Ostatni nów lata odbędzie się w Pannie 15 września 2023. W tej chwili w kosmosie aż sześć planet znajduje się w ruchu wstecznym. Silna energia retrogradacji przywoła sprawy z przeszłości. Czas spojrzeć wgłąb siebie i jeszcze raz przepracować trudne emocje. Może towarzyszyć Ci poczucie stagnacji, gdyż pewne sytuacje nie chcą ruszyć do przodu. Jeszcze nie czas na akcję. Zamiast działać, posiej nasiona nowych intencji.

Nów Księżyca w Pannie przygotowuje na zmiany

Nów Księżyca w Pannie zagości na niebie przed rozpoczęciem się sezonu zaćmień. Tym samym ​​przygotuje Cię na zmiany, które mają nadejść w Twoim życiu tej jesieni. Będzie niczym punkt zwrotny, oświetlający ścieżkę do nowego rozdziału. Choć zmierzysz się w nim ze starą energią, Twoje serca napełni się nadzieją. 

Panna jest praktycznym znakiem ziemi reprezentowanym przez Boginię Dziewicę. Symbolizuje boskość, jedność z naturą i poczucie "całości". Odpowiada sama za siebie i wkłada wysiłek w swoje marzenia. W tym nowiu pomoże Ci znaleźć moc, mądrość i wiedzę, byś pokonała przeszkody na swojej drodze. Skieruj jej energię na organizację, dbanie o siebie oraz stworzenie nowej rutyny. 

Niech wrześniowe poczucie "utknięcia" zamiast frustracji przyniesie Ci ulgę. Zanurz stopy w miejscu, w którym teraz jesteś. Naciesz się tą chwilą nieco dłużej. Wszechświat ma powód, by opóźnić Twoje cele. Masz się lepiej przygotować do tego, co nadchodzi. Teraz otrzymujesz lekcje, które staną się dla Ciebie cenną wskazówką w przyszłości. 

Wpływy Urana podczas nowiu w Pannie

Uran, planeta przebudzenia i zmian, będzie aktywny podczas nowiu w Pannie. Pod jego wpływem zabraknie Ci stabilności. Poczujesz niepewność wobec przyszłości. Zaniepokojenie wywoła przebudzenie, jednak nie wydarzy się to z dnia na dzień. Neptun, planeta złudzeń i snów, również da o sobie znać w tej fazie. Jego obecność obudzi intuicję. Zamiast doszukiwać się logicznego sensu, wsłuchaj się w siebie, by uzyskać odpowiedzi.

Dobra wiadomość? Retrogradacja Merkurego zakończy swoją podróż zaledwie dzień po szczycie nowiu Księżyca. Merkury to w astrologii "Wysłannik Bogów", zatem zwracaj uwagę na znaki i przesłania, które zaczną pojawiać się na Twojej drodze. Wiadomości otrzymane w okolicach nowiu mogą mieć dla Ciebie wielkie znaczenie.

Wrześniowy nów - co teraz zrobić?

Energia nowiu w Pannie wywoła lekkie wzloty i upadki. Licz się z chwilowym rozproszeniem oraz niepewnością co do swojej sytuacji. Czerp z uziemiającej energii Matki Natury, żeby uspokoić swoje zestresowane wnętrze. Panna przypomina, że obfitość jest w nas samych. Nie musimy szukać jej w materialnym świecie. Czas napełnić swoją duchową spiżarnię na jesień. Zadbaj o siebie. Dąż do równowagi. W tej fazie nie liczy się nikt inny, tylko Ty.