"Wonder Woman" - o czym opowiada amerykański film akcji?

"Wonder Woman" to amerykański film akcji w reżyserii Patty Jenkins. Powstał na podstawie serii komiksów o superbohaterce wydawnictwa DC Comics. Światowa premiera pierwszej części miała miejsce 15 maja 2017 roku w Szanghaju, natomiast w Polsce zadebiutował 2 czerwca tego samego roku. Kolejna część, czyli "Wonder Woman 1984" pojawiła się w 2020 roku. Zabiera nas ona do tytułowego 1984 roku i ukazuje codzienne życie Diany Prince (Gal Gadot). Bohaterka nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości starając się pozostać niezauważoną. Jest poważaną pracowniczką muzeum, w którym zatrudnienie znajduje też Barbara Minerva (Kristen Wiig), przyszły wróg Wonder Woman. Centrum wydarzeń stanowi tajemniczy spełniający życzenia artefakt oraz poszukujący go Maxwell Lord (Pedro Pascal) - przedsiębiorca znany z telewizji, który mimo pozorów, prowadzi nieszczęśliwe życie.

"Wonder Woman 3" - co wiemy o kontynuacji przygód superbohaterki?

Zaraz po premierze "Wonder Woman 1984", Warner Bros ogłosił, że powstanie kolejna, trzecia część filmu. Tym razem Jenny Jenkins nie tylko wyreżyseruje ten tytuł, ale również będzie autorem scenariusza. W główną rolę niezmiennie wcieli się Gal Gadot, izraelska aktorka oraz modelka. 

Jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować historię [Wonder Woman] z naszymi prawdziwymi Wonder Women – Gal i Patty – które powrócą, aby zakończyć długo planowaną trylogię teatralną– powiedział prezes Warner Bros Toby Emmerich w oświadczeniu w grudniu 2020 roku

Tym razem film, w odróżnieniu do poprzednich części, prawdopodobnie nie będzie miał miejsca w przeszłości. Pierwsza Wonder Woman została wydana w czerwcu 2017 roku i miała miejsce w 1918 roku, w szczytowym momencie I wojny światowej, gdy superbohaterka dowiedziała się o ludzkim świecie i odkryła dary. 

Nie zamierzam ponownie umieszczać tego w przeszłości, bo dokąd się udasz? Musisz iść naprzód. To zdecydowanie współczesna historia. To wszystko co mogę powiedzieć – powiedziała Jenkins w "The Hollywood Reporter"

Jeżeli chodzi o datę najnowszej części "Wonder Woman", nie jest ona jeszcze znana. Przyczyną tego jest angaż Jenkins nad "Gwiezdnymi Wojnami" planowanymi na grudzień 2023 roku. To zwiastuje dość długie oczekiwanie na trzecią część. Niestety, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Co więcej, będzie to ostatnia część filmu stanowiąca zakończenie trylogii o losach superbohaterki. A co z życiem miłosnym Diany? Zakończenie drugiej części "Wonder Woman 1984" sprawia wrażenie, że główna bohaterka znajdzie nową miłość. Chyba czas pożegnać się ze Steve'em Trevorem (Chris Pine). Na razie nic nie jest pewne co do trzeciej części. Spekulacji jest wiele, ale niepodważalne jest to, że Gal Gadot nie może doczekać się powrotu na plan "Wonder Woman":

Najbardziej niesamowitą rzeczą, poza tym, że mogę ponownie założyć kostium Wonder Woman i wejść do jej butów, jest fakt, że mogę pracować z moimi niesamowitymi współpracownikami i znowu pracować z Patty Jenkins i jestem super, super wdzięczna za to - powiedziała podczas wywiadu z Entertainment Tonight