W Andrzejki 2019 możesz powróżyć swoim przyjaciołom z dłoni korzystając z naszych lekcji chiromancji dla początkujących lub obliczyć w jakim roku astrologicznym się znajdują, by przepowiedzieć im najbliższą przyszłość. Zabawa w tę noc będzie trwać bez końca!

Wróżby na Andrzejki - lanie wosku

Lanie wosku przez dziurkę od klucza to jedna z najpopularniejszych andrzejkowych wróżb. Jednak do tego rytuału będzie nam potrzebny wyjątkowy klucz. Tradycja mówi, że powinien to być klucz od bramy kościoła, który został wcześniej poświęcony, lub stary klucz po naszych przodkach, np. znaleziony w domu dziadków. Tylko wtedy wróżba przybierze na sile i naprawdę może się spełnić. Poza tym atrybutem potrzebujesz garnek z wodą, święcę oraz latarkę. Wosk przelej przez dziurkę od klucza na wodę, po czym podnieś go, gdy zastygnie, i rzuć na niego w ciemności światło latarki. Kształt cienia, jaki zobaczysz na ścianie, podpowie ci, co przyniesie ci los. Pomyśl więc, z kim lub czym ci się kojarzy. Przykładowo, motyl oznacza wiele zmian, anioł dobre wieści, a zwierzę może być związane z fałszywym przyjacielem. Interpretowanie wosku w gronie znajomych to naprawdę świetna zabawa!

Zinterpretuj kształt wosku zgodnie z intuicją, bez większego namysłu. Odpowiedź znajduje się w twoim wnętrzu!

Wróżby na Andrzejki - palenie świecy

Wróżenie z wosku wykonuje się także bez konieczności lania go przez klucz. Wystarczy, że wieczorem zapalisz świecę, koniecznie w kolorze złota lub bieli, postawisz ją w widocznym miejscu, i pozwolisz jej wypalić się do końca. Gdy tak się stanie, oderwij z wypalonej świecy stopiony wosk, po czym sprawdź, jaki kształt daje jej cień pod latarką. Zinterpretuj go intuicyjnie lub poszukaj wyjaśnienia dla tego cienia na magicznych stronach internetowych. To może być dla ciebie cenna informacja dotycząca przyszłej pracy, miłości, rodziny czy grona przyjaciół. 

Wróżby na Andrzejki - obieranie jabłek

W dawnych czasach popularną wróżbą andrzejkową przepowiadającą miłość było obieranie jabłek. Siadano do stołu w gronie kobiet niezamężnych, każda dostawała do ręki obieraczkę i biblijny "zakazany owoc". Dziewczyna, której skórka od jabłka była najdłuższa, najdłużej miała wyczekiwać pojawienia się w jej życiu stałego partnera. Krótkie obierki zwiastowały przyszły związek. Wykonaj tę wróżbę z innymi singielkami, by sprawdzić, czy długo poczekacie na "tego jedynego". Postarajcie się obierać swoje jabłka jak najlepiej, bez oszukiwania, żeby ten rytuał magiczny był prawdziwy!

Wróżby na Andrzejki - karteczki z imionami

W andrzejkową noc poznasz nawet imię swojej miłości życia. Wypisz na karteczkach wszystkie możliwe męskie imiona, jakie przychodzą ci do głowy. Następnie połóż karteczki pod poduszką, gdy już będziesz iść spać. Następnego dnia, zaraz po przebudzeniu, włóż dłoń pod poduszkę i wyciągnij jedną z karteczek. Widniejące na niej imię to, według tej wróżby, twój przyszły ukochany. Jeśli chcesz wykonać tę miłosną przepowiednię w gronie przyjaciółek, włóż karteczki do worka w andrzejkową noc i daj każdej z nich wylosować imię swojego przyszłego wybranka. Możliwe, że niektórzy z nich już pojawili się w waszym życiu!

Wróżby na Andrzejki - litery ze szpilek

Sporządź listę ze wszystkimi literami alfabetu i każdej z nich przypisz wróżbę dotyczącą przyszłości. Może to być zwiastun sukcesu zawodowego, poznania miłości, wyjścia za mąż, przyjścia na świat dziecka itp. Następnie włóż szpilki do kubeczka, po czym wysyp je na stół. Litera, która się z nich ułoży, wskaże na to, co czeka cię w przyszłości. Sprawdź jej znaczenie na wykonanej wcześniej liście.

Wróżby na Andrzejki - dryfujące marzenia

Zadaniem każdego gościa zabawy andrzejkowej jest wypisanie na kartce swojego marzenia. Następnie zwinięte karteczki wkłada się do miski z wodą i czeka, aż któreś z nich wypłynie. Te, którym uda się wyjść na powierzchnię, mają wielką szansę spełnić się w przyszłości. 

Wróżby na Andrzejki - wróżba z butów

Wróżenie z butów to jedna z najpopularniejszych tradycji andrzejkowych dla większego grona osób. Zadaniem każdego uczestnika jest ustawianie swojej pary butów, od ściany do progu, jeden za drugim. But, jaki pierwszy przekroczy drzwi, wskaże na osobę, która niedługo zmieni stan cywilny - ożeni się lub wyjdzie za mąż. 

Wróżby na Andrzejki - przebite serce

Przebijanie serca z papieru w Andrzejki to kolejna wróżba miłosna. Wytnij serce z brystolu i na jednej z jego stron wypisz męskie imiona. Następnie pozwól swoim przyjaciółkom dowolnie przebić papierowe serce szpilką, bez podglądania co jest po drugiej stronie. Imię, które zostanie przebite, wskaże jak nazywa się twój przyszły mężczyzna.

Jak przyciągnąć miłość? Afirmacje i zaklęcia miłosne >>