"Wielkie kłamstewka" ("po ang. "Big Little Lies") okazały się hitem stacji HBO. Gdy kilka dni temu wyemitowano ostatni odcinek z pierwszej serii (spokojnie nie będziemy wam tutaj spoilerować!) fani od razu zaczęli pytać "czy będzie drugi sezon?". Niestety wszystko wskazuje na to, że odpowiedź będzie negatywna...

Producent i reżyser "Wielkich kłamstewek" Jean-Marc Vallée rozwiał wszelkie wątpliwości. W wywiadzie z serwisem Vulture możemy przeczytać:

"Nie, absolutnie nie, to było idealne zakończenie. Nie ma powodu, by powstał drugi sezon. To zawsze miała być jednorazowa sprawa. Finał pozostawia widzom wolność w interpretacji, co się może wydarzyć dalej. Jeśli zrobilibyśmy drugi sezon, zniszczylibyśmy coś pięknego."

Przypomnijmy, "Wielkie kłamstewka" to siedmioodcinkowy serial na podstawie bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Opowiada historię mieszkańców nadmorskiego miasteczka Monterey. Fabuła skupiona jest na trzech kobietach, których dzieci chodzą do tej samej szkoły. Gdy w miasteczku dochodzi do morderstwa ich życie zmienia się całkowicie. W rolach głównych zagrali: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Zoë Kravitz, James Tupper, Jeffrey Nordling oraz Adam Scott.