Wosk czy laser – którą metodę depilacji wybrać?

Te z nas, które efektem gładkiej skóry bez włosków lubią cieszyć się przez dłuższy czas, nieraz stają przed dylematem – wosk czy laser. Obie metody usuwania owłosienia z całego ciała cieszą się popularnością, choć laser ze względu na jego technologiczne zaawansowanie cały czas pozostaje nieco tajemniczy. Często słyszymy, że nie można stosować tej metody m.in. z powodu jasnego odcienia włosów czy wrażliwości skóry. W takim przypadkach najczęściej stawiałyśmy na depilację woskiem. Jest to jeden z mitów dotyczących epilacji laserowej, bowiem takie przypadki nie wykluczają epilacji jeśli zastosuje się urządzenie z odpowiednimi parametrami i rozwiązaniami.

Mat. prasowe

Epilacja laserowa w Time for Wax

W salonach Time for Wax od 16 lat jest wykonywana depilacja woskiem całego ciała, a od niedawna również epilacja laserowa. Nie każdy laser zapewnia satysfakcjonujące rezultaty, dlatego do wprowadzenia nowej usługi znana i lubiana sieć salonów przygotowywała się ponad rok. Jak przyznają jej przedstawicielki, pomysł na powiększenie oferty o depilację laserem był odpowiedzią na potrzeby stałych klientek, a ten czas był wypełniony szkoleniami i poszukiwaniem technologii, która odpowiadałaby na potrzeby jak najszerszej grupie klientek. „Zbadałyśmy rynek, przetestowałyśmy wiele sprzętów, przeszkoliłyśmy się i zdobyłyśmy nowe umiejętności. Po wielu miesiącach przymiarek, prób i testów wybrałyśmy laser, który ma odpowiednio dużą moc i kilka długości fal. To umożliwi uzyskanie wam pożądanego rezultatu i zminimalizowanie dyskomfortu” – mówi Iwona Kupczyk, Prezeska Zarządu Time For Wax.

Mat. prasowe

Na czym polega epilacja laserowa?

Zabieg epilacji laserowej możesz wykonać na całym ciele. Urządzenie emituje wiązkę światła na wybraną część ciała. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. To powoduje kumulację energii cieplnej, która niszczy cebulkę włosa i jednocześnie nie uszkadza innych tkanek. Depilacja laserowa najskuteczniej działa na włoski w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu, ponieważ to właśnie wtedy w mieszku włosowym znajduje się najwięcej melaniny. Z tego powodu depilację laserową wykonuje się w seriach co 4–8 tygodni. W tym czasie włoski będące w fazie katagenu (przejściowej) i telogenu (spoczynku) wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe, które należy poddać działaniu lasera.

Epilacja dla każdej grubości i koloru włosa

Lasery diodowe o dużej mocy i długości fali 810/940 nm mają szerokie zastosowanie, więc kolor skóry i włosów nie są ograniczeniem w ich zastosowaniu. Wysoka moc lasera oraz użycie plamki odpowiedniej wielkości pozwala na poradzenie sobie nawet z głęboko umiejscowionymi mieszkami włosowymi. Dodatkowo obecnie w epilacji laserowej stosuje się często system chłodzenia naskórka, który minimalizuje dyskomfort.   

Jak przygotować się do epilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie ogolić wybrany obszar ciała maszynką, ponieważ pozostawienie dłuższych włosków może wpływać na skuteczność epilacji lub prowadzić do poparzeń skóry. Zaleca się wykonanie siedmiu serii zabiegów zgodnie z harmonogramem. Po ich wykonaniu struktura włosków zostaje osłabiona – po jakimiś czasie jest wymagane jedynie zastosowanie zabiegów przypominających raz do roku. Między seriami możesz usuwać niechciane owłosienie wyłącznie za pomocą maszynki. Niektóre z kosmetyków zawierają składniki, które w połączeniu z działaniem światła fotonowego mogłyby skutkować niepożądaną reakcją na skórze. Epilacja laserowa będzie mogła zostać przeprowadzona, jeśli nie wystąpią ku temu żadne przeciwwskazania.

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserem obejmują:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • podniesioną ciepłotę ciała w wyniku choroby (gorączka),
 • infekcje bakteryjne lub wirusowe (np. aktywna opryszczka),
 • zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin i fluorochinolonów,
 • zażywanie doustnych retinoidów – zabieg można wykonać sześć miesięcy od zakończenia leczenia,
 • stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – musi minąć przynajmniej miesiąc od zakończenia kuracji,
 • zażywanie leków światłouczulających i stosowanie niektórych ziół (np. dziurawca lub nagietka),
 • iniekcje w obszarze ciała, który ma podlegać zabiegowi,
 • spożywanie alkoholu do 24 godzin przed planowanym zabiegiem,
 • szczepienia – w tym przypadku należy odczekać minimum dwa tygodnie od iniekcji.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Zanim zdecydujesz, czy wybrać wosk, czy laser, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji w Time for Wax, a dla wszystkich nowych klientów sieć przygotowała specjalny rabat w wysokości 30% na pierwszą wizytę*. „Dla klientek, które zastanawiają się, która metoda depilacji jest dla nich najodpowiedniejsza, oferujemy darmową konsultację w salonach, w których wykonujemy zabiegi epilacji laserowej. Nasze kosmetyczki chętnie udzielą informacji, odpowiedzą na pytania i pomogą klientkom podjąć decyzję najlepiej dopasowaną do ich potrzeb i preferencji, z dbałością także o wykluczenie przeciwskazań zdrowotnych” – podkreśla Iwona Kupczyk.

Mat. prasowe

Zabieg epilacji laserowej w Time For Wax możesz wykonać w wybranych salonach w największych miastach w Polsce:

 • Warszawa: Prosta 51, al. Niepodległości 18, Słomińskiego 17/4, CH Wola Park, Galeria Wileńska, Galeria Północna, CH Janki, Atrium Reduta,
 • Kraków: Pawia 7,
 • Katowice: Galeria Katowicka,
 • Gdańsk: Galeria Bałtycka,
 • Poznań: Dąbrowskiego 15/1,
 • Łódź: Ogrodowa 8/22,
 • Gdynia: Świętojańska 56,
 • Wrocław: pl. Grunwaldzki 23.

*Rabat uzyskasz po wypełnieniu formularza i zapoznaniu się z warunkami promocji: https://lp.timeforwax.pl/. Takiej okazji nie można przegapić!

Materiał promocyjny marki Time for Wax