O nowym filmie Grety Gerwig zrobiło się głośno, gdy Margot Robbie i Ryan Gosling przemknęli na neonowych rolkach po nadmorskim bulwarze w Venice Beach. Od czasu pamiętnej przejażdżki wszystkie oczy zwrócone są na odtwórców ról Barbie i Kena. Sami aktorzy nie wspominają pracy na planie jako szczególnie przyjemnego doświadczenia. „To był najbardziej upokarzający moment mojego życia. Nie spodziewałam się, że fotografie tak szybko rozejdą się po internecie” – zwierzyła się zażenowana Margot na kanapie u Jimmy'ego Fallona. Tym bardziej z ulgą powinni przyjąć fakt, że powoli do głosu dochodzą pozostali członkowie obsady, zdejmując z ich barków ciężar medialnego zainteresowania. Pierwszego wywiadu udzielił właśnie Will Ferrell, który w wyczekiwanej produkcji wcielił się w CEO zabawkarskiej firmy Mattel. Czy jego słowa zachęcą publiczność do wizyty w kinie?

Will Ferrell o „Barbie” Grety Gerwig: „To najlepszy przykład sztuki wysokiej i niskiej”. Aktor zagrał prezesa firmy Mattel

To, że komik dostał angaż w filmie Grety Gerwig nie było tajemnicą. Will Ferrell był widziany u boku Margot Robbie już w czerwcu tego roku. Aktor miał na sobie różową koszulę i krawat, które bez wątpienia pasowały do krzykliwej estetyki nadchodzącej produkcji. Teraz potwierdziło się, że jego obecność na planie nie była przypadkowa. To jemu powierzono rolę prezesa firmy Mattel, stojącej za sukcesem najpopularniejszej lalki świata. „Gram prezesa Mattel, faceta nieczułego i dziwnego, nie chcę za dużo zdradzać, ale jestem bardzo podekscytowany” – powiedział. Ferrell w kilku słowach opisał także ogólny zamysł twórców „Barbie”. Według niego dzieło będzie harmonijnym połączeniem wpływów kultury wysokiej i masowej.

„Moim skromnym zdaniem jest to najlepszy przykład sztuki wysokiej i niskiej  w jednym. To pełen miłości hołd złożony marce, a jednocześnie nie mógłby być bardziej satyryczny — to po prostu niesamowity komentarz na temat patriarchatu i pozycji kobiet w społeczeństwie oraz tego, dlaczego Barbie jest krytykowana, a mimo to każda mała dziewczynka wciąż chce się nią bawić. Kiedy to przeczytałem, pomyślałem: »To jest fantastyczne«”.

„Barbie” wejdzie na ekrany kin w czerwcu 2023 roku. Poza Gretą Gerwig w produkcję zaangażowany jest jej partner Noah Baumach („Historia małżeńska”, „Frances Ha”). W obsadzie znaleźli się również: America Ferrera, Simu Liu, Kate McKinnon, Emma Mackey i Michael Cera.