Rozjaśnianie koloru włosów to zabieg wyjątkowo inwazyjny, drastycznie naruszający strukturę włosa. Włos zbudowany jest z rdzenia, kory i naskórka, chroniącego go przed czynnikami zewnętrznymi. W momencie użycia silnego środka jakim jest rozjaśniacz, łuski naskórka miękną i rozchylają się. Dzięki temu środki aktywne zawarte w rozjaśniaczu mogą wniknąć do środka, atakując korę i rdzeń, wybijając z nich pigment – melaninę. Dzieje się to stopniowo – przy ciemnym odcieniu włosów jako pierwszy wybijany jest pigment niebieski, następnie czerwony, a na końcu żółty. To dlatego właśnie przejście od ciemnego brązu do jasnego blondu wymaga zazwyczaj kilku wizyt w salonie fryzjerskim.  

I tu pojawia się pierwszy z problemów, który najczęściej staje nam na drodze do wymarzonego blondu – włosy stają się żółte. W tej sytuacji warto zaopatrzyć się w szampon zwierający niebiesko-fioletowe pigmenty, niwelujący żółtawe i miedziane tony. Jednym z tego typu produktów jest szampon Kąpiel Ultrafiolet z serii Blond Absolu marki Kérastase. Poleca się używać go naprzemiennie z silniejszym kosmetykiem, który głębiej oczyści włos z codziennych zanieczyszczeń, np. szamponem Bain Lumière. Raz w tygodniu warto również sięgnąć po Maskę Ultrafiolet, zostawiając ją na włosach nieco dłużej, a tym samym silniej neutralizując ich kolor.

To właśnie po gamę Blond Absolu sięgnęła modelka Emily Ratajkowski, która swoją metamorfozę rozpoczynała od orzechowego brązu. W czerwcu tego roku, po zakończonym lockdownie, Emily oddała się w ręce specjalistów pracujących dla marki KérastasePomimo obaw, tak diametralna zmiana zaowocowała niesamowitym, naturalnym efektem, a odpowiednia pielęgnacja pozwoliła utrzymać go na dłużej.

Gdy udało nam się już osiągnąć upragniony chłodny odcień blondu, musimy zadbać o jego prawidłową pielęgnację. Włosy naruszone rozjaśniaczem rzadko wracają do swojego pierwotnego stanu – łuski włosa są rozszczelnione, co objawia się w ich kruchości, puszeniu się, plątaniu i ogromnym przesuszeniu. Dlatego naszym priorytetem powinno stać się maksymalne nawilżanie. Jeśli dysponujesz dużą ilością czasu możesz sięgnąć po domowe sposoby -  olejowanie, czy maseczki z miodu. Jeśli jednak zależy Ci na szybkiej i profesjonalnej pielęgnacji, idealnie sprawdzi się kwas hialuronowy - znajdziesz go w odżywce Cicaflash. Kwas ten występuje w naszym organizmie naturalnie, ale jego poziom obniża się wraz z wiekiem. Posiada on zdolność do wiązania dużych ilości wody, czyniąc cuda w kontakcie z osłabionymi włosami. 

Decydując się na rozjaśnianie musisz pamiętać, że Twoje włosy staną się słabsze i bardziej podatne na czynniki zewnętrzne niż dotychczas. Czy to oznacza, że powinnaś zrezygnować z tego typu metamorfozy? Zdecydowanie nie. Musisz jednak poświęcić im nieco więcej uwagi i starannie dobierać produkty, które stosujesz w codziennej pielęgnacji. Te dedykowane włosom blond i stojące na straży doskonałego koloru warto stosować na zmianę ze specyfikami rewitalizującymi, które dogłębnie odżywią i zregenerują pasma. Miłośników luksusowej profesjonalnej pielęgnacji w domu odsyłamy do nowej gamy pielęgnującej Chronologiste. Seria marki Kérastase rewitalizuje włosy i skórę głowy, zawiera właściwości anti-aging.