Nic więc dziwnego, że wycieniowane włosy do ramion to jedna z najpopularniejszych fryzur, które nie tyle wracają do trendów, co po prostu nigdy z nich nie wychodzą. Jednocześnie jednak nie jest to nudne czy monotonne cięcie – w zależności od sposobu cieniowania może wyglądać zupełnie inaczej. Zwłaszcza, jeśli dodamy do niego grzywkę.

Zaletą wycieniowanych włosów do ramion jest także wygoda noszenia. Odpowiednio wycieniowane włosy nie potrzebują za dużo – wystarczy je wysuszyć na okrągłej szczotce, aby stworzyć efektowną stylizację.

Wycieniowane włosy do ramion – dla kogo?

Daniele Venturelli/Getty Images

Cieniowanie włosów umożliwia stworzenie takiej fryzury, która doskonale dopasowuje się do twojego kształtu twarzy – wszystko zależy od tego, w jaki sposób i jakie partie włosów zostaną pocieniowane. Podobnie uniwersalna jest długość do ramion – tym więc także nie powinnaś się martwić. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach wystarczy dobrać grzywkę, aby dopasować fryzurę do kształtu twarzy.

Jednak, nie oznacza to, że każdy będzie wyglądał w wycieniowanych włosach do ramion. Kiedy należałoby zrezygnować z takiego cięcia?

  • Gdy masz cienkie i słabe włosy – wówczas nawet delikatnie pocieniowana fryzura może wyglądać na oklapniętą. Jednak, nic straconego – być może uda ci się wzmocnić włosy odpowiednią pielęgnacją.
  • Problemem mogą okazać się także włosy ze skłonnością do puszenia się. W takim wypadku warto dowiedzieć się, jak wydobyć skręt włosa, poeksperymentować z pielęgnacją, a dopiero potem decydować się na cięcie.

Włosy cieniowane warstwowo

Włosy do ramion wycieniowane metodą warstwową cieszą się największa popularnością. Jeszcze w latach 80. i 90. do cieniowania używano degażówek – nożyczek, za pomocą których można było stworzyć tak zwane pazurki. Dzisiaj, aby cieniowanie wyglądało naturalnie, używa się klasycznych nożyczek. Fryzjer skupia się na tym, aby włosy układały się w warstwy – są najkrótsze przy czubku głowy.

Cieniowanie warstwowe najczęściej wybierane jest przez posiadaczki gęstych i mocnych włosów. Taka fryzura pomoże im odzyskać lekkość, a jednocześnie nie utracić objętości.

Jak samemu wycieniować włosy do ramion?

Istnieje wiele trików na domowe cieniowanie włosów – możesz pochylić się do przodu, związać włosy gumką na wysokości czoła, a następnie skrócić kucyk. My jednak mimo wszystko polecamy wizytę w salonie – nieudane cieniowanie może nie być proste do odratowania. Zwłaszcza, że samodzielnie trudno sprawdzić, czy cieniowanie równie dobrze prezentuje się z tyłu.

Jak wygląda fryzura cieniowana? Włosy do ramion

Jak można się domyślać, wycieniowane włosy wyglądają na najróżniejsze sposoby – wiele zależy nie tylko od tego, czy mamy do czynienia z włosami prostymi czy falowanymi, ale również ze sposobu wycieniowania.

Lekko cieniowane włosy do ramion to świetny pomysł dla osób o gęstych i prostych kosmykach. Fryzura powinna układać się lepiej, a jednocześnie całość nabierze na lekkości. Wiele kobiet decyduje się także na nieco krótsze kosmyki przy twarzy, które ją optycznie wysmuklają.

Aby jeszcze mocniej podkreślić efekt wysmuklenia, możesz zdecydować się na długą grzywkę, która będzie delikatnie okalać twoją twarz. Gdy ją odpowiednio wystylizujesz i wywiniesz kosmyki, twoja fryzura będzie wyglądać naprawdę uroczo. Wolisz krótką grzywkę? Pocieniowane włosy łączone są z microfringe, czyli krótką, nieco zaokrągloną grzywką. Doda ci oryginalnego looku!

Mocno wycieniowane włosy do ramion

Falowane lub kręcone włosy do ramion wycieniowane są zwykle nieco mocniej niż proste. Jeśli nie na całej długości, to przede wszystkim pojedyncze pasma – wówczas dodadzą fryzurze objętości, mogą również poprawić ich skręt. Wśród najpopularniejszych fryzur wskazuje się na cięcie na… ośmiornicę i wilka.

Wolf cut

Fryzura, która kojarzy się z latami 70. i 80. Cięcie stało się popularne dzięki Miley Cyrus i Jennie Ortedze, chociaż nie tylko – za jego popularnością stoją tysiące użytkowniczek TikToka, które rozpromowały tę fryzurę na platformie. Jak wygląda wolf cut? To wycieniowana fryzura, która ma dość dziki, niesforny charakter. Przy czubku głowy objętość włosów jest największa, natomiast przy ramionach pojawiają się pojedyncze kosmyki. Całość zwykle jest pofalowana czy nawet potargana – wolf cut może przynosić na myśl rockowy styl.

Octopus hair

To cięcie, na które zdecydowała się chociażby Jennifer Lopez. Nazwa wzięła się stąd, że wycieniowane kosmyki wyglądają niczym macki ośmiornicy. Fryzura przypomina wolf cut, ale jest jeszcze mocniej pocieniowana, a cała objętość skupia się na czubku głowy. Ośmiornicowe cięcie inaczej nazywane jest butterfly haircut.

Wycieniowane włosy do ramion – fryzury

Jak układać włosy wycieniowane do ramion?

  • Jeśli masz proste włosy, przede wszystkim polecamy suszyć je na okrągłej szczotce. Wówczas każda z warstw włosów będzie się dobrze układać, a kosmyki przy twarzy delikatnie zawijać.
  • W przypadku kręconych włosów, spróbuj po umyciu suszyć je za pomocą dyfuzora – warto sięgnąć po stylizator. Za jego pomocą uda ci się także nadać nieco zadziornym fryzurom (takim jak wolf cut) odpowiedniego charakteru. Wówczas nawet rozpuszczone włosy będą prezentować się świetnie. Możesz także pójść o krok dalej i zdecydować się na popularną ostatnio mokrą włoszkę.
  • Mokra włoszka wygląda najlepiej na wycieniowanych włosach do ramion. Świetnie sprawdzi się na większe wyjścia – jest wyjątkowo seksowna.
  • Wolisz spiąć włosy? Chociaż włosy sięgają do ramion, ze względu na mocne cieniowanie mogą nie dać się związać. Jeśli często spinasz włosy, warto o tym pamiętać, zanim zdecydujesz się na cięcie. Świetną alternatywą są także wszelkiego rodzaju półupięcia – w tym half-up, half-down. Złap tylko część włosów. Możesz zrobić koczek na czubku głowy lub spiąć je nisko, na przykład za pomocą dużej klamry. W ten sposób stworzysz efektowną, a zarazem prostą fryzurę.