Księżyc w nowiu w Pannie 7 września będzie wysyłać nam mieszane wibracje. Ilekroć cykl księżycowy emanuje niestabilną energią, należy być wobec siebie cierpliwym. Ostatni nów lata dla jednych zapowiada się łagodnie, a dla innych bardzo intensywnie. Może też połączyć w sobie jedno i drugie, wywołując wiele emocji. Cokolwiek chcesz zamanifestować w tym nowiu, zaufaj ziemskiemu żywiołowi Panny. Znak zodiaku stanowiący jedność z naturą stanie się twoim przewodnikiem. Pozwól, by ta siła zakorzeniła twój umysł, ciało i duszę w teraźniejszości oraz rutynie. Nauczysz się, jak czerpać korzyści ze swojego przyziemnego życia. 

Panna to kapłanka Matki Ziemi, która wzmacnia nasze połączenie ze źródłem. 

Nowie zawsze reprezentują początek nowego cyklu księżycowego. Warto wykorzystać tę energię świeżości, aby się wycofać, oddać refleksji i pomyśleć o marzeniach, które chcesz spełnić. Wrześniowy nów da ci poczucie ugruntowania. Na chwilę zamknij oczy. Wyobraź sobie energię księżyca przepływającą przez twoje ciało. Zobacz, jak wędruje od głowy do stóp. Poczuj ten prąd nowości, prowadzący cię w podróż do wewnątrz. Poczuj, gdzie jesteś i dokąd chcesz się udać. 

Wrzesień 2021 to rekordowy miesiąc retrogradacji >>

Nów Księżyca w Pannie - co oznacza?

Podczas nowiu księżyca niebo jest ciemne, co symbolizuje dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest nieświadomość wobec nadchodzących wydarzeń. Ciemność reprezentuje niepewność. Mroczne sklepienie oznacza również potrzebę wycofania się ze świata zewnętrznego. Jednak nów Księżyca to czas potencjału. Czyste płótno czekające, aż namalujesz na nim swoje inspiracje. Kiedy noc jest ciemna, a niebo pozbawione blasku, mamy moc tworzenia i sadzenia nasion intencji na kolejny miesiąc. Energia nowiu będzie wszechobecna. W tym czasie możesz poszukiwać przygody, próbować nowych rzeczy lub tworzyć produktywne zmiany w swoim życiu. Nadeszła pora, aby zrobić coś inaczej lub zupełnie od nowa. Nów w Pannie połączy cię z twoim wewnętrznym dzieckiem. Pomoże ci oczyścić się ze starych nawyków, przekonań lub postaw, które już ci nie służą.

Nów w Pannie połączy się z asteroidą Nessus, by uwolnić nas od powtarzania karmy. 

W trakcie tego nowiu pojawi się energia, która służy leczeniu traumy pokoleniowej. Z punktu widzenia astrologii są to rany odziedziczone z naszych poprzednich żyć. Te urazy mogą być również powiązane z naszą teraźniejszą, duchową rodziną lub ziemią, na jakiej decydujemy się mieszkać. Nessus, "asteroida uzdrawiania przodków", będzie bardzo aktywna w nadchodzący nów. Jej wibracja pomaga przerwać dziedziczone cykle. Otrzymasz moc, żeby uwolnić się z kajdanów swojej niekorzystnej karmy. Możesz również zostać wezwana do spojrzenia na rany wyniesione z dzieciństwa, manifestujące się w teraźniejszości. Czas pożegnać się z bólem i rozpocząć nowy rozdział. 

Rytuały na nów Księżyca w Pannie

Księżyc w nowiu stwarza poczucie swobody. Sprawia, że proces gojenia się ran przebiega łatwiej i bardziej świadomie. Znak Panny powoduje, że nów staje się niczym potężny portal uzdrawiania. Wykorzystaj tę energię do medytacji, manifestacji lub zagłębienia się w swój bagaż doświadczeń. Uświadom sobie, że jesteś zdolna do tego, aby samodzielnie się wyleczyć. Panna to dziewica, która w astrologii nie wiąże się z seksem, lecz pełnią kobiecości i najwyższego spełnienia. Przypomina o tym, że jesteśmy kompletni. Nie potrzebujemy niczego poza sobą, aby dostroić się do energii natury, której jesteśmy częścią. Zatop swoje stopy w ziemi (stań boso na piasku lub trawie). Pozwól sobie poczuć jedność ze źródłem. Niech to połączenie wyzwoli twoją wrodzoną moc. Wykorzystaj ją, by przerwać cykle pokoleniowe i obdarzyć swój świat nową energią. Księżyc w nowiu zamieni mały krok w gigantyczny skok na głęboką wodę. W tej fazie żaden wysiłek a pewno nie pójdzie na marne. 

1. Oczyść swoją przestrzeń. Zapal ulubione kadzidło - szałwię, paczulę, gałązkę rozmarynu, liść laurowy lub cedr. 

2. Wykonaj cichą medytację w przestrzeni, która najbardziej cię odpręża. Zresetuj swój umysł, siedząc w ciszy przez 10-15 minut.

3. Wyznacz intencje dla tego cyklu księżycowego. Niech będą to sprawy związane z miłością, domem czy finansami. Zapisz na kartce obrazy, pomysły i wskazówki pojawiające się w twoim umyśle.

4. Skorzystaj z kart tarota i zadaj im pytanie: „co może mi pomóc osiągnąć te zamiary?”

5. Zamknij swoją przestrzeń rytualną modlitwą, wdzięcznością lub czymkolwiek innym, co sprawia, że czujesz się jednością z daną chwilą. Zanim przystąpisz do realizacji nowych celów, poczekaj, aż Księżyc znów będzie widoczny na niebie, ok. 2-3 dni po nowiu.

Nów sprzyja intencjom, ale nie działaniu. Z tym należy poczekać aż do końca zjawiska. 

Więcej rytuałów na nów księżyca >>