O czym będzie "Astroid City"?

Scenariusz do "Astroid City" Anderson napisał we współpracy z Romanem Coppolą. Film ma być "poetycką medytacją nad sensem życia". Akcja filmu rozgrywać się będzie w amerykański miasteczku znajdującym się na pustyni w 1955 roku podczas zjazdu młodych astronomów. Film opowie o uczniach i ich rodzicach z całego kraju, których czekają konkursy, rekreacje i odpoczynek, komedia, dramat, romans i znacznie więcej. 

Filmy Wesa Andersona, które po prostu trzeba obejrzeć. 8 świetnych tytułów - zapewniamy, że będziecie do nich chętnie wracać

Gwiazdorska obsada "Astroid City"

Wes jak zwykle zaprosił do współpracy największe gwiazdy Hollywood. W głównych rolach zobaczymy aktorów, którzy na stałe współpracują z Andersonem w tym Edward Norton, Adrien Brody, Tilda Swinton, Jason Schwartzman czy Tony Revolori (znani z "Grand Budapest Hotel, Kurier Francuski", "Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom", "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun").

mat. prasowe / kadry z filmów Wesa Andersona

W produkcji Andersona swój debiut będzie miała Scarlett Johansson, Margot Robbie, Steve Carell oraz Tom Hanks.

mat. prasowe / Getty Images

Premiera filmu "Astroid City"

Najnowszy film Andersona ma trafić do kin latem 2023 roku. Premierowe pokazy mają mieć miejsce już 16 czerwca przyszłego roku, a do regularnej kinowej dystrybucji film trafi 23 czerwca. Czekamy na ten film z niecierpliwością!

Wagon zaprojektowany przez Wesa Andersona. Podróż w filmowym stylu