Choć plotkowano o tym od wielu miesięcy, 2. sezon serialu "Wielkie kłamstewka" został oficjalnie potwierdzony dopiero pod koniec ubiegłego roku. Początkowo producent i reżyser pierwszej serii Jean-Marc Vallée w jednym z wywiadów stwierdził, że "nie ma powodu, by powstał drugi sezon. To zawsze miała być jednorazowa sprawa." Jednak później do sieci trafiły zdjęcia z obsadą. Wątpliwości rozwiała sama Reese Witherspoon, aktorka wcielająca się w rolę Madeline Mackenzie opublikowała na swoim instagramie fotografię podpisaną: "spędzam niedzielę z tymi paniami... pracując nad nowymi kłamstwami", gdzie widać było Nicole Kidman i Laurę Dern. Na dodatek, autorka zekranizowanej powieści ujawniła w wywiadzie dla Sydney Herald Times, że producenci "Wielkich kłamstewek" poprosili ją już o pomysły na nowe odcinki. Co wiemy o drugim sezonie serialu "Wielkie kłamstewka"

"Wielkie kłamstewka": Nicole Kidman i Reese Witherspoon chcą nagrać 3. sezon serialu! >>

"Wielkie kłamstewka": 2. sezon

Znów na małym ekranie zobaczymy Nicole Kidman, Reese Witherspoon, czy Laurę Dern. Jednak kolejne odcinki będzie reżyserować inny twórca. To zadanie powierzono Andrei Arnold, autorki takich filmów jak "American Honey", "Transparent", "Wichrowe wzgórza", czy "Fish Tank". To nie koniec doniesień, (uwaga, spoiler!) podobno na plan "Wielkich kłamstewek" ma wrócić... Alexander Skarsgård! Choć postać odgrywana przez Szweda zmarła, TV Line twierdzi, że Skarsgård może pojawić się w scenach, w których zostaną pokazane retrospekcje. A może Perry Wright jednak żyje? W rozmowie z magazynem People Alex powiedział: "nawet nie wiem, czy naprawdę umarłem, czy nie". Producenci jeszcze nie skomentowali tej plotki. 41-letni aktor został doceniony za swoją rolę w produkcji HBO podczas rozdania Złotych Globów, nagród Emmy, jak i SAG Awards 2018. Na dodatek, drugi sezon "Wielkich kłamstewek" będzie tak, jak poprzedni składał się z siedmiu odcinków. Podobno premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

"Wielkie kłamstewka": o czym jest serial?

"Wielkie kłamstewka" (po ang. "Big Little Lies") to siedmioodcinkowy serial HBO na podstawie bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Opowiada historię mieszkańców nadmorskiego miasteczka Monterey. Fabuła skupiona jest na trzech kobietach, których dzieci chodzą do tej samej szkoły. Gdy w miasteczku dochodzi do morderstwa, ich życie zmienia się całkowicie. W rolach głównych zagrali: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, a także Zoë Kravit. Serial "Wielkie Kłamstewka" otrzymał aż osiem statuetek Emmy, cztery Złote Globy oraz dwie nagrody na SAG Awards 2018.