Wróżące z dłoni Cyganki ustępują miejsca psychologom i naukowcom, którzy stali się bardziej przychylni tej dziedzinie. Chiromancja była znana już w starożytności, praktykowano ją w Chinach, Syrii, Egipcie oraz Indiach. Według niej na dłoniach mamy wypisane całe swoje życie. Poszczególne linie zdradzają informacje o przebytych doświadczeniach, cechach charakteru, sposobie bycia czy ścieżce, jaką obieramy. Podpowiadają również, co czeka nas w przyszłości, jeśli dobrze przyjrzymy się ich długości, kształtowi lub pojawiających się na nich przerwom. O liniach na dłoni powstało wiele książek, gdyż wiedza ta jest naprawdę obszerna, wymaga czasu, by ją dobrze przyswoić. Samo wróżenie jest za to bardzo łatwe, potrzebne ci do niego tylko ręce i oczy. 

Wróżenie z dłoni - od czego zacząć?

Dziś z chiromancji korzystamy głównie po to, by pogłębić samoświadomość. Nie traktuje się jej już jak "czarnej magii". Przeciwnie, jest to forma zabawy, która często pojawia się na imprezach. Jak zacząć wróżyć? Wybierz dłoń, ale nie dowolną. Aby uzyskać wgląd w swoje życie zawodowe oraz wrodzone umiejętności, skoncentruj się na swojej dominującej ręce. Na tej drugiej zbadasz relacje osobiste, swoje pragnienia lub zmagania emocjonalne. Masz problem z rozróżnieniem linii? Lekko oprzyj dłoń pod jasną lampą. Według analityków dłoni mniej widoczna linia odzwierciedla obszar życia, który może wymagać włożenia w nią pracy, a głębsza sygnalizuje, że charakterystyka związana z tą linią jest silna i rozwinięta. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące najważniejszych linii dłoni. 

Wróżenie z dłoni to kolejny sposób na pogłębienie samoświadomości. 

Wróżenie z dłoni - znaczenie najważniejszych linii

Linia życia daje nam wiedzę na temat jakości naszego życia. Im jest dłuższa czy wyraźniejsza, tym większe mamy szanse na szczęśliwą i satysfakcjonującą przyszłość. Za to linia miłości informuje nas o uczuciach i związkach. Jeśli jest jednolita, oznacza to, że udaje nam się stworzyć stabilne, udane, wartościowe relacje.

Wróżenie z dłoni - linia głowy

Krótka linia (kończąca się w pobliżu środka dłoni): myślisz szybko i wyciągasz racjonalne wnioski bez mrugnięcia okiem.

Długa, prosta linia (rozciągająca się w poprzek dłoni): masz skłonność do nadmiernego analizowania. Zastanawiasz się nad każdą drobną rzeczą i masz problem w podejmowaniu decyzji.

Linia, która dzieli się na dwie części: cechuje cię duża wrażliwość, z łatwością potrafisz zobaczyć świat z perspektywy innych. Ze względu na to często zmieniasz swoją opinię.

Długa, zakrzywiona linia (biegnąca ku dołowi dłoni): myślisz kreatywnie, toteż nie ma dla ciebie sytuacji bez wyjścia. Twoja wyobraźnia podsuwa ci najróżniejsze rozwiązania. 

Wróżenie z dłoni - linia serca

Długa, prosta linia (kończąca się poniżej palca wskazującego): jesteś racjonalnym, analitycznym myślicielem, który zawsze uwzględnia uczucia innych, a ludzie to doceniają.

Krótka, prosta linia (kończąca się między palcem środkowym a palcem wskazującym): Potrzebujesz swobody. Okazujesz swoją miłość poprzez działania bardziej niż za pomocą słów.

Długa, zakrzywiona linia (wyginająca się w łuk i sięgająca podstawy środkowego palca): Kierują tobą twoje pasje i pragnienia, w uczuciach najbardziej obchodzi cię to, czego ty chcesz.

Krótka, zakrzywiona linia (wyginająca się w łuk i kończąca się lekko poniżej podstawy środkowego palca): Masz w sobie dystans i wolno otwierasz się na ludzi. Wolisz mieć kilku stałych przyjaciół niż wielu znajomych. Najbardziej lubisz spotkania we dwójkę, średnio znosisz te w większej grupie.

Linia z dwoma lub więcej "X" na zewnętrznej dłoni: Jesteś zdystansowana, gdyż w przeszłości doświadczyłaś głębokiej osobistej zdrady.

Linia, która dzieli się na dwie części: masz zwyczaj odkładać swoje uczucia na boczny tor, aby w pierwszej kolejności zaspokajać potrzeby innych.

Wróżenie z dłoni - linia życia

Długa linia (zakrzywiona wokół obszaru kciuka i kończąca się u podstawy dłoni): Jesteś jak skała, od której ludzie oczekują siły w trudnych sytuacjach. Każdy szuka w tobie oparcia. 

Krótka linia (kończąca się w pobliżu środka dłoni): Gdy w twoim życiu pojawiają się komplikacje, jedynie praca przynosi ci ulgę. Rozmaite zajęcia są twoją odskocznią od codziennych spraw. 

Słaba linia: szybko tracisz zasoby energii, od czasu do czasu musisz odpocząć. Joga, medytacja, spacery lub poświęcenie czasu na zabawę to dla ciebie najlepsza odskocznia, która odbuduje twoje siły. 

Linia przerywana: każda przerwa w linii reprezentuje traumatyczne doświadczenie, które miało wpływ na twoje wybory życiowe.

Poznaj swój rok osobisty. To twoja wróżba na bliską przyszłość >>