Woda księżycowa od dawna była stosowana w medycynie naturalnej oraz rytuałach oczyszczających. Wykonuje się ją samodzielnie wtedy, gdy okrągły, Srebrny Glob zawiśnie na niebie. Księżycowy eliksir to nic innego, jak woda pozostawiona na zewnątrz od zachodu do wschodu Słońca, by przez noc spłynął na nią blask Luny. Można wykonywać ją w dowolnej fazie Księżyca, jednak Księżyc w pełni sprzyja temu najbardziej. Jego moc jest wtedy najpotężniejsza i ma silne właściwości oczyszczające. Połączona z wodą daje nam miksturę, którą można wykorzystać w rytuałach magicznych. Sprzyja szczególnie praktykom na młodość, zdrowie i urodę. Zamienia zwykłe przedmioty w amulety oraz niweluje złą energię. Sprawia, że podlane nią kwiaty kwitną w zdumiewającym tempie. 

Woda księżycowa - zastosowanie

Dawniej wierzono, że księżycowa woda niesie w sobie żeńską energię Księżyca, gdyż Luna była utożsamiana z kobietą. Pito ją co rano przez miesiąc od pełni do pełni, by wzmocnić i oczyścić organizm. Kosmiczna moc wody miała odmładzać, zwiększać płodność, wzmacniać zaklęcia powodzenia oraz intencje na dobre zdrowie. Dziś wracamy do wiedzy przodków, która polegała na sile Księżyca.

Woda księżycowa - rytuały

Wodę księżycową wykorzystuje się w kąpielach rytualnych. Płuczę się nią włosy, by nadać im siłę oraz przyspieszyć ich porost. Dodaje się ją do naparów zdrowotnych, by wzmocnić ich korzystny wpływ na ciało i ducha. Używa się jej do czyszczenia domu lub nadawania przedmiotom właściwości magicznych. Spryskuje się nią swoje amulety, by zyskały one ochronne znaczenie. Wykorzystuje się ją w obrzędach mających wyplenić z domu złą energię. Księżycową wodą czyści się kryształy czy narzędzia używane w rytuałach. Nawet spryskanie nią świeżego prania nadaje ubraniom pozytywną, księżycową moc. 

Woda księżycowa - jak ją zrobić?

Przepis na wodę księżycową jest prosty. Czas najbardziej sprzyjający jej wykonaniu to pełnia Księżyca, półksiężyc lub nów. Poza siłą Luny eliksir jest naładowany także energiami znaku zodiaku, który jest aktywny w danej fazie. 

Do wykonania wody księżycowej potrzebujesz:

Szklany pojemnik na wodę - szklana butelka, misa, słoik lub dzbanek. Naczynie powinno odpowiadać ci swoim kształtem i wyglądem, przywoływać dobre skojarzenia. 

Woda - czysta, najlepiej ze studni, lub po prostu mineralna, bez gazu. 

O zachodzie Słońca umieść naczynie z wodą na zewnątrz, gdzie będzie docierać do niego światło Księżyca. Zrób to w ogrodzie lub na parapecie, jeśli mieszkasz w mieście. Pozostaw pojemnik na całą noc, by naładować go energią Luny. O świcie zabierz go do domu i przechowuj wodę w lodówce. Pij wodę co rano lub używaj jej do tworzenia magicznych mikstur, kąpieli czy rytuałów urodowych.