Czy da się nadać ludzką twarz zbiorom bezosobowych informacji? Przed tym zadaniem stanęli projektanci & Other Stories oraz Giorgia Lupi, którzy postawili sobie za cel opowiedzenie za pomocą ubrań trzech historii: matematyczki, konserwatorki przyrody i astronautki. Lubi wzięła więc na warsztat wyniki badań Ady Lovelace, Rachel Carson oraz Mae Jemison i zamieniła je w oryginalne printy. "Jako pionierka sztuki, nazywanej humanizmem danych, pracuje bliżej ludzi i emocji niż wśród statystyk i liczb. W procesie twórczym Giorgii, informacje są punktem wyjścia do bogatych i wielowymiarowych opowieści - tak powstała kolekcja specjalna & Other Stories. Każdy z jej dwunastu elementów pozwala na własnej skórze doświadczyć osiągnięć trzech wielkich kobiet świata nauki poprzez odręcznie rysowane nadruki" czytamy w informacji prasowej. 

Wybór bohaterek-patronek kampanii był nieprzypadkowy. W końcu nauka jest kobietą, prawda? Mimo takich postaci, jak przywołane przez markę badaczki, wciąż w tej kategorii zawodowej występują nierówności. Ważne jest, by o osiągnięciach naukowczyń mówić z takim samym przekonaniem, jak o ich kolegach po fachu. Lovelace to programistka komputerowa w historii, Jemison - pierwsza czarnoskóra kobieta w kosmosie, a Carson w swojej pracy rozwinęła ruch ekologiczny.

Nadruki, kroje, hafty, a nawet wykończenia nowej kolekcji & Other Stories nawiązują do życia i osiągnięć naukowych tych badaczek.

W projektach, które opowiadają o matematyczce, można zauważyć mankiety i kołnierze nawiązujące do połowy XIX wieku. Seria ubrań dotycząca konserwacji przyrody ma znamiona morskich głębin i siatek. Linia astronautyczna charakteryzuje się z kolei odblaskową puchówką i obszerną sukienką, które naturalnie budzą skojarzenia z przestrzenią kosmiczną. "Wspólna kolekcja & Other Stories i Giorgii Lupi pozwala nam cieszyć się wyjątkowymi historiami. Dzięki niespotykanemu podejściu do danych, Giorgii udało się w piękny i poetycki sposób opowiedzieć o ludziach, wydarzeniach i ideach. Fantastycznie, że możemy podzielić się tym z naszymi klientkami"  przyznaje Anna Nyrén, szefowa kolekcji specjalnych & Other Stories.

Kolekcji towarzyszy zachwycająca sesja zdjęciowa w zaaranżowanej pracowni, w której czujne oko zauważy nawet wyniki badań każdej z trzech bohaterek. Znajdziecie ją w naszej galerii.