałam do ręki specjalny przycisk, który w każdym momencie mogłam wcisnąć, by przerwać zabieg, gdybym odczuła taką potrzebę. 

BTL Estetyka

Po skończonym zabiegu kosmetolog odkleiła aplikatory, w miejscu zabiegowym wklepała nawilżający krem. Co zobaczyłam, gdy przejrzałam się w lustrze? Skóra na twarzy była zaróżowiona, ładnie napięta, spłyciły się bruzdy nosowo-wargowe. Wyglądałam na wypoczętą i zrelaksowaną. 

Kiedy są widoczne rezultaty zabiegu BTL EMFACE®?

Pierwsze efekty można zobaczyć już po pierwszej wizycie, pełen rezultat działania BTL EMFACE® pojawia się po wykonaniu serii 4 zabiegów. Należy je robić co 7-14 dni. Ponieważ proces remodelingu kolagenu trwa około dwóch-trzech miesięcy, na ostateczny efekt odmłodzenia trzeba właśnie tyle poczekać. Po tym czasie widać lifting twarzy, uniesienie brwi, poprawę linii owalu (znikają lub widocznie zmniejszają się „chomiki”), skóra odzyskuje jędrność i gęstość. Fakt, że BTL EMFACE® działa odmładzająco, potwierdzają także badania kliniczne. Jakie efekty zanotowali przeprowadzający je specjaliści? 

Skuteczność BTL EMFACE® w liczbach

  • napięcie mięśniowe dźwigaczy zwiększyło się o 30%, 
  • redukcja zmarszczek wynosiła  37%, 
  • w skórze zaobserwowano wzrost  ilości  włókien elastyny o 110-129% w ciągu 2-3 miesięcy od zabiegu,
  • wzrost ilości kolagenu wynosił 26%. 

W zgodzie z trendami anti-aging

Od kilku lat coraz bardziej umacnia się trend, w którym liczy się naturalny efekt odmłodzenia. Kobiety wiedzą, czego chcą – młodego wyglądu! Doskonale też wiedzą, czego unikać: przeskalowanych ust i policzków, „pillow face”, zamrożonej mimiki czy pooperacyjnych blizn. Nie chcą także ryzykować powikłań po inwazyjnych procedurach oraz tego, że w którymś momencie przestaną przypominać siebie. BTL EMFACE® w pełni spełnia potrzeby osób z takim podejściem do zabiegów anti-aging - dzięki zaawansowanym technologiom zastosowanym w tym innowacyjnym urządzeniu odmłodzony, naturalny wygląd jest bardzo prosty do osiągnięcia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie emface.pl