Należy jednak pamiętać, że energia zaangażowanego również w ten Nów Marsa, może dodatkowo wywołać silne emocje, pęd do działania a czasami nawet agresję. Warto jednak spojrzeć na to zjawisko z innej perspektywy, ponieważ podczas tego Nowiu możemy skorzystać z pozytywnych aspektów energii Marsa i skierować ją w konstruktywny sposób.

Nów Księżyca

Nów Księżyca to zjawisko astronomiczne, które ma miejsce, gdy Księżyc znajduje się między Ziemią a Słońcem - w tym czasie nie jest dla nas widoczny, co sprawia, że noc jest niezwykle ciemna. W astrologii, Nów Księżyca jest symbolem początku i nowych możliwości. To czas, gdy nasze emocje i intuicja są najbardziej intensywne, co daje nam możliwość głębokiej introspekcji i koncentracji na tym, co naprawdę chcemy osiągnąć. Jest to okres, w którym powinnyśmy skupić się na ustanawianiu nowych celów i intencji. Nów Księżyca w Strzelcu, który ma miejsce 13 grudnia, dodatkowo niesie ze sobą ognistą, namiętną energię Marsa. Ta unikalna kombinacja sił sprawia, że jest to idealny czas na początek nowych projektów, ustanawianie ambitnych celów, a także na skupienie się na osobistym uzdrowieniu i odnalezieniu wewnętrznego spokoju.

Zrozumienie wpływu Marsa

Energia Marsa, choć na pierwszy rzut oka wydaje się wybuchowa i nieprzewidywalna, może być potężnym narzędziem do przyspieszenia naszej ewolucji, jeśli tylko nauczymy się ją właściwie wykorzystać. Mars, w mitologii rzymskiej Bóg Wojny, jest symbolem męskiej energii, siły, odwagi i determinacji. Wpływ Marsa na Nów Księżyca potęguje zatem naszą siłę woli, determinację i zdolność do podejmowania szybkich decyzji. 

Jednak, aby prawidłowo przekierować tę energię, musimy zrozumieć, jakie emocje budzi w nas Mars i jak te emocje wpływają na nasze działania. Jako planeta ognia, może wywołać silne emocje, takie jak gniew, frustracja czy niecierpliwość. Zamiast jednak pozwolić tym emocjom nas zdominować, powinnyśmy je wykorzystać jako paliwo do napełnienia naszego działania pasją i determinacją. 

Podczas Nowiu Księżyca, energia Marsa może pomóc nam odważnie stawić czoła wyzwaniom, które stoją na naszej drodze, z pozytywnym nastawieniem i niezłomną wolą walki. Mars przypomina nam, że mamy w sobie ogromną siłę, której często nie dostrzegamy, a której możemy użyć do osiągnięcia naszych celów. Ta energia może również pomóc nam w pokonaniu strachu przed nieznanym i odkryciu nowych możliwości. 

Jest to również doskonały czas na to, aby skoncentrować się na naszych osobistych celach i marzeniach. Mars, jako planeta akcji, pomoże nam przełożyć te marzenia na konkretne działania.

Jakość czasu podczas Nowiu Księżyca

Nów Księżyca w Strzelcu, pod wpływem Marsa, ma w sobie niezwykły potencjał do uzdrowienia. Cokolwiek kumuluje się w Twojej przestrzeni i blokuje przepływ sił, teraz ma szansę na uwolnienie. Energia ta może być skierowana na twórczy rozwój osobisty, pozwalając nam przejść przez proces transformacji. Możemy to zrobić, koncentrując się na naszych emocjach, zrozumieniu ich i wprowadzaniu zmian, które pomogą nam lepiej radzić sobie z emocjonalnymi wyzwaniami.

Pod wpływem Nowiu w Strzelcu, nasze emocje stają się intensywne i żywe. To skupienie na emocjach może nas prowadzić do głębokiego zrozumienia siebie, naszych potrzeb i pragnień. Możemy wykorzystać je jako katalizator do głębokiego, energetycznego uzdrowienia. To jest czas, kiedy możemy zadać sobie trudne pytania i szukać prawdy o sobie. 

