Tegoroczna zima okazała się dla nas co prawda wyjątkowo łaskawa, ale założymy się, że nie tylko my odliczamy dni do wiosny. Z całą sympatią, którą darzymy wielkie, nadmuchane puchówki, pluszowe teddy coats i wełniane camelowe płaszcze, chętnie wrzuciłybyśmy je już na dno szafy. Najwyższy czas, aby na ich miejscu wylądowały bawełniane trencze, pożyczone od chłopaka ramoneski, a przede wszystkim ulubione marynarki, które przez ostatnie miesiące musiałyśmy chować pod ciepłymi okryciami wierzchnimi. Wygląda na to, że odczucie te w pełni podziela przywołana już Kasia Tusk. W jednym z najnowszych postów z cyklu „Look of the day”, opublikowała bowiem outdoorową stylizację, w której główną rolę odgrywa nie kurtka, a elegancki żakiet.

Kasia Tusk w marynarce z metką Calvin Klein / makelifeeasier.pl

Model, o którym mowa to jeden z elementów wiosennej kolekcji marki Calvin Klein. Autorka bloga Make Life Easier zestawiła go z golfem w kolorze złamanej bieli (MLE Collection) i kozakami z (bardzo) wysoką cholewką (Pretty Ballerias). Dodatki? Skórzana torebka od polskiej marki Atomy, czarna opaska typu puffy headband” i minimalistyczne kolczyki koła z oferty słynnej biżuteryjnej marki YES. Marynarkę, w której pokazała się Tusk możecie kupić za pośrednictwem popularnych platform sprzedaży online, takich jak Modivo, czy Answear.com. Jej cena jest wysoka, wynosi dokładnie 1399 zł, ale pamiętajcie, to inwestycja na długie lata. Znajdziecie ją także w sklepie ELLE. 

 

 

Doskonale skrojona klasyka i niewymuszona elegancja to znak rozpoznawczy stylu Kasi Tusk. Jak się okazuje, wyjątkowo ważną rolę w jej szafie stanowią właśnie żakiety. Sama pisze o tym tak: 

Gdybym miała wybrać jedną rzecz, która na przestrzeni lat i mimo zmieniającej się mody dobrze wyrażało mój styl to byłaby to marynarka. Najlepiej czarna, luźna w pasie i niezbyt krótka.

P.S. Doskonale Kasię rozumiemy, dlatego przygotowałyśmy listę wszystkich czarnych marynarek z aktualnych kolekcji znanych marek, które świetnie sprawdziłyby się w naszej garderobie. Mamy nadzieję, że wam też się przyda: 

Ta marynarka to bestseller jednej z popularnych sieciówek. Oto wszystko, co musicie o niej wiedzieć zanim znów w całości się wyprzeda>>