Powstaje nowy Bazar Miejski

"Wrocław! Nadciągamy" - taki post pojawił się wczoraj na Instagramie popularnego w Warszawie komisu z modą i dodatkami z drugiej ręki. Do tej pory sklepy Bazaru Miejskiego można było znaleźć w Warszawie: na Śródmieściu, w Galerii Młociny oraz, od niedawna, na Żoliborzu. Teraz jego nowa siedziba otworzy swoje drzwi już 11 czerwca we Wrocławiu przy ulicy Brodatego 11 na Nadodrzu. 

Jak zarabiać na swoich starych ubraniach?>>

Bazar Miejski jest nowoczesną wersją klasycznego komisu z ubraniami: tutaj zakłada się konto przez internet, a następnie wybiera się półkę lub wieszak spośród dostępnych kilku rozmiarów i na jakiś czas (na przykład miesiąc) wystawia się zawartość własnej szafy. Kolejny i ostatni krok to ometkowanie i rozłożenie rzeczy na regale. Całą resztę bierze na siebie sklep, a za tę usługę pobiera 20% prowizji od sprzedanych rzeczy. Ludzie odwiedzający sklep mogą obejrzeć ubrania, przymierzyć je na spokojnie i dopiero wtedy zdecydować się na zakup. Nie ma jednak ograniczeń jedynie co do mody: na Bazarze Miejskim można sprzedać także książki, płyty czy ceramikę. Co istotne, najciekawsze perełki mają szansę trafić na Instagram BM, co jeszcze bardziej ułatwia sprzedaż. 

Bazar Miejski skierowany jest do osób, które rozumieją korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, jakie płyną z utrzymania tych produktów we wtórnym obiegu - mówią założyciele.

Otwarcie wrocławskiego Bazaru Miejskiego planowane jest w formie letniej garażówki. "Wpadnijcie do nas przywitać się, poszperać w regałach, złapać piwko i lemoniadę. Pierwszych wystawców zapraszamy do skorzystania z promocyjnej ceny na wynajem regału" czytamy na wydarzeniu na Facebooku.

Jak sprzedawać używane ubrania? Rady od najlepszych sklepów vintage>>

Wypożyczalnie ubrań - czy moda będzie jak Netflix?>>