Współczesny Nomada / Współczesny Osadnik odnaleziony!

Pod koniec października na polski rynek wejdzie marka H&M Home – nowa linia , której ideą jest „Moda dla Domu”, czyli wyposażenie wnętrz łączące najnowsze światowe trendy i dobrą cenę.

W związku z tym wydarzeniem, marka H&M wraz z magazynem ELLE zorganizowali konkurs „Współczesny Nomada / Współczesny Osadnik”, do którego Jury zaprosili najlepszych specjalistów zajmujących się wzornictwem w praktyce i teorii: Gosię i Tomka Rygalik ze Studia Rygalik, Agnieszkę Jacobson-Cielecką – dyrektor programową School of Form, Katarzynę Rzehak – dyrektor kreatywną IWP, Małgorzatę Szczepańską – redaktor naczelną „ELLE Decoration”, Ewę Trzcionkę – redaktor naczelną „Design Alive” oraz Edgara Bąka – grafika.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie instalacji inspirowanej tematem Nomady i Osadnika oraz kolekcją przedmiotów przygotowaną przez projektantów marki H&M Home.

Spośród ogromu nadesłanych prac, Jury pod przewodnictwem Tomka Rygalika zdecydowało się nagrodzić Malwinę Mąkę – studentkę IV roku architektury i urbanistyki na Politechnice Warszawskiej, za nieszablonowe potraktowanie tematu – instalację złożoną ze 187 drewnianych listw, o różnych długościach. Finalny projekt nawiązuje nie tylko do modyfikacji przestrzeni, ale także do ruchu i zmian składowych elementów życia Współczesnego Nomady / Współczesnego Osadnika.

Oprócz nagrody pieniężnej, praca zwyciężczyni zostanie zrealizowana i zaprezentowana na głównych szlakach komunikacyjnych w kilku, największych miastach Polski, gdzie już wkrótce otwarte zostaną butiki H&M Home.

Jury zdecydowało się przyznać także nagrodę wyróżnienia dla Kasi Dobieckiej ze studia Smart Metropolitans, która wraz z Magdą Paryną, odpowiedzialne były za projekt przenośnych mebli składających się w podręczne walizki – idealne dla wędrowca i obserwatora.

Tym samym Współczesny Nomada / Współczesny Osadnik został odnaleziony.

BIO:

Malwina Mąka – studentka IV roku wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej. Zajmuje się designem, grafiką komputerową i malarstwem akwarelowym. Docenia rolę światła w architekturze, interesuje ją zrównoważony rozwój w przestrzeni miejskiej. W swoich projektach stara się zachować odpowiednie proporcje między kontekstem miejsca a założeniami funkcjonalnymi. 

Kasia Dobiecka – architekt, absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej.

Magda Paryna, także architekt, współzałożycielka studio Smart Metropolitans. Dobiecka i Paryna zajmują się procesem proptotypowania i wytwarzania mebli, przedmiotów codziennego użytku i ksiązek. Współpracowały m.in. przy projektowaniu autorskich mebli dla Empik Cafe.