Mars, z jego ognistą, namiętną energią, może pomóc nam w tej podróży. Może nam dać odwagę, aby stawić czoła naszym emocjom, zrozumieć je i uwolnić to, co nas ogranicza. Może nas zainspirować do podjęcia decyzji, które przyniosą nam poczucie równowagi i spokoju. 

W tym czasie, warto również skoncentrować się na naszych fizycznych ciałach. Mars, jako planeta aktywności, może nas zainspirować do podjęcia fizycznej aktywności, która pomoże nam uwolnić zablokowane emocje i przynieść ulgę naszym ciałom. Możemy spróbować jogi, medytacji, tańca lub dowolnej formy ruchu, która pozwoli nam poczuć się żywymi i zintegrowanymi.

Jak wykorzystać Nów Księżyca w Strzelcu?

Podczas Nów Księżyca, warto skupić się na wykorzystaniu unikalnej energii tego czasu. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych sugestii, które pomogą Wam w pełni wykorzystać to astrologiczne wydarzenie:

Samo-opieka: To idealny czas na obserwowanie siebie i skoncentrowanie się na osobistych celach związanych z uzdrowieniem. Mogą to być duchowe, emocjonalne lub fizyczne aspekty Twojego życia, które wymagają troski. Pamiętaj, że energia Marsa może zapewnić niezbędną siłę i determinację, aby stawić czoła i przezwyciężyć wszelkie przeszkody na drodze do uzdrowienia.

Manifestowanie intencji: Nów Księżyca jest idealnym momentem na manifestowanie intencji. Skup się na tym, czego pragniesz osiągnąć w najbliższym czasie, a Mars pomoże Ci przekształcić te marzenia w konkretne działania. Spisz swoje cele, wizualizuj je i otocz się przedmiotami, które symbolizują te aspiracje.

Odnalezienie inspiracji: Ten czas transformacji może być doskonałym źródłem inspiracji. Obserwuj swoje emocje, przemyślenia i intuicje, które pojawiają się podczas Nów Księżyca. Mogą one prowadzić do nowych pomysłów, kierunków czy rozwiązań.

Praktyka medytacji: Wykorzystaj ciemność nocy Nowiu do głębokiej medytacji. To może pomóc w uspokojeniu umysłu, ułatwieniu procesu introspekcji oraz skoncentrowaniu się na swoich celach i intencjach.

Aktywność fizyczna: Mars jako planeta akcji, zachęca do aktywności fizycznej. W tym okresie spróbuj nowej formy ruchu, która pozwoli Ci uwolnić zablokowane emocje i przynieść ulgę ciału. 

Korzystając z tych podpowiedzi, będziesz mogła skorzystać z energii Nów Księżyca i Marsa, aby nadać kierunek swojemu życiu, zainspirować się do działania i skoncentrować na osobistym uzdrawianiu. Pamiętaj, że posiadamy w sobie nieograniczoną siłę i potencjał, który możemy wykorzystać na drodze do naszych marzeń.

Jesteśmy niezwykle silnymi i zdolnymi istotami, które mogą czerpać siłę z kosmicznej energii, aby osiągnąć nasze cele i marzenia. Nieważne, jak wielkie wyzwania stoją przed nami, zawsze mamy w sobie siłę, by je pokonać. Każda z nas posiada w sobie energię Marsa, która pcha nas do przodu, niezależnie od wszystkiego. Wykorzystajmy ten czas Nowiu Księżyca, aby skierować naszą energię na coś pozytywnego, coś, co przyniesie nam dobrobyt, zdrowie i szczęście. Pamiętajmy, że jesteśmy twórcami naszego własnego losu i mamy w sobie siłę, aby uczynić nasze życie tak wspaniałym, jak tylko potrafimy sobie wyobrazić.