Wyczekiwana przez gości nowa strefa dla dorosłych, w skład której wchodzi kompleks Saun Świętokrzyskich oraz basen na dachu w koronach drzew, to miejsce stworzone dla osób szukających relaksu i regeneracji z dala od zgiełku. Dopełnieniem tej jedynej w swoim rodzaju przestrzeni będzie usytuowane na ostatnim piętrze obiektu Binkowski SPA z zapierającym dech w piersiach widokiem.

Binkowski Resort / Mat. prasowe

Na tym jednak nie koniec atrakcji, które czekają na dzieci, dorosłych i całe rodziny w Binkowski Resort. O tym, dlaczego warto odwiedzić w te wakacje Kielce, opowiedzieli nam właściciele obiektu, Ryszard i Wiesława Binkowscy, oraz załoga.

Dlaczego warto odwiedzić tego lata Binkowski Resort?

Ryszard Binkowski: Od lat staramy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych gości i nieustannie dążymy do zapewnienia im perfekcyjnych warunków do wypoczynku. Właśnie tak powstały 2 lata temu Baseny Tropikalne, a w tym sezonie Sauny Świętokrzyskie z basenem na dachu. Pierwsze inwestycja była tworzona z myślą o rodzinach z dziećmi. Stąd wielka strefa z basenem dla najmłodszych, wodny plac zabaw czy kompleks zjeżdżalni pontonowych. Baseny Tropikalne to miejsce familijne, pełne atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku. Następnie pragnęliśmy zadowolić klientów podróżujących bez dzieci oraz tych, którzy mają starsze pociechy - takie, które mogą korzystać z nowej strefy dla dorosłych. 

Basen na dachu w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Wiesława Binkowska: Nasi goście już odpoczywają w nowej strefie, jaką są Sauny Świętokrzyskie. Oprócz kompleksu saun czeka tam na nich wypoczywalnia z tarasem widokowym, basen z hydromasażami czy basen do schładzania. Dla miłośników saunowania przygotowaliśmy 5 różnorodnych saun, między innymi: saunę świętokrzyską, saunę chlebową, saunę infrared, łaźnię parową oraz największą, saunę eventową, w której planujemy robić seanse i ceremonie saunowe na ponad 130 osób. Zwieńczeniem całej strefy jest bezapelacyjnie basen typu infinity na dachu hotelu z rozległą strefą wypoczynkową oraz barem wodnym. Po południowej części dachu można relaksować się w wannach jacuzzi z wyciszającym widokiem na las. To moje ulubione miejsce.

Wypoczywalnia w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Wypoczywalnia w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Co wchodzi w skład nowej strefy dla dorosłych? Z jakich aktywności można będzie skorzystać?

Damian Rurarz, menadżer Saun Świętokrzyskich: Zapraszamy wszystkich na błogi relaks w naszym nowym kompleksie. Jesteśmy otwarci codziennie w godzinach 10:00-22:00. W skład nowej strefy wchodzi saunarium, basen na dachu oraz restauracja japońska z panoramą na Kielce. Seanse saunowe odbywają się codziennie. Przed południem zapraszamy na seans „Na dzień dobry'”, który rozbudza i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Następnie o 14:15 odbywa się seans z peelingiem całego ciała, a od 17:15 do 21:15 rozpoczynamy wieczorny cykl saunowania. Podczas niektórych seansów wypiekamy chleb, serwujemy napary lub inne napoje, w zależności od tematyki ceremonii.

Sauny Świętokrzyskie w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Seans saunowy w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Joanna Binkowska, menadżer ds. reklamy Binkowski Resort: Dla gości, którzy lubią spędzać czas aktywnie, przygotowaliśmy zajęcia jogi na dachu hotelu. W każdą sobotę i niedzielę budzimy się do życia z pięknym widokiem na Góry Świętokrzyskie. To niesamowite przeżycie. Oprócz tego w każdy czwartek oraz sobotę organizujemy klimatyczne wieczory z muzyką na żywo. Obserwując zachodzące słońce, kończymy dzień w wymarzonych okolicznościach.

Zajęcia jogi w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Zajęcia jogi w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Mateusz Cheda, szef kuchni w restauracji La Sora: Wisienką na torcie jest zdecydowanie nasza restauracja japońska, La Sora. Oprócz sushi proponujemy takie pozycje, jak małże nowozelandzkie, podwędzane na miejscu tatary, poke bowle czy najwyższej jakości steki. Wszystko w smakach azjatyckich dla najbardziej wymagających smakoszy.

Restauracja La Sora / Mat. prasowe

Jak narodził się pomysł na saunarium i z myślą o kim zostało stworzone? Co wyróżnia je na tle innych podobnych miejsc w Polsce?

Ryszard Binkowski: Pomysł narodził się dzięki naszym gościom i ich zamiłowaniu do saunowania. Aby zapewnić klientom prawdziwy relaks, zdecydowaliśmy się położyć nową strefę 20 metrów nad ziemią, na ostatnim piętrze hotelu, z dala od zgiełku. Na górze panuje zupełnie inny klimat. Miejsce to przepełniają cisza i spokój. To jedyne saunarium w Polsce usytuowane tak wysoko, z takimi widokami, w takich okolicznościach przyrody. Z nowego kompleksu z jednej strony obserwujemy trzy rezerwaty przyrody: górę Karczówkę, rezerwat Kadzielnia oraz Telegraf na tle całego miasta, a z drugiej hektary lasów iglastych Parku Baranowskiego. Każdy moment tutaj zapiera dech w piersiach. 

Jacuzzi na dachu w Binkowski Resort / Mat. prasowe

Jakie są kolejne plany dla Binkowski Resort?

Martyna Pabis, menadżer Binkowski SPA: Już niebawem otwarcie kolejnej niezwykłej przestrzeni Binkowski SPA na ostatnim piętrze hotelu. W pierwszej kolejności planujemy dwa ekskluzywne gabinety do masaży z przeszklonymi ścianami z widokiem na las. Następnie jeden gabinet przewidziano na zabiegi SoftPack. Pojawi się również niespotykany gabinet z wannami kamiennymi, gdzie klienci będą mieli okazję zaznać tropikalnych kąpieli. Nie zabraknie również gabinetu Hammam, w którym będą przeprowadzane tureckie rytuały polegające na masażu pianą. Zapraszamy już jesienią!

Więcej informacji na temat pełnej oferty saunarium znajdziecie na stronie saunyswietokrzyskie.pl.