Na początku kwietnia, gdy wyemitowano ostatni odcinek serialu "Wielkie kłamstewka("po ang. "Big Little Lies") fani niecierpliwie czekali na informację o tym, czy będzie drugi sezon. Początkowo ich nadzieje rozwiał Jean-Marc Vallée. Producent i reżyser tego hitu HBO w wywiadzie z serwisem Vulture stwierdził:

"Nie, absolutnie nie, to było idealne zakończenie. Nie ma powodu, by powstał drugi sezon. To zawsze miała być jednorazowa sprawa. Finał pozostawia widzom wolność w interpretacji, co się może wydarzyć dalej. Jeśli zrobilibyśmy drugi sezon, zniszczylibyśmy coś pięknego."

Okazuje się, że chyba jednak będą kolejne odcinki "Wielkich kłamstewek"! Wszelkie wątpliwości i plotki rozwiała sama Reese Witherspoon. Aktorka wcielająca się w rolę Madeline Mackenzie opublikowała na swoim instagramie wszystko mówiące zdjęcie. Na fotografii podpisanej "Spędzam niedzielę z tymi paniami... pracując nad nowymi kłamstwami" ("Spending #SundayFunday with these ladies... working on some new lies") zobaczymy również Nicole Kidman i Laurę Dern. Co więcej, Liane Moriarty (autorka zekranizowanej powieści) przynała w wywiadzie dla Sydney Herald Times, że producenci serialu poprosili ją już o pomysły na nowe odcinki. 

"Wielkie kłamstewka" to siedmioodcinkowy serial na podstawie bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Opowiada historię mieszkańców nadmorskiego miasteczka Monterey. Fabuła skupiona jest na trzech kobietach, których dzieci chodzą do tej samej szkoły. Gdy w miasteczku dochodzi do morderstwa ich życie zmienia się całkowicie. W pierwszym sezonie zagrali: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Zoë Kravitz, James Tupper, Jeffrey Nordling oraz Adam Scott.