Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni, to dziedzina znana już od starożytności. Praktykowano ją w Chinach, Indiach, Syrii oraz Egipcie. Według wróżbitów, na wnętrzach dłoni każdego człowieka została zapisana historia jego życia. Poszczególne linie zawierają informacje o przebytych doświadczeniach, cechach charakteru, sposobie bycia czy ścieżce, którą obieramy z wiekiem. Zdradzają również, co czeka nas w przyszłości, jeśli dobrze przyjrzymy się ich długości, kształtowi lub nieregularnym przerwom. O liniach na dłoni powstało wiele książek, ponieważ ta wiedza jest naprawdę obszerna. Wymaga czasu, by ją dobrze przyswoić, jednak podstawy chiromancji są łatwe. Do wróżenia potrzebne ci są ręce, oczy i, przede wszystkim, wprawna intuicja. 

Wróżenie z dłoni - od czego zacząć?

Dziś z chiromancji korzystamy głównie po to, by pogłębić swoją samoświadomość. Nie traktuje się jej już jak "czarnej magii". Przeciwnie, jest to forma zabawy, która często pojawia się na imprezach. Jak zacząć wróżyć? Wybierz dłoń, lecz nie dowolną. Aby uzyskać wgląd w swoją karierę czy wrodzone talenty, skoncentruj się na swojej dominującej ręce. Na drugiej (słabszej) dłoni zbadasz swoje relacje osobiste, wewnętrzne pragnienia i zmagania emocjonalne. Masz problem z rozróżnieniem swoich linii? Lekko oprzyj dłoń pod jasną lampą. Według analityków dłoni mniej widoczna linia odzwierciedla obszar życia, który może wymagać włożenia w nią pracy, a głębsza sygnalizuje, że charakterystyka związana z tą linią jest silna i rozwinięta. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące najważniejszych linii na dłoni człowieka. 

Wróżenie z dłoni to kolejny sposób na pogłębienie samoświadomości. 

Wróżenie z dłoni - znaczenie najważniejszych linii

Linia życia dosłownie daje nam wiedzę na temat jakości naszego życia. Im jest dłuższa czy wyraźniejsza, tym większe mamy szanse na szczęśliwą przyszłość. Z kolei linia miłości informuje o uczuciach i najważniejszych związkach. Jeśli jest jednolita, oznacza to, że potrafimy stworzyć wartościowe relacje.

Wróżenie z dłoni - linia głowy

Krótka linia (kończąca się w pobliżu środka dłoni): myślisz szybko. Bez mrugnięcia okiem wyciągasz z sytuacji racjonalne wnioski.

Długa, prosta linia (rozciągająca się w poprzek dłoni): przesadny z ciebie analityk. Zastanawiasz się nad każdą drobną rzeczą i masz problem w podejmowaniu decyzji.

Linia, która dzieli się na dwie części: cechuje cię spora nadwrażliwość. Z łatwością dostrzegasz świat z perspektywy innych. Łatwo ulegasz wpływom z zewnątrz, dlatego często zmieniasz swoją opinię. 

Długa, zakrzywiona linia (biegnąca ku dołowi dłoni): myślisz kreatywnie, dzięki czemu nie ma dla ciebie sytuacji bez wyjścia. Twoja wyobraźnia podsuwa ci najmądrzejsze rozwiązania. 

Wróżenie z dłoni - linia serca

Długa, prosta linia (kończąca się poniżej palca wskazującego): jesteś racjonalnym myślicielem, który zawsze uwzględnia uczucia innych. Ludzie wokół ciebie bardzo to doceniają.

Krótka, prosta linia (kończąca się między palcem środkowym a palcem wskazującym): Potrzebujesz swobody. Okazujesz swoją miłość poprzez działania bardziej niż za pomocą słów.

Długa, zakrzywiona linia (wyginająca się w łuk i sięgająca podstawy środkowego palca): Kierują tobą pasje i namiętne pragnienia. W uczuciach bardziej od drugiej strony obchodzi cię to, czego chcesz ty sama. 

Krótka, zakrzywiona linia (wyginająca się w łuk i kończąca się lekko poniżej podstawy środkowego palca): Masz w sobie sporo dystansu, dlatego wolno otwierasz się na ludzi. Wolisz otaczać się kręgiem stałych przyjaciół niż grupką wielu znajomych. Najbardziej lubisz spotkania we dwójkę, średnio znosisz przebywanie w tłumie.

Linia z dwoma lub więcej "X" na zewnętrznej dłoni: Jesteś zdystansowana, ponieważ w przeszłości doświadczyłaś od kogoś głębokiej krzywdy. 

Linia, która dzieli się na dwie części: zamiast dbać o samą siebie, w pierwszej kolejności zaspokajasz potrzeby innych.

Wróżenie z dłoni - linia życia

Długa linia (zakrzywiona wokół obszaru kciuka i kończąca się u podstawy dłoni): Jesteś jak skała, od której ludzie oczekują siły w trudnych sytuacjach. Każdy szuka w tobie oparcia. 

Krótka linia (kończąca się w pobliżu środka dłoni): Gdy w twoim życiu pojawiają się komplikacje, jedynie praca przynosi ci ulgę. Rozmaite zajęcia są twoją odskocznią od przyziemnych spraw. 

Słaba linia: szybko tracisz swoje zasoby energii. Od czasu do czasu musisz odpocząć. Joga, medytacja, spacery lub wyjście na zabawę to dla ciebie najlepsza odskocznia, która odbudowuje twoje siły. 

Linia przerywana: każda przerwa w linii reprezentuje traumatyczne doświadczenie, które miało wpływ na twoje życiowe wybory.

Poznaj swój rok osobisty. To twoja wróżba na bliską przyszłość >>