"Annette" na festiwalu filmowym w Cannes


Już wiemy jaki film otworzy tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Reżyser Leos Carrax zaprezentuje swój pierwszy anglojęzyczny film "Annette", w którym główne role zagrają  Adam Driver, Marion Cotillard oraz Simon Helberg. Nowa produkcja, która łączy w sobie musical, a także dramat i romans, będzie prawdziwym popisem aktorskim głównych gwiazd produkcji. Wystarczy, że obejrzycie oficjalny trailer, a zrozumiecie co mamy na myśli!

 "Annette" to prezent, którego wyczekiwali wszyscy miłośnicy kina, muzyki i kultury, a za którym każdy z nas tęksnił przez ostatni rok


Powiedział prezes festiwalu w Cannes, Pierre Lescure, a delegat generalny festiwalu, Thierry Fremaux, dodał:


Nie mogliśmy wymarzy sobie piękniejszego spotkania z filmem na dużym ekranie. Kino Caraxa wyraża potężne gesty, tajemnicze alchemie skrywające sekrety nowoczesności i wieczności kina.


Dla francuskiego reżysera, Leosa Caraxa, film będzie anglojęzycznym debiutem. Nie będzie to jednak jego pierwszy występ podczas festiwalu Cannes. W 2012 roku zaprezentował w konkursie głównym melodramat o surrealistycznej konwencji - Holy Motors. Reżyser znany jest jeszcze z takich produkcji jak: Zła krew, Kochankowie z Pount-Neuf oraz Chłopak spotyka dziewczynę.

"Annette" fabuła


Akcja "Annette" rozgrywa się we współczesnym Los Angeles, gdzie poznajemy historię komika Henry'ego (Adam Driver) oraz artystki estradowej o międzynarodowej sławie, Ann (Marion Cottilard). W świetle reflektorów wydają się być idealną parą, pełną zdrowia, sił i czarujących momentów. Wszystko się jednak zmienia kiedy na świat przychodzi ich pierwsze dziecko, Annette, tajemnicza dziewczynka o niezwykłym przeznaczeniu. 

Oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował amerykański zespół Sparks, którego członkowie brali również udział w pracy nad scenariuszem. 

Obejrzyjcie trailer "Annette":