Klip do dość banalnej, ale chwytliwej piosenki "Yummy" ma zresztą wszystko, żeby natychmiast stać się tiktokowym "trendem". Przypomnijmy - aplikacja Tik Tok polega na nagrywaniu i publikacji krótkich wideo z tańcem i głosem najczęściej podkładanym pod trendujące na platformie hity. Tak więc Justin w klipie otoczył się gadżetami, jedzeniem i rekwizytami prowokującymi określone gesty, które łatwo powtórzyć w swoich nagraniach. Piosenka ma też rytm sprzyjający tak lubianym na Tik Toku kreatywnym cięciom montażowym. Efekt? Młodzież szaleje i zwielokrotnia miliony emisji tzw. challenge'u #yummy i przy okazji mnoży dolary w kieszeni Biebera.

Hailey Bieber pokazała kolejne zdjęcia ze ślubu. Jej suknia ślubna to jedna z najpiękniejszych kreacji jaką widzieliśmy od dawna >>

 

Na You Tubie jest jeszcze ciekawiej. Grupy taneczne z całego świata podejmują wyzwanie i wymyślają taneczne bitwy i własne układy choreograficzne do "Yummy". Jednym z popularniejszych wideo w tej kategorii (i przy okazji hitem karty "Na czasie") jest taniec grupy Sorry Girls z Los Angeles pod dowodzeniem Parris Goebel, nowozelandzkiej choreografki, wielokrotnej mistrzyni świata w hip-hope dance. Parris to tancerka najwyższej klasy, zwyciężczyni australijskiego Idola, autorka układów tanecznych w teledyskach największych gwiazd muzyki i filmach (wersjach "Step Up" i "Born to dance). Goebel współpracowała z artystami takimi jak Ciara, Little Mix, Rihanna, Janet Jackson, Jennifer Lopez, Nicki Minaj i Black Pink a w 2016 wyprodukowała swój pierwszy teledysk do utworu „Friday”, który następnie ukazał się na EPce Vicious. 

Z Justinem Bieberem miała już styczność na kilka lat przed "Yummy" - jednym z jej większych sukcesów była praca nad choreografią wideo do piosenki „Sorry”, do której klip jest ósmym najczęściej oglądanym filmem na YouTube (ponad 3 miliardy wyświetleń). I trzeba przyznać, że to głównie Parris Bieber zawdzięcza nagrodę dla „najlepszego wideo roku” na American Music Awards.

Parris Goebel / WikiCommons

W wykonaniu Justina Biebera "Yummy" jest dla nas ciężkostrawne tak samo, jak słodycze i dziwactwa, które Bieber pochłania w swoim klipie. Ale…

YouTube

…ale w wykonaniu Parris Goebel i grupy Sorry Girls to już majstersztyk. Klip ma choreografię w nurcie girlpower i empowerment. Kilkadziesiąt doskonałych tancerek o różnych sylwetkach i typach urody pracuje tu ciałem jak jedna cudowna machina i włącza do gry jeszcze jeden hasztag - #bodypositive. Kadry z klipu przypominają kampanie reklamowe marek sportowych i odzieżowych klasyfikowanych jako ciałopozytywne. Pierwszy klip obejrzał się w milionach emisji, więc trzy dni później w odpowiedzi na ten sukces Parris zarządziła nagranie kolejnej wersji. Obie można zobaczyć oczywiście na oficjalnym kanale choreografki na You Tube subskrybowanym przez 325 tysięcy fanów. 

YouTube Parris Goebel

YouTube Parris Goebel

"Yummy" dance Justina Biebera w choreografii Parris Goebel / "Sorry Girls" - vol. 1

"Yummy" dance Justina Biebera w choreografii Parris Goebel / "Sorry Girls" - vol. 2